Jump to content

Oznámenie: Univerzálny výber jazykov

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Announcement Universal Language Selector and the translation is 100% complete.
UVJ ikona na mieste medzijazykových odkazov

Univerzálny výber jazykov (UVJ) je flexibilný spôsob na konfiguráciu a doručenie jazykových nastavení ako jazyk prostredia, font (štýl písma) a vstupné metódy (nastavenia rozloženia klávesnice). Od 11. júna 2013 bude UVJ začleňovaný do všetkých wiki projektov Wikimedia v piatich fázach.

Momentálne je UVJ aktívne na 150 wiki projektoch Wikimedia vrátane anglickej Wikipédie a Wikimedia Commons.

9. júla 2013 bude nastavovanie UVJ ukončené aktivovaním na všetkých wiki projektoch Wikimedia (čo je vlastne piata fáza).

Kde sa dá nájsť univerzálny výber jazykov

UVJ ikona v osobnom paneli

UVJ je prístupné na dvoch miestach: v prípade wiki projektov s verziami pre viaceré jazyky (ako napríklad Wikipedia) v bočnom paneli ako ikona ozubeného kolieska, alebo v osobnom paneli na na vrchu wiki stránok v prípade projektov bez viacjazyčných verzií. Kliknutím na ikonu sa otvorí panel nastavení jazyka, ktorý sa dá použiť na nastavenie zobrazovania a vstupu (z klávesnice). Základná skupina jazykových nastavení sa zobrazuje na základe geografickej polohy užívateľov. Užívatelia si môžu nastaviť vstupné metódy a fonty, ktoré chcú používať. Prihlásení používatelia si taktiež môžu zmeniť jazyk pre menu na stránkach MediaWiki.

Prečítajte si prosím popis možností univerzálneho výberu jazyka alebo často kladené otázky v prípade záujmu o podrobnejšie informácie.