CheckUser policy/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to: navigation, search
Мова: English  · العربية · català · čeština · Deutsch · English · español · français · hrvatski · magyar · Bahasa Indonesia · italiano · 日本語 · 한국어 · मराठी · occitan · polski · português · русский · slovenčina · shqip · српски / srpski · svenska · Türkçe · українська · Tiếng Việt · 中文 · 中文(简体)‎ · 中文(繁體)‎

Положення про CheckUser[edit]

CheckUser — це спеціальний інтерфейс для користувачів із правами checkuser. Користувач, що має в певному вікі-проекті дозвіл CheckUser, може, зокрема, перевірити, чи не є користувач «віртуалом» (т. з. sockpuppet-ом) іншого користувача в цьому конкретному вікі-проекті. З його допомогою можливо:

 • Визначити, з яких IP користувач редагував.
 • Побачити всі редагування з даного IP (навіть якщо користувачі з нього ввійшли до системи і редагували з облікового запису).

Ці дані зберігаються протягом незначного періоду, більш ранні редагування не будуть показані через CheckUser. Усі запити до цього інструменту протоколюються. Цей журнал можуть переглядати користувачі з правомCheckUser. Наприклад:

5 вересня 2006 17:29 Користувач X дізнався IP користувача Y в zzwiki
5 вересня 2006 17:29 Користувач X переглянув редагування з 127.0.0.1 у zzwiki-->

Інструкція знаходиться на сторінці Help:CheckUser.

Політика конфіденційності[edit]

У всіх проектах фонду Вікімедіа питанням конфіденційності надається величезне значення. Якщо тільки хтось не здійснює кричущих порушень правил (наприклад, масштабним бот-вандалізмом або спамом) — розкриття IP-адрес, місцеположення або інших особистих даних, достатніх для розпізнавання користувача, практично завжди є порушенням.

При використанні цього механізму рівень конфіденційності повинен бути таким самим, як і для найбільш конфіденційних даних користувачів.

Підрозділ із політики конфіденційності, що стосується до справи:

Політика розкриття даних
Політика Вікімедіа полягає у наступному. Дані, які ідентифікують особистість, що зібрані
 • з протоколів роботи сервера,
 • чи через записи у базі даних завдяки можливості перевірки учасників (CheckUser feature),
 • або завдяки іншим методам, що не є публічно досяжними,
можуть бути розкриті волонтерами чи службовцями Вікімедіа в одній з таких ситуацій:
 1. У відповідь на рішення суду, або на інші обов'язкові до виконання вимоги правоохоронних органів,
 2. При наявності дозволу учасника, якого це стосується,
 3. Голові Фонду Вікімедіа, його/її адвокатам чи повноважним представникам, якщо це необхідно для розслідування скарг про порушення,
 4. Якщо інформація стосується до перегляду сторінок павуками або ботами, і її розголошення потрібно для демонстрації або усунення технічних проблем,
 5. У випадках, коли користувач був помічений у систематичному вандалізмі статей, або постійно поводиться у деструктивний спосіб, дані можуть передаватися провайдеру послуг, носія або іншій третій особі для уточнення діапазону блокування IP-адрес, або для допомоги в розробці скарги до провайдера цього учасника,
 6. У випадках, коли існує розумна необхідність захисту прав, власності або безпеки Wikimedia Foundation, її користувачів або громадськості.
За винятком описаних вище випадків, політика Wikimedia за жодних обставин не дозволяє розповсюдження особистої інформації.

Розкриття інформації[edit]

Навіть якщо користувач порушує правила — краще всього все одно не розкривати особисту інформацію про нього, якщо це можливо.

