Jump to content

Категорија:Викимедиини проекти

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Category:Wikimedia projects and the translation is 100% complete.

Во категоријава треба да ги најдете главните описни страници на постоечките Викимедиини проекти. Во неа ставајте само една страница (главната) по проект, а другите страници за проектот треба да стојат во соодветната проектна поткатегорија прикажана подолу.

Subcategories

This category has the following 11 subcategories, out of 11 total.

!

*

C

L

M

P

R

S

W

Pages in category "Категорија:Викимедиини проекти"

The following 8 pages are in this category, out of 8 total.