Категорија:Фондација Викимедија

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Category:Wikimedia Foundation and the translation is 75% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:

Непрофитната Фондација Викимедија (Wikimedia Foundation) е матична организација на Википедија, Викиречник, Викицитат, Викикниги, Викиизвор, Ин меморијам 9/11 и Нупедија. Има за цел да работи со и развива отворени содржини, википроекти и бесплатно да ја нуди сета содржина на тие проекти на јавноста.

Официјален портал: http://wikimediafoundation.org/

Тука ќе најдете контактни информации за фондацијата, вклучувајќи ги нејзините месни ограноци.

Subcategories

This category has the following 15 subcategories, out of 15 total.

B

C

E

F

G

H

L

M

P

Pages in category "Категорија:Фондација Викимедија"

The following 2 pages are in this category, out of 2 total.