Новини Вікімедіа, травень 2014

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, May 2014 and the translation is 100% complete.


Важливі новини зі звіту Фонду Вікімедіа та технічного звіту за травень 2014, з підбіркою інших найважливіших подій руху Вікімедіа

Новини Фонду Вікімедіа

Ознайомчий ролик про «ZoomProof» — програму, що полегшує вичитку на Вірменських Вікіджерелах — один з 12 нових проектів за індивідуальним грантом

12 нових грантів для індивідуальних проектів

Індивідуальні гранти Фонду (IEG) надають підтримку окремим розробникам або невеликим колективам для організації, розробки, створення, дослідження або підтримки чогось, що допомагає роботі волонтерів Вікімедіа. Дванадцятьох переможців першого раунду 2014 року оголошено 30 травня.

Тестування повідомлення, що запрошує анонімних дописувачів створити обліковий запис, яке показується після того, як вони зробили редагування (слайд презентації)

Запрошення анонімним дописувачам приєднатися до спільноти Вікіпедії

В англійській, німецькій, французькій та італійській Вікіпедії Група розвитку провела два експерименти зі змінами інтерфейсу користувача з метою заохотити анонімних дописувачів зареєструватися та приєднатися до спільноти користувачів. У першому експерименті рекомендація зареєструватися виводилася на екран після натискання кнопки «Редагувати», у другому — після завершення процесу редагування. Попередні результати чітко вказують позитивний вплив запрошень на кількість нових реєстрацій.

Огляд пропозицій Комітету розподілу коштів з другого раунду (слайди презентації)

Оголошено рекомендації Комітету розподілу коштів (FDC)

У травні дев'ять членів Комітету з розподілу коштів зустрілися для обміркування й оголошення своїх рекомендацій Раді Повірених Фонду Вікімедіа, що ґрунтуються на пропозиціях чотирьох організацій (трьох відділів та Фонду Вікімедіа) щодо використання пожертв, які надійшли до Фонду Вікімедіа. Рада ухвалить своє рішення щодо цих рекомендацій до 1 липня. Дорадча група Комітету з розподілу коштів також провела у Франкфурті заключне засідання, щоб оголосити Виконавчому директору Фонду Вікімедіа рекомендації щодо того, чи потрібно продовжувати роботу Комітету розподілу коштів (яку розпочато 2012 року), і якщо так, то які зміни слід зробити. Вони одностайно погодилися рекомендувати продовжити роботу.

Дані та тенденції

Загальна кількість унікальних відвідувачів за квітень:

465 мільйонів (-6,00% порівняно з березнем; -9,92% порівняно з попереднім роком)
(дані comScore для всіх проектів Вікімедіа; дані за травень comScore опублікує в червні)

Запити на сторінки за травень:

20,654 мільярдів (-0,2% порівняно з квітнем; -1,6% порівняно з попереднім роком)
(Дані журналу сервера для всіх проектів Вікімедіа, включаючи мобільну версію, але за винятком Вікіданих та головної сторінки Вікіпедії.)

Активних зареєстрованих дописувачів за квітень 2014 (не менше п'яти редагувань на місяць, за винятком ботів):

75 364 (-2,25% порівняно з березнем / -7,25% порівняно з попереднім роком)
(Дані з бази даних для всіх проектів Вікімедіа.
Примітка: нещодавно ці показники було скориговано через помилку з адресами IPV6.)

Табель успішності (об'єднання різних статистичних даних та прогнозів щодо проектів Вікімедії):

http://reportcard.wmflabs.org/

(Визначення)

Фінанси

Доходи та витрати Фонду Вікімедіа в порівнянні з планом (станом на 30 квітня 2014 року)
Витрати Фонду Вікімедіа за розділами станом на 30 квітня 2014 року

(На час складання звіту була доступна фінансова інформація лише за квітень 2014 року)

Уся фінансова інформація з початку місяця та з початку року наведена станом на 30 квітня 2014.

Надходження 49 194 784
Видатки:
 Інженерна група 13 800 658
 Група збору коштів 3 209 299
 Грантодавча група 1 472 907
 Група програм 1 493 168
 Гранти 4 066 472
 Група врядування 725 565
 Група правової підтримки спільноти та комунікацій 3 256 914
 Фінанси/кадрова служба/адміністративна група 5 484 592
Всього видатків 33 509 575
Загальний залишок (15 685 209)
у доларах США
  • Доходи за квітень становлять 8,24 млн доларів США замість запланованих 1,71 млн доларів, що приблизно на 6,53 млн доларів (або 383%) більше від запланованого.
  • Доходи з початку року становлять 49,19 млн доларів США замість запланованих 46,76 млн доларів, що приблизно на 2,43 млн доларів (5%) більше від запланованого.
  • Витрати за квітень становлять 3,19 млн доларів США замість запланованих 4,69 млн доларів, що приблизно на 1,50 млн доларів (32%) менше від запланованого завдяки меншим витратам на персонал, капітальним витратам, витратам на інтернет-хостинг, витратам на гранти Фонду розподілу коштів та банківським комісіям, хоча витрати на зовнішні контрактні послуги, юридичні витрати та витрати на відрядження на зустрічі спільноти виявилися більшими, ніж планувалося.
  • Витрати з початку року становлять 33,51 млн доларів США замість запланованих 41,06 млн доларів, що приблизно на 7,55 млн доларів (18%) менше плану завдяки меншим витратам на персонал, капітальним витратам, витратам на інтернет-хостинг, правовим витратам, банківським комісіям, витратам на підвищення кваліфікації персоналу, витратам на гранти та витратам на відрядження, хоча витрати на зовнішні контрактні послуги виявилися більшими, ніж планувалося.
  • Виплати та інвестиції — 55,6 млн доларів США станом на 30 квітня 2014.
Відео зі щомісячної зустрічі з питань показників та діяльності Фонду Вікімедіа за травень (5 червня 2014)

Інші новини руху Вікімедіа

Групове фото учасників Вікімедіа Хакатону 2014 у Цюриху

Щорічний Хакатон Вікімедіа в Цюриху (Швейцарія)

Протягом 9-11 травня понад 150 розробників, сисадмінів та технологічних ентузіастів зібралися в Цюриху на щорічний Європейський Хакатон Вікімедіа, організований Вікімедіа Швейцарії — місцевим відділенням Вікімедіа. Серед багатьох інших тем учасники приділили увагу картам та географічним даним, проекту Flow (нова система дискусій, призначена для заміни сторінок обговорення) та Вікіданим.

«Wikidata Game»: новий захоплюючий спосіб покращити Вікідані

20 травня Магнус Манске, досвідчений вікімедист та розробник програмного забезпечення, оголосив про створення «Wikidata — The Game» — набору простих ігор, кожна з яких просить користувача прийняти конкретне рішення щодо Вікіданих, наприклад, рішення чи два описи стосуються того самого предмету чи ні; або чи опис людини вичерпний, чи ні. За два тижні «643 гравці зробили дивовижний внесок у вигляді 352 710 рішень у грі, багато з яких безпосередньо поліпшують Вікідані».

«Вікі любить Землю» стає міжнародним

«Вікі любить Землю» — міжнародне фотозмагання з фотографування пам'яток природи. Почавшись у 2013 році з України з ініціативи місцевого відділення, цього року воно поширилося на 14 країн і привернуло десятки тисяч матеріалів. Подібно до «Вікі любить пам'ятки», журі спочатку визначає національних переможців для кожної країни, з когорти яких буде обрано світових переможців.

Матеріали «Вікі любить Землю» з Бразилії: фото водоспаду Іґуасу з повітря.

Див. також