Jump to content

Wikimedia Foundation elections/Board elections/2006/Candidates/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
2006 Wybory do Rady Powierniczej
Organizacja


Zasady dla kandydatów[edit]

Tylko wersja angielska poniższego tekstu jest oficjalna. W przypadku nieporozumień wynikających z różnic pomiędzy wersjami językowymi, właściwe są zasady z wersji angielskiej.

Kandydaci do Board of Trustees (Rady Powierniczej) Wikimedii powinni zaprezentować się poniżej, nie później niż 23:59, 28 sierpnia 2006 (UTC). Wybory wyłonią co najmniej jedną osobę na stanowisko w Radzie, na kadencję kończącą się w lipcu 2007.

Ażeby móc kandydować, musisz mieć co najmniej 400 edycji w którymkolwiek z projektów Wikimedii; wszystkie edycje muszą być zrobione z tego samego konta; pierwsza edycja musiała się zdarzyć nie później niż 90 dni przed 00:00, 1 sierpnia 2006 (UTC). Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat. Przypomina się kandydatom, że pozycje w radzie nie oferują pensji, ani per diems. Czlonkowie Rady muszą być w stanie samodzielnie się utrzymać finansowo, wliczając w to międzynarodowe podróże; muszą też być przygotowani poświęcić znaczną część swojego czasu na obowiązki związane z Radą.

Pozycje w radzie są nieanonimowe, więc zgłaszaj swoją kandydaturę tylko jeśli jesteś gotowy/a ujawnić swoją tożsamość. Kandydaci ujawnią swoją tożsamość do Essjay, Aphaia, Datrio, lub innej wyznaczonej osoby, chyba że uczynili to przy okazji poprzednich wyborów. Kandydaci zostaną skontaktowani w tym celu. Kandydaci którzy zostaną potwierdzeni przez jednego z koordynatorów, zostaną wyróżnieni pogrubioną czcionką.

Skopiuj szablon dostępny poniżej i wprowadź wymagane informacje. W celu uniknięcia jakichkolwiek preferencji, umieść swoją kandydaturę w odpowiednim miejscu, w kolejnosci alfabetycznej, zgodnie z Unicode Collation Algorithm.

Możesz umieścić swoją prezentację w dowolnym języku, bądź językach, ale rekomendujemy umieszczenie jej (rownież) w języku angielskim. Rekomendujemy też, ażeby prezentacje nie przekraczały długością 1,000 znaków w oryginalnym języku. Wolontariusze przetłumaczą twoją prezentację na inne języki. Dokonamy wszelkich starań, aby wszystkie tłumaczenia były dostępne w jak największej ilości języków, ale nie możemy zapewnić, że wszytko zostanie przetłumaczone. Im zwięźlejsza twoja prezentacja i im wcześniej ją tu umieścisz, tym większe szanse że ktoś ją przetłumaczy.

Po opisaniu swojej kandydatury, dodaj się do listy kandydatów.

Przykład[edit]

Umieść swoją kandydturę w Election candidates 2006/YOUR_USER_NAME/Pl (najlepiej umieść też angielską wersję pod Election candidates 2006/YOUR_USER_NAME/En) i umieść się na liście w sekcji "Kandydaci", w kolejności alfabetycznej. Wypełnij swoją podstronę jak w poniższym przykładzie:

=== [[User:User name]] ===

{{Board candidate/pl
|ID= TWÓJ USERNAME NA META
|nazwisko=
|Miejscowość=
|Strony=linki do twoich stron
|Wiek=
|od=od kiedy udzielasz się w pojektach wikimedii
|Projekty= w których projektach bierzesz udział
|Języki=
|contribs=linki do stron z twoimi edycjami
|Prezentacja= zaprezentuj swoją kandydaturę
|Kieruj=dokąd wyborcy mają zgłaszać się z pytaniami
}}

Krótka lista kandydatów[edit]

Rozpoczęło się przyjmowanie kandydatur. Potencjalni kandydaci mają czas do poniedziałku, 28 sierpnia, 2006, 23:59 (UTC) aby umiejscowić się tutaj w kolejności alfabetycznej.

Głosowanie rozpoczęte

Prezentacje kandydatów[edit]

Tłumaczenia w toku.

