COVID-19/April 2020 - Message from Wikimedia Foundation: Thank you for your work during the COVID-19 pandemic/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Повідомлення від Фонду Вікімедіа: Дякуємо за вашу роботу під час пандемії COVID-19

Це повідомлення від Кетрін Мар, виконавчої директорки Фонду Вікімедіа. Доступні переклади.

Шановні спільноти Вікімедіа!

Поширення пандемії коронавірусної хвороби 2019 є нагадуванням про нашу глобальну людську взаємозв'язаність та про обов'язки, які ми виконуємо одні перед одними. Це також час, який нагадує нам, наскільки необхідними для світу є вільні та відкриті знання.

Поки близько половини світу перебуває в умовах різного роду обмежень, трафік до проєктів Вікімедіа зростає. Минулої неділі, 5 квітня, ми нарахували понад 673 мільйони переглядів сторінок наших проєктів за єдиний день, що є рекордним значенням за 5 років (відколи ми почали вести такий підрахунок) та показує 30,5% зростання порівняно з цим днем минулого року. Станом на час написання цього тексту (середа, 8 квітня) це новий рекорд для наших проєктів. У неділю 29 березня ми нарахували понад 650 мільйонів переглядів сторінок наших проєктів за єдиний день, що є рекордним значенням за 5 років (відколи ми почали вести такий підрахунок) та показує 31,5% зростання порівняно з цим днем минулого року. Серед найпопулярніших статей у десятках мовних версій Вікіпедії — статті, пов'язані з коронавірусом та COVID-19. Вебсайти у всьому світі використовують дані та медіафайли на тему коронавірусу з Вікіданих і Вікісховища, щоб забезпечувати надійну, точну та відкриту інформацію про пандемію.

Миті невідомості — це часто також миті, у які наш рух сяє. Кожного дня, кожної години, тисячі вікімедійців старанно працюють над тим, щоб світ був поінформованим: від прочісування медичних оновлень у реальному часі задля якомога більшої точності наших статей про коронавірусну хворобу 2019 до створення моделей даних щодо закономірностей COVID-19 у Вікіданих, до навчання людей тому, як вони можуть робити свій внесок, перебуваючи у безпеці вдома.

Ми у Фонді Вікімедіа маємо честь підтримувати всю вашу працю. Ми бачимо її важливість сотні мільйонів разів кожного дня, коли люди у всьому світі шукають інформацію. Ми чуємо від благодійників, читачів, освітян, партнерів, журналістів та активістів з різних країн, яке велике ви маєте значення.

Сьогодні я хочу висловити нашу вдячність за те, що ви створюєте на цих сайтах і в цей момент. Дякую вам.

Ми також хочемо почути, як ваші справи і що вам потрібно як волонтерам, організованим групам чи афіліатам під час пандемії. Будь ласка, поділіться й розкажіть, що вам буде треба, на цій сторінці обговорення у Мета-вікі: MetaWiki:Talk:COVID-19.

Якщо вам цікаво, що робить Фонд, ми створили сторінку у Мета-вікі з цією інформацією, де запрошуємо інших додавати інформацію про різних учасників руху: MetaWiki:COVID-19.

Зараз той час, коли не лише те, що ми робимо, а і як ми це робимо, матиме значний вплив на світ. Ми такі вдячні за все, що ви робите, як рух, щоб продовжувати протистояти викликам, які перед нашим рухом постають. Від імені усіх нас у Фонді Вікімедіа, дякую за вашу роботу та самовідданість, вашу відданість баченню Вікімедіа та вашу турботу про людей у світі.

Щиро ваша,
Кетрін (DATE)