Категорија:Раководење со Викимедија

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Category:Wikimedia management and the translation is 100% complete.
Other languages:

Овие страници се однесуваат на раководните органи во Фондацијата Викимедија или оние соработници вон нејзини рамки кои се задолжени да бидат врска со заедницата, како што се комитетите и одделенијата.

Subcategories

This category has the following 4 subcategories, out of 4 total.