 • Як правило, не слід розкривати IP-адреси. Краще обмежитися підтвердженням, чи з тієї мережі даний користувач і т. п. Якщо все-таки доводиться розкривати докладну інформацію — упевніться, що той, кому ви її передаєте, заслуговує довіри і не розголосить її сам.
 • Якщо користувач сам повідомив, звідки він, і по його IP-адресі можна судити про те ж, то підтвердження цього у разі потреби не є розголошуванням особистої інформації.
 • Якщо IP-адреса користувача належить до діапазону адрес великого Інтернет-провайдера (AOL, NTL, BT, Telstra і т. п.), де він — один з мільйонів користувачів, то за цими даними навряд чи можливо ідентифікувати конкретного користувача.
 • Розкриття країни проживання користувача загалом не веде до його персональної ідентифікації (наприклад, «Користувач:Буркун пише з України, а Користувач:Віртуал — з Ізраїлю»).
 • Якщо у вас залишаються сумніви — не розкривайте деталей.

Використання цього інструментарію[edit]

Цей інструментарій повинен використовуватися для боротьби з вандалізмом і перевірки на предмет можливих порушень з використанням віртуалів (наприклад, при підозрі на порушення правил голосування). Його потрібно використовувати тільки для запобігання шкоди проектам фонду Вікімедіа.

Забороняється використання цього інструменту для політичного нагляду, тиску на користувачів, або погроз незгодним з вами. Для перевірки користувачів мають бути законні підстави.

Дозволяється перевіряти адреси користувачів по їх явному запиту, у випадках, коли вони хочуть публічно довести свою невинність. Зверніть увагу на те, що результати використання інструментарію перевірки користувачів в цьому випадку можуть забезпечити тільки деяке часткове підтвердження або спростування виконання користувачем тих або інших дій, але в той же час ніяк не можуть самі по собі служити доказом його непричетності.

Нагадуємо, що взагалі віртуали не заборонені (користувачам дозволяється редагувати Вікіпедію з декількох облікових записів). Але категорично не схвалюється використання віртуалів для обходу правил (особливо для того, щоб проголосувати кілька разів під різними іменами).

Повідомляти користувача, що перевіряється, не обов'язково, але перевірник може повідомити його, якщо визнає, що так буде краще. Аналогічно, не обов'язково повідомляти спільноту, але це може бути зроблено, за умови нерозголошення особистої інформації.

Надання повноважень[edit]

Comment Починаючи з 11 квітня 2007 року, CheckUser-и мають бути не молодше 18-и років, повнолітні в місці свого постійного проживання й готові надати свої персональні дані Фонду Вікімедіа в рамках процедури надання статусу. [1]

Дуже мало користувачів і стюардів мають повноваження CheckUser. Ці повноваження надаються лише для певного вікі-проекту (за винятком омбудсменів).

Якщо у вікі-проекті є офіційно чинний Арбітражний комітет, права CheckUser можуть отримати лише користувачі, схвалені арбітрами. Таких користувачів має бути щонайменще двоє — для можливості взаємного контролю. Після ухвалення рішення кандидатів слід записати на сторінці запитів на надання повноважень.

У вікі-проектах без Арбітражного комітету можливі два варіанти:

Спільнота має затвердити щонайменше дві кандидатури на підставі консенсусу. Вони мають контролювати дії один одного. Кандидат у CheckUser‘и має подати свою кандидатуру на розсуд спільноти й повноцінно проінформувати про це всіх (у Кнайпі, через список розсилки тощо). Кандидат має бути знайомий із політикою конфіденційності. Після досягнення консенсусу (щонайменше 25—30 голосів «за» при частці 70—80% серед «за» і «проти»), користувач має зробити запит на сторінці запитів на надання повноважень із посиланням на рішення спільноти.
Якщо, через малу кількість користувачів, не вдається набрати необхідну кількість голосів для обрання двох кандидатів, у такому вікі-проекті просто не буде користувачів з такими повноваженнями. За необхідності перевірки підозр у порушеннях, пов'язаних із віртуалами, доведеться звертатися до стюардів. Для цього додайте на сторінку запитів запит із іменами підозрюваних користувачів і поясненнями, навіщо потрібна перевірка (із наведенням посилань). Аналогічно до вищенаведеного, потрібен консенсус спільноти. Стюард відповість, чи редагують ці два користувачі з однієї IP-адреси, проксі, підмережі й країни, або ж вони не пов'язані один з одним.

