Jump to content

Категорија:Барања за функции

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Category:Feature requests and the translation is 100% complete.
Translate
Страницава е категорија.

Барања за разработка на нови функции или подобрувања во програмот што се користи од Викимедија, особено во МедијаВики или неговите додатоци.

Погледајте ги и Бараните додатоци на викито за документација на МедијаВики.

Subcategories

This category has only the following subcategory.

C