Jump to content

Затирання облікового запису

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Account vanishing and the translation is 100% complete.
Скорочення:
RTV

Процес затирання облікового запису уперше було запропоновано на MeatballWiki; див. MeatBall:RightToVanish. В основу покладено принцип, що дописувачі, які покидають проєкт назовсім, мають право на те, щоб з проєкту був вилучений будь-який їхній внесок, що є персональним і не пов'язаним з ключовою місією проєкту.[1] Це подібно на WikiMindWipe, але не з таким широким охопленням. У контексті Фонду Вікімедіа, термін було вперше вжито в англійській Вікіпедії, де затирання обліковки стало ввічливим тоном ще до створення Фонду. (Див. Wikipedia:Courtesy vanishing).

Подібно до англомовної Вікіпедії, більшість інших проєктів Вікімедіа допускають «зникнення» користувачів, які бажають піти назовсім. Затирання облікового запису не є ні правом, ні гарантією, це радше люб'язність, яку виявляють шанованим дописувачам, які бажають піти. Оскільки внесок робиться під GFDL чи CC-BY-SA, які є невідкличними ліцензіями, немає жодних правових підстав для дописувачів вилучати вміст, який вони додали, чи вказання його авторства.

Як виконується запит на затирання користувача

  • Імена користувачів. Імена користувачів не можуть бути прямо вилучені, але їх можна змінити. Навіть якщо це було зроблено, все ще буде можливо пов'язати ваші нове і старе імена, доклавши мінімум зусиль.
  • Робота в проєкті. Ваша робота, включно з «підписами» (текстом, що вказує на авторство ваших коментарів) на всіх сторінках, крім вашої сторінки користувача й обговорення користувача, зазвичай не будуть змінені чи вилучені: це завдало б серйозної шкоди проєкту. Натомість окремі версії окремих сторінок, які містять персональні дані, за якими вас можна ідентифікувати, можуть бути приховані.
  • Сторінку користувача, її підсторінки та інші сторінки, що не є статтями, які ніхто більше особливо не редагував й існування яких не впливає на проєкт, можуть очистити або вилучити. Сторінки обговорення користувача вилучають дуже рідко.
  • Журнали. Записи в адміністративних і редакторських журналах, які показують дії, до яких ви були причетні як редактор, як-то історія ваших редагувань на інших сторінках, як правило, залишаться видимими з вашим старим іменем.
  • Пов'язані питання, описані нижче, включають: як почати заново; як вилучити персональну інформацію з публічного доступу; які ще заходити ви можете вжити.

Особиста інформація та її видалення

Основна стаття: Privacy policy

Визначення особистої інформації Інформація, яку ви надаєте нам або яку ми збираємо від вас, що може бути використана для вашої особистої ідентифікації. Щоб було зрозуміло, хоча ми не обов'язково збираємо всі перераховані нижче типи інформації, ми вважаємо, що принаймні наступна інформація є "особистою інформацією", якщо вона не є загальнодоступною і може бути використана для вашої ідентифікації

  • (а) Ваше справжнє ім'я, адреса, номер телефону, адреса електронної пошти, пароль, державний ідентифікаційний номер будь-якого типу, IP-адреси, інформація про user-agent Вашого браузера, номер банківської карти;
  • (б) у випадку пов'язаності із одним з елементів у підрозділі (а), будь-які чутливі дані, такі як дата народження, стать, сексуальна орієнтація, расове чи етнічне походження, подружній чи сімейний статус, стан здоров'я чи наявність інвалідностей, політичні погляди та релігія; і
  • (c) будь-який з пунктів у підпунктах (a) або (b), якщо він пов'язаний з вашим обліковим записом користувача.

Дві політики регулюють особисту інформацію. Особи, які виступають у ролі редакторів, дописувачів і читачів проектів Wikimedia, повинні звертатися до privacy policy. Інформація про осіб, що є частиною статті енциклопедії, підпадає під дію resolution on biographies of living people. "Зникнення облікового запису" відноситься саме до першого випадку.