Jeśli chcesz pomóc w tłumaczeniach — zajrzyj tutaj.

edycja kandydatur

Election candidates 2006/AaronSw/Pl

Election candidates 2006/alex756/Pl

Arno Lagrange[edit]

Kandydatura potwierdzona --Aphaia 02:30, 10 August 2006 (UTC)[reply]
ID wikipedysty ArnoLagrange
Prawdziwe imię i nazwisko Arno Lagrange
Arno Lagrange
Arno Lagrange
Miejscowość Bellegarde-du-Razès, Aude, Francja
Wiek 50
Strona/y eo:Vikipediisto:ArnoLagrange, fr:Utilisateur:ArnoLagrange, Hejmpaĝo (eo fr)
Wikipedysta(ka) od 19 grudnia 2002
Projekty w których biorę udział eo:Vikipedio, fr:Wikipédia, meta, Vikifontoj (eo Wikisource), fr:Wiktionary,

Vikivortaro (eo:Wiktionary), en:Wiktionary

Języki projektów w których biorę udział eo, fr, en, de (czasami inne)
Linki do stron z edycjami wikipedysty(ki) eo, fr, en, de, meta, wikisource, eo:Wiktionary
Krótka prezentacja Planuję bronić w Radzie Powierniczej równości praw wszytkich grup językowych. Trzeba spróbować znaleźć sposób, żeby każdy, władający dowolnym językiem, biorący udział w dowolnym projekcie, mógł brać udział w dyskusjach i podejmowaniu decyzji. Niestety każda ważna dyskusja/decyzja ma miejsce w języku angielskim, uniemożliwiając wikipedystom, którzy nie są biegli w tym języku, aktywny udział. Prawdziwa wielojęzyczność i perspektywa są możliwe dzięki używaniu międzynarodowego, neutralnego, pomocniczego języka (być może esperanto). To absolutna konieczność.
więcej (esp), więcej (ang), więcej
Z pytaniami kieruj się do Kandidatiĝo por la Fidataro


Election candidates 2006/Arnomane/Pl

Charles Matthews[edit]

User Charles Matthews
Real name Charles Matthews
In 2006
Location Cambridge, UK
Age 52
User page(s) en:User:Charles Matthews
Wikimedia participant since 2003
Projects in which I participate en-wikipedia
Languages in which I participate English (translations to English, and interwiki)
Link to user contribution pages [1]
My candidate statement I'm standing as a candidate with experience and skills useful for the Wikimedia Board. I'm not a technical person, and have not been active on Wikimedia issues, preferring to focus on the English Wikipedia.

I come without any specific template for the WMF. For manifesto, I would say that we still have to match up some things. Implementing the best distance learning experiences, when we know that factual content is a Long Tail phenomenon (to speak modishly), means we have to be both cumulatively smart and better in the humanities. The aim is to become comprehensive, but also comprehensible and comprehending on a global scale. These are ambitious slogans.

Background: I had 10 years post-doctoral experience in academia (1978-1989), at the University of Cambridge, with years in France and the USA. After that I have been a voluntary worker in a number of contexts, including publicity work and raising sponsorship. I have written two books (one conventional, one with a Korean friend published online), and over 100 articles. I have travelled, outside tourist bubble-wrap, in Japan, South Korea, and recently Uganda, where in June I gave a well-attended lecture on Wikipedia. I speak quite reasonable French, and some Russian. I have been a married parent through all this time.

The role of the Board: what other online extended community gets to hire its own support staff? The Board has stewardship of the most important piece of hypertext ever. Some intangibles, such as 'wiki culture', 'motivational working atmosphere', 'adding worth', matter as much as money. The scale of Wikimedia projects now means that straight management sometimes applies, but the biggest challenge remains the harnessing of the folk writing on the wikis to projects in the larger scheme. In the day-to-day operation of the sites, this means not losing sight of the old-school way of thinking.

In short, I have outside experience, communication skills, and a traditional wiki approach.

For questions, please post here User:Charles Matthews/WMF Board Election 2006


Cimon Avaro[edit]

