Jump to content

Pushtimi rus i Ukrainës në 2022

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page 2022 Russian invasion of Ukraine and the translation is 69% complete.
Outdated translations are marked like this.


Burime të përshtatshme

Iniciativat anë e mbanë lëvizjes

Përditësimet nga Fondacioni Wikimedia

Local community initiatives

Iniciativat e Wikipedias anglisht

Iniciativat e Wikimedianëve të Sllovakisë

Për një përmbledhje se si të hyni në Sllovaki si ukrainas dhe të merrni ndihmë ju lutem shihni këtë webfaqe zyrtare të qeverisë (në ukrainisht, anglisht, dhe sllovakisht)

Si grup përdoruesish të vendosur në shtetin fqinj të Sllovakisë, jemi gati që të japim Wikimedianëve ukrainas çfarëdo ndihmë dhe mbështetje që i duhen. Komuniteti ynë i Wikipedia-s po përqëndrohet në dhënien e informatave të besueshme dhe aktuale rreth luftës në vazhdim në artikujt e Wikipedia-s sllovake.

Iniciativat e Wikipedias ukrainase

Georgian Wikipedia initiatives

Lidhje të jashtme