Список розсилки[edit]

Для перевіряючих із проектів Вікімедіа існує список розсилки checkuser-l. Це закрита розсилка. Використовуйте цю розсилку для прохань про допомогу, висловлювання ідей, а також отримання сторонніх консультацій у випадках, коли ви не впевнені в тому, що саме означають отримані вами дані.

Відкликання права[edit]

У користувачів, які були неактивні протягом року й більше і мали права CheckUser, ці права відкликаються.

У випадках, якщо стюард або користувач з відповідними правами зловживає цим інструментарієм, ці права у нього негайно відбираються. Зокрема, це відбудеться у разі, якщо регулярно проводяться перевірки користувачів без серйозних на те підстав (повинні надаватися посилання і докази зловживань).

Підозри в зловживаннях повинні обговорюватися в локальних вікі-проектах. У вікі-проектах із Арбітражним комітетом саме він виносить ухвали про зняття прав CheckUser. Якщо Арбітражного комітету немає — такі питання повинні вирішуватися голосуванням спільноти. Права відкликаються стюардами. Стюарди не мають права вирішувати такі питання самостійно, але можуть допомогти з інформацією, необхідною для розслідування (журнал доступу). При необхідності, зокрема, при особливій неповазі до політики конфіденційності, до Ради повірених Фонду «Вікімедіа» може бути поданий запит про повне позбавлення доступу порушникові.

Скарги на зловживання правами CheckUser чи порушення політики конфіденційності можуть також бути подані в комісію омбудсменів.

У випадках, коли в певному проекті залишився тільки один користувач із дозволом CheckUser, спільнота має обрати ще щонайменше одного.

Користувачі з дозволом CheckUser на даний момент[edit]

Edit

Everywhere[edit]

Arabic Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Antime
 2. Avocato
 3. Ciphers
 4. Elph
 5. Meno25
 6. باسم

Catalan Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Coet
 2. Góngora

Chinese Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Cdip150
 2. Jimmy Xu
 3. Kegns
 4. Mys 721tx

Croatian Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Ex13
 2. Vodomar

Czech Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Jagro
 2. Mormegil
 3. Postrach

Danish Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Kaare
 2. MGA73
 3. Palnatoke
 4. Sir48

Dutch Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

Appointed by Arbcom
 1. Akoopal
 2. Andre Engels
 3. Groucho NL
 4. Japiot
 5. Jcb

English Wikibooks[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. QuiteUnusual
 2. Thenub314
 3. Xania

English Wikinews[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Brian
 2. Cspurrier
 3. Tom Morris

English Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

Appointed by Arbcom (including current arbitrators)
 1. AGK
 2. Alison
 3. Amalthea
 4. Avraham
 5. Callanecc
 6. Chase me ladies, I'm the Cavalry
 7. Coren
 8. Courcelles
 9. David Fuchs‏‎
 10. DeltaQuad
 11. Deskana
 12. DGG
 13. DoRD
 14. Dougweller
 15. Elockid
 16. Euryalus
 17. FloNight
 18. GorillaWarfare
 19. Guerillero
 20. Joe Decker
 21. Jpgordon
 22. Keegan
 23. LFaraone
 24. Mailer diablo
 25. Materialscientist
 26. MBisanz
 27. NativeForeigner
 28. PhilKnight
 29. Ponyo
 30. Reaper Eternal
 31. Risker
 32. Roger Davies
 33. Salvio giuliano
 34. Seraphimblade
 35. Thryduulf
 36. Timotheus Canens
 37. Tiptoety
 38. Versageek
 39. Yunshui
Founder
 1. Jimbo Wales

English Wikisource[edit]

Automatically generated checkusers list
(Local policy allows stewards to checkuser on this wiki for crosswiki abuse, so long as the check is noted.)