Kandydatura potwierdzona --Aphaia 14:12, 5 August 2006 (UTC)[reply]
ID wikipedysty Cimon Avaro
Prawdziwe imię i nazwisko Jussi-Ville Heiskanen
Cimon
Miejscowość Helsinki, Finlandia
Wiek 40 ½ roku
Strona/y en:User:Cimon Avaro, fi:User:Cimon Avaro (główne, wiele innych które nie są uczęszczane)
Wikipedysta(ka) od 13 kwietnia 2003 (anonimowo kilka dni wcześniej)
Projekty w których biorę udział en-wikipedia, fi-wikipedia, en-wikiquote (małe edycje na scots-wikipedia, simple-wikipedia i dodawanie linków międzyjęzykowych do wielu innych wikipedii)
Języki projektów w których biorę udział fiński, angielski, scots
Linki do stron z edycjami wikipedysty(ki) En-wikipedia, Fi-wikipedia, En-Wikiquote, Meta
Krótka prezentacja  
Krytyczne
dla fundacji Wikimedii w najbliższym czasie będzie zbliżenie pomiędzy radą i społecznością w różnych projektach. W tym celu będę dokładał wszelkich starań, żeby być dostępny do maksimum moich możliwości przez IRC (gdzie siedzę prawie cały czas) i e-mail (cimon_avaro@yahoo.co.uk). Będę również aktywny na znaczących listach dyskusyjnych. Poza otrzymywaniem komentarzy i podejmowaniem w związku z nimi akcji, będę aktywnie działał w ramach mojej włąsnej inicjatywy jeden na jeden, mającej na celu zachęcanie ludzi, którzy wkładają dużo dobrej pracy w projekty i wydaje mi się, że mają misję do spełnienia.
Mój wkład
w Wikimedię był głównie w angielskojęzycznej Wikipedii, gdzie zaliczam do moich największych osiągnięć mój wkład do wytycznej nie gryź nowych użytkowników i do projektu Cleanup (w których otrzymałem dużą pomoc od Stevertigo i Angeli). Artukuły, które napisałem i edytowałem nie należą już do mnie, i za jakiś czas nie będą zawierać moich stwierdzeń, ale te dwa artykuły nie pojawiłyby się (przynajmniej nie tak wcześnie w stadium rewolucji projektu) gdybym nie podjął inicjatywy w tym kierunku.
W wyborach do Rady Powierniczej
Kandydowałem dwukrotnie do rady. Za pierwszym razem mój wkład polegał na zachęcaniu do utrzymywania dyskusji na poziomie i za pomocą delikanych perswazji próbowałem ograniczyć zgryźliwości pomiędzy kandydatami i skierować debatę na przyszłość wtedy nowozałożonej fundacji. Za drugim razem uznałem, że wpłynie to dobrze na fundację i jej struktury zarządzające, gdy pełniący funkce i ubiegający się o reelekcję będą mieć poważnych kontrkandydatów, pomimo że mieli oni pełne wsparcie społeczności. Tym razem, ponieważ pozycja jest otwarta, będę starał sie być wybrany, licząc na to, że wszyscy dobrzy kandydaci zdecydują się współstartować razem ze mną, i uczynią tą debatę ważną z punktu widzenia fundacji, człowieczeństwa, planety, i dalej.
W dłuższej persepktywie
Widzę przyszłość projektów Wikimedii rozprzestrzeniającą się na dekady, a nawet stulecia, i byłoby dobrze gdybyśmy o tym pamiętali. Wszystkie drobne potyczki wygładzane są przez inspekcję czasu w małe epizody na marginesie procesu ulepszania projektów do doskonałości. W najbliższych dekadach Wikimedia osiągnie nawet bardziej dominującą pozycję w internecie, i sposób w jakim będziemy tego dokonywać, wpłynie na całą sieć. Dotychczas nasz wpływ był zdecydowanie pozytywny, "making Internet not suck". Na przyszłość musimy współpracować z różnymi grupami które odwołują się do tych samych pryncypiów co my, jak EFF, FSF, Software Freedom Law Center i Creative Commons.
Z pytaniami kieruj się do User:Cimon Avaro/Candidacy_2006


Eloquence[edit]

Kandydatura potwierdzona --Aphaia 00:22, 12 August 2006 (UTC)[reply]
ID wikipedysty Eloquence
Prawdziwe imię i nazwisko Erik Möller
Eloquence
Miejscowość Berlin, Niemcy
Wiek 27
Strona/y en.wikipedia (sysop), mediawiki (kod i wiki), meta (sysop), commons (sysop), en.wikinews (sysop, bureaucrat), de.wikipedia (sysop, okazjonalnie edytor), de.wikinews (okazjonalnie)
Wikipedysta(ka) od grudnia 2001 (rejestracja)
Projekty w których biorę udział patrz wyżej
Języki projektów w których biorę udział niemiecki (ojczysty), angielski (zaawansowany)
Linki do stron z edycjami wikipedysty(ki) en.wikipedia, en.wikinews, commons (+two bots), meta, de.wikipedia, de.wikinews
Krótka prezentacja O mnie:

Zainicjowałem Wikinews i Wikimedia Commons; czołowy developer WikitionaryZ/Wikidata; koinicjator Free Content Definition; międzynarodowy promotor i opublikowany autor artykułów o wiki; szeroka sieć towarzyska do wielu organizacji i osób; lata edycji, udzielania się i przywództwa w wielu przedsięwzięciach Wikimedii. Zobacz moje "Wiki CV".

