Wikimedia Foundation elections/Board elections/2006/Candidates/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Volby do správní rady nadace 2006
Organizace


Pravidla a pokyny pro kandidáty[edit]

Tento text je překladem oficálního anglického textu. V případě odlišností či nejasností se za závazný považuje anglický originál.

Kandidáti do správní rady by se měli prezentovat na této stránce. Nejméně jeden z nich bude zvolen na funkční období do konce července 2007.

Kandidovat může každý uživatel, který má (na jednom účtu) více než 400 editací na nejméně jednom projektu Wikimedia a jeho první editace proběhla více než 90 dní před 1. srpnem 2006 00:00 hodin UTC.

Není možné zastávat funkci ve správní radě anonymně, proto prosím zvažte, zda opravdu chcete prozradit svoji skutečnou identitu. Kandidáti budou požádáni, aby svoji identitu plně prokázali některému ze členů volební komise (Essjay, Aphaia, Datrio) nebo jiné určené osobě; prokazovat identitu nemusí kandidáti, kteří kandidovali v některých z předchozích voleb do správní rady. Kandidáti budou kontaktováni ohledně podrobností. Jména kandidátů, jejichž identita byla potvrzena, budou označena slovem potvrzeno.

Zkopírujte níže uvedený vzor a vyplňte uvedené údaje. Aby se předešlo zvýhodňování některých kandidátů na úkor ostatních, řaďte prosím kandidatury podle jména na základě abecedního algoritmu řazení Unicode.

Svůj volební projev můžete napsat v jakýchkoliv jazycích, nicméně doporučujeme, aby jedním z nich byla angličtina. Rovněž doporučujeme, aby projev v původním jazyce nepřesáhl 1000 znaků. Dobrovolní překladatelé následně Váš projev přeloží do řady dalších jazyků; budeme se snažit, aby byly všechny projevy k dispozici v co nejvíce jazycích, avšak nemůžeme zaručit, že přeložíme vše. Čím dříve projev zašlete a čím stručnější bude, tím pravděpodobněji bude přeložen.

Nakonec prosím uveďte své jméno a seznam všech jazyků, ve kterých jste zaslal projev do sekce #Quick view of candidates.

Příklad[edit]

Vložte informace o sobě na podstránku Election candidates 2006/VAŠE_UŽIVATELSKÉ_JMÉNO/Cs a vložte odkaz na ni do sekce "Kandidáti" zde. Vyplňte podstránku dle následujícího příkladu:

=== [[User:Uživatelské jméno|]] ===

{{Board candidate/cs
|uživatelské jméno=
|skutečné jméno= 
|bydliště=
|věk=
|stránky=    odkazy na uživatelské stránky v dalších projektech
|od=       odkdy přispívám do projektů Wikimedia
|projekty=    projekty, kterých se účastním
|jazyky=     jazyky, ve kterých příspívám
|příspěvky=   odkaz(y) na seznam přispěvků
|prohlášení=   zdůvodnění kandidatury
|dotazy=     odkaz na místo pro pokládání dotazů
}}

Stručný přehled kandidátů[edit]

Kandidáti[edit]

edit candidates presentation

Election candidates 2006/AaronSw/Cs

Election candidates 2006/alex756/Cs

Arno Lagrange[edit]

Potvrzeno --Aphaia 02:30, 10 August 2006 (UTC)[reply]
Uživatel ArnoLagrange
Skutečné jméno Arno Lagrange
Arno Lagrange
Arno Lagrange
Bydliště Bellegarde-du-Razès, Aude, France
Věk 50
Uživatelská stránka (stránky) eo:Vikipediisto:ArnoLagrange, fr:Utilisateur:ArnoLagrange, Hejmpaĝo (eo fr)
Účastník projektů Wikimedia od december the 19th 2002
Projekty, kterých se účastním eo:Vikipedio, fr:Wikipédia, meta, Vikifontoj (eo Wikisource), fr:Wiktionary,

Vikivortaro (eo:Wiktionary), en:Wiktionary

Jazyky, ve kterých přispívám esperanto, francouzština, angličtina, němčina (a občas i v jiných)
Odkaz(y) na seznam příspěvků eo, fr, en, de, meta, wikisource, eo:Wiktionary
Prohlášení Kandiduji do voleb rady Nadace Wikimedia, abych bránil jazykovou rovnoprávnost. Musíme se pokusit najít způsob, jakým se může kdokoliv z jakéhokoliv projektu v jakémkoliv jazyce účastnit v diskusích a rozhodovacích procesech. Naneštěstí probíhají důležitá rozhodnutí a diskuse v současné době pouze v americké angličtině, což prakticky vylučuje možnost lidí nemlůvících tímto jazykem zúčastnit se těchto procesů. Pravá mnohojazyčnost a perspektiva zaručená mezinárodním jazykem (jako je Esperanto) je absolutně nutná. více...