 1. Billinghurst
 2. Spangineer

English Wiktionary[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Connel MacKenzie
 2. TheDaveRoss
 3. Versageek

Finnish Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Ejs-80
 2. Harriv

French Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

Appointed by ArbCom
 1. Akeron
 2. Aratal
 3. Elfix
 4. JeanBono
 5. Schlum
 6. Superjuju10
 7. Toto Azéro

German Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Filzstift
 2. Hephaion
 3. Kulac
 4. Perrak
 5. Theghaz

Hebrew Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Deror avi
 2. Hidro
 3. Neukoln
 4. יונה בנדלאק
 5. עוזי ו.

Hungarian Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list (requests and policy)

 1. Bináris2
 2. Csigabi
 3. Grin
 4. Hunyadym
 5. Pallerti
 6. Syp
 7. Tgr

Indonesian Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Bennylin
 2. IvanLanin
 3. Meursault2004
 4. Mimihitam

Italian Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Ask21
 2. Gac
 3. L736E
 4. Melos
 5. Shivanarayana

Japanese Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list (policy)

 1. Bellcricket
 2. Freetrashbox
 3. Ks aka 98
 4. Marine-Blue
 5. Penn Station
 6. Triglav

Korean Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list (policy and request)

 1. Dmthoth
 2. Ha98574
 3. PuzzletChung
 4. Sotiale
 5. 이강철

Malayalam Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list (Policy and Requests)

 1. Kiran Gopi
 2. Razimantv

Polish Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list
Due to a new policy on the Polish Wikipedia, users who gain 85% of votes in favor may become CheckUsers

 1. Karol007
 2. Leinad
 3. Masti
 4. Pundit
 5. Saper
 6. Wpedzich

Portuguese Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Érico Júnior Wouters
 2. Jbribeiro1
 3. Lechatjaune
 4. Lord Mota
 5. Teles

Romanian Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. AdiJapan
 2. Andrei Stroe
 3. Rsocol

Russian Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

Appointed by ArbCom
 1. DR
 2. OneLittleMouse
 3. Wind
 4. Wulfson

Serbian Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Djordjes
 2. Dungodung
 3. Обрадовић Горан

Simple English Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Barras
 2. Bsadowski1
 3. Djsasso
 4. Eptalon
 5. Mentifisto
 6. Peterdownunder

Spanish Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list
Local policy mandates that only users who gain at least 30 votes in favor and 80% support can be appointed.

 1. Alhen
 2. Barcex
 3. Bernard
 4. Edmenb
 5. Montgomery
 6. Rastrojo

Swedish Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Fluff
 2. Tegel

Thai Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

Appointed by ArbCom
 1. Octahedron80
 2. พุทธามาตย์

Turkish Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Eldarion
 2. Elmacenderesi
 3. Sadrettin

Ukrainian Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

Appointed by ArbCom
 1. Deineka
 2. NickK
 3. VictorAnyakin

Vietnamese Wikipedia[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. DHN
 2. Mxn

Wikimedia Commons[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Elcobbola
 2. ‎INeverCry
 3. Jameslwoodward
 4. Krd
 5. Magog the Ogre
 6. Martin H.
 7. Tiptoety
 8. Trijnstel

Meta[edit]

Automatically generated checkusers list

 1. Barras
 2. Billinghurst
 3. MarcoAurelio
 4. Tiptoety
 5. Trijnstel
 6. Vituzzu


Див. також[edit]


Групи користувачів (en)
Локальні заблокований користувач (en)незареєстрований користувачзареєстрований користувачботадміністраторбюрократревізор (en)контролер
Глобальні редактори фільтра редагувань (en)заблокований глобальний обліковий запис (en)єдиний обліковий записглобальні боти (en)глобальний відкіт (en)омбудсмен (en)глобальні адміністраторисистемні адміністратори (en)співробітникистюардизасновник (en)