Zadania:

Zapewnić, że procesy organizacyjne są otwarte dla wszystkich, wielojęzyczne i transparentne

Więcej (ang)

Zrównoważenie i harmonia dla organizacyjnego profesjonalizmu i dobrowolnych wkładów

Więcej (ang)

Promocja ciągłego, otwartego dialogu o przyszłości projektów

Więcej (ang)

Zabezpieczenie rozszerzalności wszystkich naszych projektów

Więcej (ang)

Zbudowanie szerokiej, globalnej sieci współpracy z osobami i organizacjami

Więcej (ang)

Przyspieszenie innowacji w istniejących i przyszłych projektach

Więcej (ang)

Dotrzymać obietnicy dostarczenia wolnej wiedzy dla krajów rozwijających się

Więcej (ang)

Stworzyć rozsądną strategię obrony prawnej i zapewnić spójne standardy prawne

Więcej (ang)


Szczegółowy manifest wyborczy (ang), łącznie z wywiadem ;-)

Z pytaniami kieruj się do User talk:Eloquence/Platform 2006


Evrik[edit]

Kandydatura potwierdzona --BradPatrick 03:21, 29 August 2006 (UTC)[reply]
ID wikipedysty Evrik
Prawdziwe imię i nazwisko Bruce Andersen
Bruce Andersen
Bruce Andersen
Miejscowość Filadelfia, Pensylwania, Stany Zjednoczone
Wiek 42
Strona/y en:User:Evrik
Wikipedysta(ka) od July, 21 2005 with first recorded edit John Doe. First anon edit (Urbanization) on January 21, 2004
Projekty w których biorę udział commons, wikt, wikisource wikibooks, wikiquote and meta
Języki projektów w których biorę udział en, de and es
Linki do stron z edycjami wikipedysty(ki) en, es, de, commons ,wikt, wikisource, wikibooks, wikiquote and meta
Krótka prezentacja I am continually amazed by the things I see at wikipedia and its sister projects. My first experience with computers was programming simple games using punch tape, and the on an Apple_II_Plus. I got my first email account in 1986 and started poking around on newsgroups, MUDs and the Internet shortly after. I see the wikis as a great example of the possibilities of the Internet to disseminate knowledge and to build civil society.

As a board member, the issues I would focus on issues in three broad areas:

1. Building community

 • Peer review is what makes wikipedia great. Petty infighting is aggravating and drives people away. I would work on ways to prevent conflicts
 • Admins and sysops are a great group of people. We need to promote their work by improving the ways they are selected
 • Promote communities of individuals with interest and expertise in specific topics. This in turn will improve article quality.

2. Promoting articles that expand knowledge, are accurate and fair

 • Promoting interlanguage coordination – reducing the difference between articles in different languages and strengthening the projects with a smaller number of articles by making translations easier.
 • Building partnerships with verified resources (encyclopedias, dictionaries, etc.) to improve the accuracy of articles and improving the reliability the information
 • Promoting groups of technical experts in key areas (like copyright issues). Improving the brain trust involved in key issues will help with reducing conflicts between contributors.

3. Building a strong financial base for the foundation

 • Increase the financial stability by expanding the donor base of the foundation. This includes promotion of an endowment.
 • Work to recruit volunteers and donors to the foundation and acknowledgement of those donors.
 • Explore ways that we can use technology to improve how information is delivered.
 • Build our technical infrastructure

I have the experience in non-profit management and the technical knowledge to contribute to the wikimedia foundation.