Dotazy pokládejte zde Kandidatiĝo por la Fidataro


Election candidates 2006/Arnomane/Cs

Charles Matthews[edit]

Uživatel Charles Matthews
Skutečné jméno Charles Matthews
2006
Bydliště Cambridge, Velká Británie
Věk 52
Uživatelská stránka (stránky) en:User:Charles Matthews
Účastník projektů Wikimedia od 2003
Projekty, kterých se účastním en-wikipedia
Jazyky, ve kterých přispívám angličtina (překlady do angličtiny, interwiki)
Odkaz(y) na seznam příspěvků anglická Wikipedie
Prohlášení Jako kandidát nabízím zkušenost a dovednosti, které budou pro člena správní rady Wikimedie užitečné. Nejsem technicky zaměřená osoba a v záležitostech Wikimedie jsem dosud nebyl aktivní, neboť jsem se soustředil na anglickou Wikipedii.

Žádnou předlohu pro WMF jako součást volebního programu nepřináším. Můj manifest nicméně praví, že určité věci bude třeba vypilovat. Jakmile implementujeme nejlepší dostupné zkušenosti s dálkovým vzděláváním, jakmile si uvědomíme, že skutečný obsah závisí na autorech z konce Gaussovy křivky (abych použil působivého slovníku), bude jasné, že budeme muset současně zvýšit naši celkovou inteligenci, jakož i schopnosti v humanitním směru. Naším cílem musí být vytvořit dílo vyčerpávající, ale zároveň srozumitelné a rozumějící v globálním měřítku. Omlouvám se českým čtenářům, že se anglická jazyková hříčka při překladu vypařila. Nicméně věřím, že shledáte mé slogany dostatečně ambiciózními.


O mně: Deset let jsem působil v akademickém prostředí (1978-1989) jako postdoc, na Cambridgeské univerzitě, ve Francii a v USA. Od té doby jsem pracoval jako dobrovolník na různých místech, mimo jiné jsem se zabýval propagací a sháněním sponzorských příspevků. Napsal jsem dvě knihy, z toho jedna, jejímž spoluatorem je přítel z Koreje, vyšla online, druhá konvenčním zůsobem. Kromě toho jsem napsal více než 100 článků. Cestoval jsem v Japonsku, Jižní Korei a nedávno v Ugandě, kde jsem v červnu přednášel o Wikipedii. Mluvím obstojně francouzky a trochu rusky. Jsem ženatý rodič.


Úloha správní rady: která jiná online komunita se dostane k tomu, aby si najímala vlastní zaměstnace pro vlastní podporu? Rada má na starosti nejdůležitější kus hypertextu, který kdy existoval. Zvláštnosti prostředí Wikipedie, jako wiki kultura, motivující pracovní atmosféra a hodnotné příspvěvky jsou stejně důležité jako finanční otázky. Rozsah projektů Wikimedia je nyní takový, že je občas potřeba něco přímo řídit, ale hlavní výzvou je spojovat lidi pracující na wiki v rámci projektů a obecných cílů. V každodením provozu je potřeba nezapomínat na staré osvědčené principy fungování wiki.

Stručně, mám zkušenosti z reálného života, komunikační dovednosti a tradiční wiki přístup.

Dotazy pokládejte zde User:Charles Matthews/WMF Board Election 2006


Cimon Avaro[edit]

Potvrzeno --Aphaia 14:12, 5 August 2006 (UTC)[reply]


