Image filter referendum/Vote interface/sh

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Referendum je završio 30. augusta 2011. Daljnji glasovi neće biti prihvaćeni.
Rezultati su najavljeni 1. septembra 2011.

Referendum o filtru slika

Organizacija

Title[edit]

Wikimedia Referendum 2011.

Jump text[edit]

Ovo glasanje se se obaviti na serverima kojima upravlja SPI. Kliknite na dugme ispod da biste bili preusmereni na server za glasanje.

Ballot questions[edit]

Ovo je tekst referendumskih pitanja:

Uvod

Odbor poverenika je naložio Fondaciji Wikimedia da razvije i primeni lični filter za slike.

Njegova svrha je da omogući čitaocima da lako sakriju slike sa Wikiedia projekata koje ne žele da viđaju, bilo kada ih po prvi put vide ili unapred korišćenjem ličnog podešavanja. Alat je namenjen na dobrobit čitalaca jer im pruža mogućnost izbora, i zbog toga će biti pristupačan i jednostavan za upotrebu. Takođe ćemo se potruditi da bude što lakše uređivačima da učestvuju u njegovom razvoju.

Ovaj alat će biti razvijen i primenjan na svim projektima. Biće kulturološki neutralan i sveobuhvatan. On neće zauvek odstranjivati slike: samo će ih sakrivati na zahtev korisnika.

Osmislili smo više principa za njegov razvoj, ali dalji rad na ovom procesu zahteva neke kompromise. U cilju pomaganja razvojnom timu da napravi kompromise, molimo vas da nam pomognete da odredimo važnost ovih principa.

Pitanja

Dajte nam svoje mišljenje o važnosti sledećih izjava, na skali od 0 do 10 (gde je 0 - u potpunosti se ne slažem, 5 - neutralno, a 10 - potpuno se slažem):

  • Za Wikimedia prjekte je važno da ponude ovaj alat čitaocima.
  • Važno je da alat bude dostupan i registrovanim i neregistrovanim čitaocima.
  • Važno je da se sakrivanje može poništiti: čitaoci moraju imati podršku ako se predomisle.
  • Važno je da pojedinci mogu da prijave ili obeleže slike za koje misle da su problematične, a koje još nisu kategorizovane kao takve.
  • Važno je da alat omogući čitaocima da brzo i lako odaberu vrste slike koje žele da sakriju (recimo 5 do 10 kategorija), tako da čitaoci mogu, na primer, da sakriju seksualni sadžaj, ali ne i slike nasilja.
  • Važno je da je alat kulturološki neutralan: on treba da, u najvećoj mogućoj meri, odražava globalni i multikulturalni pogled na to koje slike su potencijalno problematične.

Možete odabrati i "?" ako smatrate da nemate dovoljno informacija da biste odgovorili.

Povratne informacije

Ako želite da ostavite komentar, možete napisati do 250 reči u donjem prostoru. Možete pisati na kojem god jeziku želite, ali bismo cenili ako možete da date engleski prevod vašeg komentara u drugom okviru. Ako ne možete da prevedete, nema veze. Mi ćemo ga prevesti i pročitati. Svi komentari će biti pomno pročitani i prosleđeni.