Jump to content

Oznámení o Univerzálním jazykovém přepínači

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Announcement Universal Language Selector and the translation is 82% complete.
Outdated translations are marked like this.
Ikonka ULS u mezijazykových odkazů

Rozšíření Universal Language Selector (ULS, Univerzální jazykový přepínač) umožňuje přizpůsobivě nastavit a následně poskytovat jazyková nastavení, například jazyk rozhraní, písmo rozhraní nebo metodu zadávání vstupu (rozložení klávesnice). Od 11. června 2013 je ULS nasazováno v pěti fázích na všech projektech Wikimedia. V současnosti je používáno na zhruba 130 wikiprojektech Wikimedia.

It is now active on over 150 Wikimedia wikis, including English language Wikipedia and Wikimedia Commons.

Dne 9. července bude nasazení ULS dokončeno zprovozněním na všech zbývajících wiki Wikimedia (5. fáze).

Kde najít Univerzální jazykový přepínač

Ikonka ULS v uživatelském panelu

ULS může být zobrazeno dvěma způsoby: u projektů s jazykovými verzemi, například u Wikipedií, ozubenou ikonkou na postranním panelu, a u projektů bez jazykových verzí, jako například na Wikimedia Commons nebo Meta-Wiki, v rámci horního uživatelského panelu. Kliknutí na ikonku otevře panel nastavení, kde mohou být provedeny změny v nastavení i metodách vstupu. Přednastavení jazykových nastavení je určeno na základě informací o zeměpisném umístění uživatelů. Uživatelé mohou dle libosti měnit nastavení písem a vstupních metod. Přihlášení uživatelé mohou navíc změnit své nastavení jazyka pro rozhraní MediaWiki.

Pro podrobnější informace navštivte, prosím, popis možností Univerzálního jazykového přepínače a často kladené otázky.