Uživatel Cimon Avaro
Skutečné jméno Jussi-Ville Heiskanen
Bydliště Helsinky, Finsko
Věk 40 ½
Uživatelská stránka (stránky) en:User:Cimon Avaro, fi:User:Cimon Avaro (mám však ještě mnoho dalších, které nevyužívám)
Účastník projektů Wikimedia od 13. dubna 2003 (pár dní předtím jsem editoval anonymně)
Projekty, kterých se účastním anglická a finská Wikipedie, anglické Wikiquote (také mám několik editací ve skotské a simple Wikipedii a přidávám interwiki alespoň do desítky dalších)
Jazyky, ve kterých přispívám finština, angličtina, skotština
Odkaz(y) na seznam příspěvků Anglická Wikipedie, finská Wikipedie, anglické Wikiquote, Meta
Prohlášení  
Musíme
přemostit propast mezi Nadací Wikimedia a komunitami. Budu sledovat IRC kanály, E-mail a diskusní skupiny Wikipedie a snažit se o toto přemostění. Budu mluvit s každým člověkem, který chápe cenu mise Nadace.
Příspívám
hlavně do anglické Wikipedie, kde jsem vytvořil doporučení en:WP:BITE (Buďte vstřícní k nováčkům) a "Údržbu". Moje editace článků nevydrží stále; tyto dva příspěvky ano.
Předchozí volby
v prvních volbach jsem se snažil rozhýbat diskusi a držet ji živou. V druhých volbách potřebovalo zdraví Nadace výzvu ve formě dobrých kandidátů. A teď je třeba prosadit správný směr naši mise tak, aby prospěla celému lidstvu.
Dlouhodobá vize
Projekty Nadace přestojí staletí; každá editace, i nejmenší poznámka pod čarou, bude prověřena věčností. Nadace je dominantní silou internetu a způsob našeho vedení bude internet ovlivňovat; náš cíl je jednoduchý: "děláme Internet lepším". Jak budeme pokračovat, spojíme síly s dalšími organizacemi, jako jsou Electronic Frontier Foundation, Free Software Foundation, Software Freedom Law Center a Creative Commons.
Nadace Wikimedia Foundation
nesmí "dělat žádné zlo". Dohlíží a stará se o zdroje a přínosy jí svěřené, jako jsou její obchodní známky, projekty, jejich principy a obsah, a chrání je před zneužitím a oslabením. Licencování by mělo být prováděno případ o případu s přihlédnutím k daným kulturním a právním modelům, ne podle jediného postupu.
The committees shall be overseen by the board, so they conform with our mission.
Dotazy pokládejte zde User:Cimon Avaro/Candidacy_2006


Eloquence[edit]

Potvrzeno --Aphaia 00:22, 12 August 2006 (UTC)[reply]
Uživatel Eloquence
Skutečné jméno Erik Möller
caption=Erik at Wikimania
Bydliště Berlín, Německo
Věk 27
Uživatelská stránka (stránky) anglická Wikipedie, MediaWiki (programování), Meta, Commons, anglické Wikinews, německá Wikipedie (občas), německé Wikinews (občas)
Účastník projektů Wikimedia od prosinec 2001 (jako registrovaný)
Projekty, kterých se účastním viz výše
Jazyky, ve kterých přispívám němčina (rodný jazyk), angličtina (pokročilá)
Odkaz(y) na seznam příspěvků anglická Wikipedie, anglické Wikinews, Commons (+dva boti), Meta, německá Wikipedie, německé Wikinews
Prohlášení O mně:

Vytvořil jsem Wikinews a Wikimedia Commons; jsem hlavní vývojář WiktionaryZ/Wikidata; spoluzakladatel Free Content Definition; mezinárodně působící řečník a autor na téma wiki; mám kontakty s mnoha organizcemi i jednotlivci; léta příspěvků a vedení mnoha projektů Nadace. Viz můj "wikiživotopis".

Mé cíle:

Zajistit, aby byly organizační procesy otevřené pro všechny, mnohojazyčné a transparentní

Více informací

Harmonicky vyvážit profesionální organizaci a dobrovolné příspěvky

Více informací

Započít trvající, otevřený dialog o budoucnosti našich projektů

Více informací

Zajistit škálovatelnost všech našich projektů a procesů na více úrovních

Více informací

Vybudovat velkou, globální síť partnerství s jednotlivci a organizacemi

Více informací

Zrychlit inovace ve všech současných a budoucích projektech

Více informací

Splnit slib o přinášení svobodných vědomostí do rozvojových zemí

Více informací

Vyvinout spolehlivou strategii právní obrany a zajistit konzistentní právní standardy

Více informací


Detailní informace o kandidatuře, obsahující interview s kandidátem ;-)

Dotazy pokládejte zde User talk:Eloquence/Platform 2006


Evrik[edit]

Potvrzeno --BradPatrick 03:21, 29 August 2006 (UTC)[reply]
Uživatel Evrik
Skutečné jméno Bruce Andersen
Bruce Andersen
Bruce Andersen
Bydliště Philadelphia, Pensylvánie, Spojené Státy Americké
Věk 42
Uživatelská stránka (stránky) en:User:Evrik
Účastník projektů Wikimedia od July, 21 2005 with first recorded edit John Doe. First anon edit (Urbanization) on January 21, 2004
Projekty, kterých se účastním commons, wikt, wikisource wikibooks, wikiquote and meta
Jazyky, ve kterých přispívám en, de and es
Odkaz(y) na seznam příspěvků en, es, de, commons ,wikt, wikisource, wikibooks, wikiquote and meta
Prohlášení I am continually amazed by the things I see at wikipedia and its sister projects. My first experience with computers was programming simple games using punch tape, and the on an Apple_II_Plus. I got my first email account in 1986 and started poking around on newsgroups, MUDs and the Internet shortly after. I see the wikis as a great example of the possibilities of the Internet to disseminate knowledge and to build civil society.

