Категорија:Правила одржувани од Фондацијата Викимедија

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Category:Policies maintained by the Wikimedia Foundation and the translation is 100% complete.

Ова е се правила на Мета и глобални правила кои ги одржува и подновува Фондацијата Викимедија.

Сите предлози за подобрување давајте ги на нивните страници за разговор.

Други глобални правила ги одржува и подновува заедницата. Можно е да не се одржуваат активно или пак да се подновуваат поретко и без јасна постапка (по основно: разговор на Мета, проследен од глобално барање за коментирање).

Subcategories

This category has the following 2 subcategories, out of 2 total.

P

Pages in category "Категорија:Правила одржувани од Фондацијата Викимедија"

This category contains only the following page.