Jump to content

Опитування побажань спільноти 2019

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Community Wishlist Survey 2019 and the translation is 100% complete.


Опитування побажань спільноти 2019 завершилося.

Загалом: 212 пропозицій, 1387 дописувачів, 7282 голоси на підтримку

Переглянути випадкову пропозицію

Категорії
Натисніть на категорію, щоб переглянути пропозиції

Адміни та патрульні
15 пропозицій
Протидія переслідуванням
4 пропозиції
Боти і додатки
10 пропозицій
Категорії
12 пропозицій
Примітки
13 пропозицій
Редагування
27 пропозицій
Карти
13 пропозицій
Різне
17 пропозицій
Мобільний перегляд та застосунки
12 пропозицій
Мультимедіа та Вікісховище
20 пропозицій
Сповіщення
4 пропозиції
Програми і події
2 пропозиції
Читання
8 пропозицій
Пошук
6 пропозицій
Списки спостереження
12 пропозицій
Вікідані
19 пропозицій
Вікіджерела
11 пропозицій
Вікісловник
7 пропозицій

 

Усі фази опитування починаються і закінчуються о 18:00 UTC.

 • Подача, обговорення та розгляд пропозицій: 29 жовтня — 11 листопада 2018
 • Community Tech переглядає та впорядковує пропозиції: 13 — 15 листопада 2018
 • Голосування за пропозиції: 16 — 30 листопада 2018
 • Публікація результатів: 3 грудня 2018
 

Технічна команда (Community Tech) — команда Фонду Вікімедіа, що зосереджується на задоволенні потреб активних дописувачів Вікімедіа у покращених інструментах спостереження і модерування. Проєкти, над якими ми працюємо, визначаються спільнотою Вікімедіа через щорічне Опитування побажань спільноти.

Раз на рік активні дописувачі Вікімедіа можуть подавати пропозиції функцій та покращень, над якими було б добре, щоб попрацювала наша команда. Через два тижні ви можете голосувати за ідеї, у яких ви найбільше зацікавлені.

Цей процес опитування розробила Команда технічних побажань у Вікімедіа Німеччина, яка проводить опитування побажань у німецькій Вікіпедії. Процес міжнародного опитування побажань підтримує Команда Community Relations Specialists.

Це наше четверте щорічне опитування побажань спільноти. Див. де ми з побажаннями останнього року.

 

Щороку ми проводимо опитування наприкінці року, але ми працюємо над побажаннями протягом наступного року й іноді ці побажання можуть навіть тягнутися на наступний рік. Це може заплутати людей, коли вони чують, що ми працюємо над побажаннями з опитування 2016 чи 2017 років, коли ми 2018 року. Для усунення плутанини та нашого ліпшого почуття про роботу на поточний рік ми вирішили перейменувати опитування для позначення року, протягом якого ми маємо намір працювати над побажаннями, замість року, в якому проводилося опитування.

 
Талісман Community Tech: собака в шапці Санти.

Фаза пропозицій — це перші два тижні опитування.

На фазі пропозицій дописувачі з кожного проекту і кожної мови можуть подавати пропозиції функцій та покращень, які вони б хотіли бачити у 2019 році. Пропозиції можна подавати будь-якою мовою. Якщо ви подаєте пропозиції не англійською, ми спробуємо перекласти її, щоб кожен міг почитати і було легше голосувати.

Пропозиції повинні бути чітко сформульованими завданнями, що принесуть пряму вигоду дописувачам Вікімедіа. Пропозиції повинні відповідати на такі запитання:

 • Яку саме проблему ви хочете вирішити?
 • Яких користувачів це зачіпає? (редактори, адміни, редактори Вікіджерел тощо)
 • Як з цією проблемою обходяться зараз?
 • Які запропоновані рішення? (якщо є якісь ідеї)

Ваша пропозиція має бути настільки конкретною, наскільки можливо, особливо там, в окресленні проблеми. Не просто кажіть, що «(функція x) є застарілою», «її треба покращити» чи «вона має багато багів»; цієї інформації недостатньо для того, щоб зрозуміти, що саме треба зробити. Добра пропозиція дає точне пояснення, в чому полягає проблема і на кого вона впливає. Це нормально, якщо Ви не маєте якоїсь конкретної пропозиції щодо рішення або якщо Ви маєте декілька варіантів можливих рішень, але не можете вирішити, який з них є найкращим.

Подання пропозиції є лише початком процесу — двотижневий етап подання пропозицій є часом, упродовж якого спільнота може спільними зусиллями сформулювати пропозицію, яка представляє ідею таким чином, що вона, найімовірніше, пройде етап голосування. Коли хтось подає пропозицію, кожен може сміливо коментувати її і допомогти її вдосконалити — ставлячи запитання і пропонуючи зміни. Дублікати пропозицій можна об'єднувати; дуже широкі пропозиції слід ділити на більш конкретні ідеї. Метою є створення найкращої можливої пропозиції для етапу голосування.

Особа, яка подає пропозицію, повинна розраховувати на власну активність в обговоренні і допомагати вносити зміни до цієї пропозиції під час її обговорення. Зважаючи на це, ми обмежуємо кількість пропозицій до трьох на особу. Якщо Ви опублікуєте більш як три пропозиції, ми попросимо Вас зменшити їх кількість до трьох. Подавайте свої найкращі ідеї!

