Jump to content

Комітет з приєднання

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Affiliations Committee and the translation is 92% complete.
Outdated translations are marked like this.
Shortcuts:
AffCom,
AC

Комітет з приєднання дає поради та рекомендації стосовно визнання та існування афіліатів руху Вікімедіа.

Контакти:
AffCom(_AT_)lists.wikimedia.org
Twitter @WikimediaAffCom
Facebook @WikimediaAffCom


AffCom group photo at Wikimedia Summit 2024 in Berlin, Germany

Комітет з приєднання (попередня назва Комітет відділень) — комітет спільноти Вікімедіа, якому довірено надавати поради Раді повірених у питаннях схвалення нових афіліатів руху: національних і субнаціональних відділень, тематичних організацій і груп користувачів.

Комітет було створено 15 січня 2006 року резолюцією Ради повірених, одночасно з деякими іншими комітетами Вікімедіа. Його початкові повноваження включали координацію розвитку регіональних відділень Вікімедіа, — які на той момент були на початковій стадії організації, — а також сприяння комунікації відділень між собою та між відділеннями і Фондом Вікімедіа.

У 2012 в результаті дискусії в спільноті та резолюції Піклувальної ради, сферу дії Комітету було поширено на тематичні організації та групи користувачів. Відповідно до резолюції Комітет розробив проект положення, яке було офіційно затверджене Радою у серпні, чим завершивши перетворення на Комітет з приєднання.Процес роботи Комітету з приєднання (PDF-презентація 2012 року)

Комітет з приєднання відповідальний за надання рекомендацій Раді повірених з питань визнання, затвердження та існування афіліатів руху Вікімедіа, а також за допомогу у їх створенні. Іншими словами, Комітет допомагає вікімедійцям з усього світу самоорганізуватися у регіональні відділення, тематичні організації або групи користувачів та отримати офіційне визнання від Фонду Вікімедіа.

Ми можемо наставляти вас у процесі заснування вашої організації, допомагаючи з підготовкою статуту, відповідаючи на запитання про те, що Фонд очікує від відділу, надаючи допомогу і поради у вирішенні загальних технічних, питань, пов'язаних із торговою маркою чи адміністративних питань і створенням спільноти, а також — за необхідності — надаючи обмежену фінансову підтримку для започаткування вашої діяльності (покриття вартості реєстрації, вартості запуску перших проектів і т.д.).

Якщо ви зацікавлені у контакті з локальними потугами у вас на місці, сміливо зв'язуйтеся з нами будь-яким способом з перелічених нижче, і ми будемо раді налагодити ваші контакти з потрібними людьми.


Щоб отримати більше інформації, див. Комітет з приєднання/Члени.

The Affiliates Committee comprises volunteers selected for their enthusiasm and their skills in community organising, cross-cultural communication, reviewing bylaws, and providing governance advice for emerging organisations. There are currently 11 (eleven) voting members with terms of three years each.

Voting members of the Committee are helped by non-voting advisors. Advisors provide the Committee with on-the-ground experience, language skills, and governance advice, and are able to take part in discussions at subcommittee meetings.

Certain Wikimedia Foundation staff members support the Committee in its operations and help the Committee to function effectively. They are actively present on the Affiliations Committee's non-public mailing list and internal wiki, and may provide advice to the Committee based on their knowledge and expertise. They are not voting Committee members.

The Wikimedia Foundation Board of Trustees appoint liaisons to the Committee to facilitate communication and coordination between the Committee and the Board. The liaisons shall be the Committee's primary point of contact with the Board, and shall serve to update the Board on the Committee's activities and update the Committee on relevant Board activities. They may request information related to the Committee's operations as necessary to carry out their role. They are not voting Committee members.

If you'd like to be a voting member of the Committee, please leave a note on the talk page, and you'll be notified when seats become available. The last elections took place at the end of 2023, with new members joining the Committee in January 2024. The next selection is scheduled for the end of 2024, with new members joining the Committee in January 2025.