  • Проекти Wikimedia видаляють особисту інформацію про редакторів і дописувачів (найімовірніше, на сторінках користувачів та сторінках обговорення користувачів) на їхнє прохання, якщо вона не потрібна з адміністративних причин (які зазвичай обмежуються вирішенням проблем зловживань на сайті).
  • Особиста інформація, пов'язана зі статтями енциклопедії та особами, згаданими в них, не є частиною цього процесу. Замість цього, будь ласка, ознайомтеся з відповідною редакційною політикою щодо біографічних статей, яка містить повну інформацію про редакційні директиви та дії, яких слід вжити у разі незадоволення.

Альтернативні заходи

Загалом, ненавмисне розкриття особистої інформації вирішується через нагляд; немає необхідності в зникненні, якщо публічно відома інформація не є достатньо відомою та доступною, щоб нагляд не міг забезпечити захист.

Також імена користувачів можуть часто змінюватися, залежно від багатьох умов і процесів.

Якщо ви використовували своє справжнє ім'я або давній псевдонім у проєктах Wikimedia, то, в принципі, все, що ви пишете, може бути пов'язане з цим ім'ям, а отже, і з вами, як обговорювалося вище. Однак, якщо ви вирішите покинути проєкти Wikimedia, є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб послабити цей зв'язок. Ось вони:

  1. Змініть своє ім’я користувача на інше, яке не буде безпосередньо пов'язане з вами (див. Зміна імені користувача).
  2. Змініть посилання на ваше попереднє ім’я користувача, щоб вони вказували на нове ім’я (це можна зробити самостійно).
  3. Видаліть ваші існуючі сторінки користувача та підсторінки користувача (зверніться до адміністратора). Сторінки обговорення користувача видаляються лише в деяких випадках.
  4. Поки ви ще увійшли в акаунт під вашим старим ім’ям користувача, створіть нові сторінки користувача та обговорення користувача для вашого старого облікового запису, вказавши коротке повідомлення, що ви залишили проєкти Вікімедіа, та попросіть, щоб люди не зверталися до вас за вашим ім’ям.

Майте на увазі, що будь-які зроблені вами редагування або повідомлення з'являться в історії сторінок під тим обліковим записом, який ви використовували в той момент. Тому будьте обережні з використанням імені для входу і не редагуйте свої старі сторінки або сторінки, які ви зазвичай відвідуєте, коли ви ввійшли в систему під ім'ям, яке ви не хочете, щоб асоціювалося з цим обліковим записом.

Як подати запит на зникнення

Якщо ви бажаєте зникнути, ви можете скористатися одним з наступних способів, щоб зробити свій запит:

  • Найкращий і найшвидший спосіб — це відвідати Special:GlobalVanishRequest, щоб отримати доступ до інтерфейсу запиту на зникнення. Запити, подані цим способом, будуть оброблені глобальними перейменовувачами або стюардами.
  • Ви можете зв'язатися з глобальними перейменовувачами електронною поштою і попросити перейменувати ваш обліковий запис, вказавши в темі листа "request for courtesy vanishing" (запит на перейменування). Будь ласка, увійдіть в систему, а потім скористайтеся контактним інтерфейсом за адресою Special:EmailUser/Wikimedia Global-renamers або надішліть листа на адресу renamers(_AT_)wikimedia(_DOT_)org. Якщо ви надсилаєте лист напряму, ви повинні надати докази того, що обліковий запис дійсно належить вам.

Примітки:

  • Будь ласка, зауважте, що всі глобальні перейменування реєструються у відкритому доступі, приватними є лише деталі запиту. Записи про запити зберігаються і можуть бути переглянуті поточними перейменовувачами, стюардами та співробітниками Фонду Вікімедіа.
  • Ввічливе зникнення зазвичай недоступне для користувачів, які наразі тимчасово обмежені або заблоковані.

Примітка

  1. Що саме вважається пов'язаним з місією конкретного проєкту лишається на розгляд локального проєкту, але зазвичай мова йде про інформаційний контент проєкту на противагу його службовому/адміністративному боку.

Дивіться також