Z pytaniami kieruj się do en:User talk:Evrik


Election candidates 2006/Improv/Pl

Kelly Martin[edit]

Kandydatura potwierdzona --BradPatrick 04:28, 9 August 2006 (UTC)[reply]
ID wikipedysty Kelly Martin
Prawdziwe imię i nazwisko Kelly Martin
Miejscowość Niles, Illinois, Stany Zjednoczone
Wiek pod 40.
Strona/y enwiki, dewiki (mniej więcej), Commons, meta
Wikipedysta(ka) od grudnia 2004
Projekty w których biorę udział enwiki, commons, meta (czasami)
Języki projektów w których biorę udział angielski, czytam po niemiecku, ale nie wystarczająco dobrze by partycypować
Linki do stron z edycjami wikipedysty(ki) enwiki, commons, meta
Krótka prezentacja Kandyduję do rady, ponieważ zostałam do tego zachęcona przez osoby, których zdaniu ufam. Nie miałam takiego zamiaru, lecz gdy ludzie którym ufam sami się do mnie zwracają, traktuję takie prośby na serio.

Mój program:

 • Zapewnić, że Fundacja pozostaje odpowiedzialna przed swoimi użytkownikami i zwolennikami;
 • Budować infrastrukturę konieczną ażeby odpowiedzieć na masowy wzrost zainteresowania internautów jakiego doświadcza Wikipedia, i przełożenie tego zainteresowania na potrzeby innych projektów;
 • Poprawa komunikacji pomiędzy Fundacją a projektami i pomiędzy projektami a użytkownikami;
 • Rekrutacja wolontariuszy i, jeśli trzeba, pracowników, żeby zapewnić, że zadania które muszą być wykonane są wykonane dobrze i na czas;
 • Utrzymywać partnerstwo z innymi organizacjami, które szanują nasze pryncypia i korzystają z naszych sukcesów;
 • Pracować w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekonomicznej samowystarczalności w przewidywalnej perspektywie czasowej.

Oświadczenie: Nie jestem, nigdy nie byłam pracownikiem ani reprezentatem Fundacji Wikimedia, Wikia, Inc. ani żadnej innej instytucji bądź firmy związanej z Wikimedią. Do pełni mojej wiedzy, ani ja, ani żaden z moich teraźniejszych bądź byłych pracowników miał jakikolwiek kontakt biznesowy z jakąkolwiek z powyższych organizacji, z jedynymi wyjątkami moich dotacji dla Fundacji Wikimedii i z opłatą za zakwaterowanie na Wikimanii 2006, którą opłaciłam przez organizację Wikimanii.

Z pytaniami kieruj się do strona dyskusji na meta


Election candidates 2006/Kim Bruning/Pl

Linuxbeak[edit]

Kandydatura potwierdzona --Aphaia 22:34, 6 August 2006 (UTC)[reply]
ID wikipedysty Linuxbeak
Prawdziwe imię i nazwisko Alex Schenck
Miejscowość North Scituate, Rhode Island, Stany Zjednoczone
Wiek 19
Strona/y enwiki, Commons, meta
Wikipedysta(ka) od marca 2005
Projekty w których biorę udział enwiki, commons (czasami, głównie anonimowo), meta
Języki projektów w których biorę udział angielski, czytam i mówię po francusku (z trudnościami), czytam po niemiecku
Linki do stron z edycjami wikipedysty(ki) enwiki, commons, meta
Krótka prezentacja Ubiegam się o pozycję w radzie, ponieważ czuję że potrzebuja ona bardziej zaangażowanego wikipedysty aby lepiej zrozumieć i zarządzać gwałtownie rozrastającymi się projektami Wikimedii. Jako biurokrata Wikipedii, kontakt na IRC i częsty uczestnik życia Wikipedii, myślę, że mogę dostarczyć radzie świeżej pozytywnej energii.

Mój program:

 • Wstawianie się za wikipedystami w sytuacjach które wymagają interwencji Rady.
 • Wspomóc wysiłki mające na celu nadanie dobrego obrazu publicznego dla projektów Wikimedii, tak aby publiczny entuzjazm dla naszych wysiłków rósł.
 • Wprowadzić punkt widzenia "dla ludzi" do Rady.
 • Ograniczyć biurokrację i niepotrzebne zasady, w celu zwiększenia produktywności.
 • Potwierdzić naczelny cel Wikimedii, a zwłaszcza Wikipedii, którym jest budowa encyklopedii.
 • Służyć jako kanał dla transmisji pomysłów, niepokojów i sugestii do Rady.
Z pytaniami kieruj się do strona dyskusji na enwiki


Election candidates 2006/Mindspillage/Pl

Election candidates 2006/Oscar/Pl

Election candidates 2006/Ross.Hedvicek/Pl

Election candidates 2006/UninvitedCompany/Pl

Election candidates 2006/Zuirdj/Pl