As a board member, the issues I would focus on issues in three broad areas:

1. Building community

 • Peer review is what makes wikipedia great. Petty infighting is aggravating and drives people away. I would work on ways to prevent conflicts
 • Admins and sysops are a great group of people. We need to promote their work by improving the ways they are selected
 • Promote communities of individuals with interest and expertise in specific topics. This in turn will improve article quality.

2. Promoting articles that expand knowledge, are accurate and fair

 • Promoting interlanguage coordination – reducing the difference between articles in different languages and strengthening the projects with a smaller number of articles by making translations easier.
 • Building partnerships with verified resources (encyclopedias, dictionaries, etc.) to improve the accuracy of articles and improving the reliability the information
 • Promoting groups of technical experts in key areas (like copyright issues). Improving the brain trust involved in key issues will help with reducing conflicts between contributors.

3. Building a strong financial base for the foundation

 • Increase the financial stability by expanding the donor base of the foundation. This includes promotion of an endowment.
 • Work to recruit volunteers and donors to the foundation and acknowledgement of those donors.
 • Explore ways that we can use technology to improve how information is delivered.
 • Build our technical infrastructure

I have the experience in non-profit management and the technical knowledge to contribute to the wikimedia foundation.

Dotazy pokládejte zde en:User talk:Evrik


Election candidates 2006/Improv/Cs

Election candidates 2006/Kelly Martin/Cs

Election candidates 2006/Kim Bruning/Cs

Election candidates 2006/Linuxbeak/Cs

Mindspillage[edit]

Potvrzeno --Aphaia 00:21, 12 August 2006 (UTC)[reply]
Uživatel Mindspillage
Skutečné jméno Kathleen (Kat) Walsh
Bydliště Herndon, Virginie (nedaleko Washingtonu D.C.), USA
Věk 23
Uživatelská stránka (stránky) anglická wikipedie, meta, nadace wmf, anglické wikinews
Účastník projektů Wikimedia od červen 2004
Projekty, kterých se účastním Wikipedie a Wikinews (anglicky), Meta, správce OTRS.
Jazyky, ve kterých přispívám angličtina; základy španělštiny
Odkaz(y) na seznam příspěvků anglická wikipedie, meta, anglické wikinews
Prohlášení Má práce v projektech Wikimedia se týká mimo jiné korespondence, řešení sporů a člensví v Komisi pro komunikaci s veřejností. Také jsem reprezentovala Nadaci v tisku a v různých prezentacích pro organizace jako US Holocaust Memorial Museum a Kongresová knihovna.

Moje cíle:

 • Zlepšit komunikaci mezi celosvětovou komunitou a Nadací Wikimedia, udržovat kontakt a zajímat se o záležitosti wikikomunity ve všech projektech Wikimedia.
 • Zavést jasnější pravidla pro vztahy mezi Nadací a komunitou, jejich pozice a odpovědnost
 • Vyhledávat zkušené osoby pro potřebné úkoly
 • Zastávat činnou a odpovědnou roli v rozhodování Nadace Wikimedia
 • Podpořit výzkum pro lepší zaměření na naše cíle
 • Vytvořit partnerství mezi Nadací WMF a organizacemi, které nám mohou v naši misi pomoci
 • Podporovat a bránit naši misi a poskytovat a vytvářet svobodný copyleftovaný obsah
 • Informovat celosvětovou komunitu o nadaci Wikimedia a její misi a projektech
Dotazy pokládejte zde User talk:Mindspillage/Board candidacy


Oscar[edit]

-Potvrzeno. --BradPatrick 12:53, 22 August 2006 (UTC)[reply]