Voting members

Photo Name Languages Location (time zone) Term ends Role
1 Jeffrey Keefer en-N, fr-2 United States, North America (UTC-4/UTC-5) 28 лютого 2027 голова
2 Mehman Ibragimov ka-N, ru-N, tr-N, az-N, en-3 Georgia, Eastern Europe (UTC+4) 28 лютого 2027 секретар; віце-голова
3 Suyash Dwivedi hi-N, en-3, sa-2 India, South Asia (UTC+05:30) 28 лютого 2027 скарбник; віце-голова
4 Maor Malul es, en-5, lad-4, pt-4, de-3, he-3, ca-3, af-2, guc-2, tr-2 Israel, Western Asia (UTC+2) 31 грудня 2024
5 Aleksey Chalabyan hy-N, ru-N, en-3 Armenia, Eastern Europe (UTC+4) 31 грудня 2024
6 Maciej Artur Nadzikiewicz pl-N, en-4, de-2 Poland/Belgium, Central Europe (UTC+1) 28 лютого 2027
7 Harriet Henry Bayel Ghana, West Africa (UTC) 28 лютого 2027
8 Agus Damanik Indonesia, Southeast Asia (UTC+7) 28 лютого 2027
9 Mari Avetisyan hy-N, en-3, tr-3, ru-3, Armenia, Eastern Europe (UTC+4) 28 лютого 2027


Non-voting advisors


Advisor Languages Location (time zone) Term end Notes
HakanIST tr-N, en-3 Turkey, Eastern Europe (UTC+3) 28 лютого 2025
Aaryaa Joshi en-N, mr-N, hi-N India, South Asia (UTC+5.30) 28 лютого 2025
Buszmail Philippines, Southeast Asia (UTC+8) 28 лютого 2025
Delphine Ménard fr-N, en-5, de-3, es-3, it-2 France, Europe (UTC+1) 28 лютого 2025
RebeccaRwanda Rwanda, Central Africa (UTC+2) 28 лютого 2025
Lucas Teles pt-N, en-3, es-2 Brazil, South America (UTC-2) 28 лютого 2025

Board liaisons

Liaison Languages Location (time zone) Term end Notes
Mike Peel en-N, es-2, pt-1, fr-1 Europe (UTC+1)
Nataliia Tymkiv
Lorenzo Losa

Support staff

Photo Name Languages Location (time zone) Role
1 Dumisani Ndubane ts-N, en-4 South Africa (UTC+2)
2 Manavpreet Kaur pa-N, en-4, hi-3, fr-2 Punjab, India, Asia (UTC+5:30)
3 Nahid Sultan bn-N, en-3, bpy-1.05, hif-1, as-1 Bangladesh, South Asia (UTC +6) Trust & Safety
4 Charles Roslof en-N United States, North America (UTC-8/UTC-7) Legal
5 Stephen LaPorte en-N United States, North America (UTC-8/UTC-7) Legal  • Найкращий спосіб зв'язатися з Комітетом — це написати на електронну пошту affcom(_AT_)lists.wikimedia.org; будь ласка, майте на увазі, що Комітет може інколи повільно відповідати на листи, тому якщо ви не отримали відповіді через певний період часу, просто надішліть нагадування.
  • Ви можете зафоловити або твітнути нашу сторінку Комітету у Twitter: @WikimediaAffCom
  • Ви можете підписатися та/або написати у Комітет у Facebook: @WikimediaAffCom
  • Також ви можете зв'язатися безпосередньо з членами Комітету, клацнувши на їх ніки у стрічці часу вгорі; сміливо використовуйте сторінки обговорення на електронні адреси для будь-яких запитань, що пов'язані з відділеннями, тематичними організаціями або групами користувачів.
  • Ви можете також домовитися про телефонний дзвінок (через Skype або Google Hangout) з членами Комітету.