Uživatel Oscar
Skutečné jméno Oscar van Dillen
Bydliště Rotterdam, Nizozemí
Věk 48
Uživatelská stránka (stránky) meta, nizozemská wikipedie, nizozemské projekty, commons; jinak mám prakticky všude uživatelské stránky odkazující na metu. kromě několika projektů, kde bylo jméno už použito, jsem všude user:oscar.
Účastník projektů Wikimedia od 23. února 2004 (jako registrovaný)
Projekty, kterých se účastním nizozemská wikipedie a další nizozemské projekty, například wikinews; pár příspěvků na anglickou, francouzskou a německou wikipedii a také (podle jednoho uživatele čínské wikipedie) "nejpahýlovatějšího pahýlu vůbec": nushu ;-)
Jazyky, ve kterých přispívám můj mateřský jazyk je nizozemština, ale umím anglicky a německy na úrovni mateřštiny, mluvím plynně francouzsky a dokážu se dorozumět španělsky, švédsky a italsky. mám základní znalost turečtiny, mluvené čínštiny a egyptských hieroglyfů. moje uživatelské jméno na všech projektech je oscar, kromě španělštiny, kde jsem oscarami.
Odkaz(y) na seznam příspěvků stručný přehled:
 • editor a byrokrat na nizozemské wikipedii a dalších nizozemských projektech, mám také pár editací v různých dalších projektech.
 • od května 2005 se jako steward, snažím pomáhat a radit mnoha projektům v mnoha jazycích; mám například dobrý kontakt s tureckou vikipedií a její komunitou a mám ji rád
 • jsem členem komise pro zvláštní projekty a v současné době také předseda nizozemské pobočky Wikimedia Foundation. mluvil jsem však se členy této pobočky a dohodli jsme se: pokud budu zvolen, z předsednictví odstoupím.
Prohlášení
 1. termín pro napsání prohlášení je pro mě kapku nepříjemný, píšu ho z kempování v auvergne ve francie.
 2. je mi líto, že jsem byl svědkem angeliny rezignace, opravdu oceňuji její přínos projektům a jsem rád, že hodlá přispívat i dále. myslím však, že její rychlé nahrazení v radě nadace je absolutně nutné, proto jsem se rozhodl i přes své pracovní vytížení kandidovat. je tu hodně práce, kterou je třeba udělat a také mnoho problémů, které rada wikimedia potřebuje vyřešit; a dle mého skromného názoru se musí pevná rozhodnutí dělat rychle. rozhodl jsem se kandidovat až po diskusi s několika dalšími wikipedisty, jejichž komentáře a názory hluboce oceňuji a respektuji, takže tady jsem: moje kandidatura snad nebyla úplně nečekaná.
 3. jestli chcete vědět něco o mých osobních názorech, podívejte se prosím na moji nizozemskou uživatelskou stránku; berte však na vědomí, že nejsem žádný vědec (ani technik: přiznávám, že někdy mám stále problemy s wikikódem), ale spíš umělec...
 4. profesí jsem skladatel a učitel na rotterdamské konzervatoři. i přesto nevěřím v copyright, zvláště ne v copyrightování myšlenek, a dlouho jsem se nechtěl připojit k copyrightovým organizacím, jejichž členy musí skladatelé být. na konci jsem to však musel udělat, protože jsem zjistil, že bez členství v těchto organizacích je prakticky nemožné publikovat jakékoliv díla, obzvlášť na cd. všeobecně pevně věřím v copyleft.
 5. před tím, než jsem se stal profesionálním skladatelem, jsem pracoval jako manažer výdělečných i nevýdělečných nizozemských organizací ('87-'95). v roce 1968, když mi bylo 10, jsem objevil kouzlo encyklopedie britannicy (ech, měl jsem to tu vůbec zmiňovat??) a celý život jsem miloval získávání a šíření informací :-)
 6. jsem zastáncem "skutečného" setkávání wikipedistů, což se v mé zemičce ukázalo jako docela snadno proveditelné (v září 2004 jsem organizoval rotterdamské wikisympozium, kde se podruhé v životě sešli jimbo, anthere a angela), a dokonce věřím tomu, že při současném stavu věcí by se měla rada nadace, aby její práce měla skutečný smysl, kromě pravidelných IRC mítinků skutečně setkávat alespoň třikrát ročně (nepočítaje v to wikimanii).
 7. docela rychle se učím jazyky a rozhodně by mi nevadilo naučit se nějaké další...
 8. to, jestli stavíme noemovu archu lidského poznání nebo "jen" pracujeme na postupné stavbě babylónské věže musí ukázat čas, ale věřím, že je to v našich rukou víc, než si myslíme. právě z tohoto důvodu naprosto pevně věřím v důležitost mise nadace wikimedia. zasvětil jsem 2,5 roku práci na projektech a v komunitách této nadace a jejich vývoji. ať už tyto volby dopadnou jakkoli, nehodlám v tom přestat.
Dotazy pokládejte zde diskusní stránka na Metě nebo email na oscar<tečka>wiki<zavináč>gmail<tečka>com.


Election candidates 2006/Ross.Hedvicek/Cs

Election candidates 2006/UninvitedCompany/Cs

Election candidates 2006/Zuirdj/Cs