Подібно до цього, лише зареєстровані користувачі можуть подавати пропозиції, щоб упевнитися, що вони можуть слідкувати за дискусією у списку спостереження і відповідати на запитання. Так, як і з голосуванням, ви маєте бути активним редактором принаймні в одному проекті Вікімедіа. Якщо ви не відповідаєте цьому критерію або досягли свого ліміту пропозицій, але маєте більше ідей, ви можете знайти іншого користувача, який підтримає ваші пропозиції.

Ще одна заувага: пропозиції, які закликають до вилучення або вимкнення функції, над якою працювала команда з продукції ФВМ, виходять за межі можливої сфери Community Tech, і не розглядатимуться у фазі голосування.

 

Так, ви можете подавати деякі пропозиції, що не набрали достатньо голосів підтримки у минулі роки і заслуговують на ще одну спробу.

Якщо Ви вирішите скопіювати пропозицію зі старого опитування в нове, ми очікуємо від Вас, що Ви «переймете» цю пропозицію — тобто будете брати активну участь в обговоренні цієї ідеї, і матимете бажання вносити зміни до цієї пропозиції, щоб зробити її стійкішою ідеєю, коли вона дістанеться до етапу голосування. Як було сказано вище, існує ліміт у три пропозиції на особу, і це стосується також і публікації минулорічних пропозицій.

Буде корисно додати посилання на попереднє обговорення, але будь ласка, не копіюйте минулорічних голосів та обговорення. Якщо в минулорічних обговореннях люди виклали якісь вагомі точки зору, наведіть їхні пропозиції чи застереження в новій пропозиції.

 

Після фази пропозицій ми беремо паузу для розгляду пропозицій, перш ніж почнеться фаза голосування.

Усі активні дописувачі можуть розглядати і голосувати за пропозиції, які вони хочуть підтримати. Ви можете голосувати за стільки різних пропозицій, за скільки хочете. Щоб усе було чесно, лише зареєстровані користувачі можуть голосувати, а голоси з дуже нових облікових записів будуть вилучені.

Враховуються лише голоси «за». Остаточний список побажань буде проранжовано за кількістю голосів «за», від найбільшої. Якщо ви є автором пропозиції, ваш голос підтримки автоматично враховується для вашої пропозиції.

Тим не менш, живе обговорення під час етапу голосування вітається, і якщо Ви хочете розмістити голос «за» чи «проти» з коментарем, можете сміливо це зробити. Ці обговорення можуть допомогти людям прийняти рішення щодо того, чи хочуть вони проголосувати за певні пропозиції. Такі обговорення також накопичують корисні відгуки, які допоможуть спрямувати роботу, яка виконуватиметься упродовж року.

Прийнятним є розумний обсяг агітації. Ви маєте можливість поширити свою ідею серед стількох людей, до скількох Ви зможете достукатись. Не соромтесь звертатись до інших людей у своєму проекті, вікіпроекті, чи групі користувачів. Звісно, це не може включати ляльководства чи чіпляння до користувачів, щоб вони проголосували чи змінили свій голос. Але проведена з добрими намірами кампанія для отримання більшої кількості голосів є цілком прийнятною.

 

Часто трапляється, що більшість пропозицій у топ-10 стосується найбільших проектів: великих Вікіпедій та Вікісховища. Є багато менших груп та проектів, які не мають достатньої «сили голосування» для просування своєї пропозиції у топ-10, але роблять важливу роботу для нашого руху.

Наша команда присвятила себе роботі над проектами, що допомагають меншим групам, наприклад, організаторам програм і кампаній, учасникам GLAM, меншим проектам на зразок Вікіджерел та Вікісловника, стюардам та чек'юзерам.

Збирати пропозиції від менших проектів в Опитуванні побажань важливо — це допомагає нашій команді та ширше, Фонду Вікімедіа, розуміти, що потрібно людям у менших групах. Тому так, будь ласка, подавайте свої пропозиції, навіть якщо ви не вважаєте, що ви потрапите у топ-10!

 

Кожна пропозиція повинна відповідати таким критеріям:

 • Пропозиція повинна бути про технічну зміну, а не політичну чи соціальну
 • Пропозиція повинна бути про проблему, а не обов'язково вимагати конкретного вирішення
 • Пропозиція повинна бути добре визначеною проблемою, а не сумішшю та поєднанням різних непов'язаних проблем
 • Пропозиція ще відсутня в дорожній карті іншої команди чи не відхилялася іншими командами в минулому
 • Пропозиція не відхилялася Community Tech у минулому
 • Пропозиція повинна бути у масштабі команди

Команда Community Tech може відхилити пропозиції, які не відповідають цим критеріям.

 

Ранжування голосів «за» створює пріоритетне нагромадження побажань, і команда Community Tech є відповідальною за оцінювання і виконання популярних побажань. Щоб зробити це, Community Tech вивчає побажання, що набрали найбільше підтримки, і розглядає технічні та соціальні фактори ризику, а також фактори ризику, пов'язані з правилами в різних спільнотах.Голоси «проти» й «утримуюсь» дуже допомагають із визначенням потенційних негативних сторін висловлених ідей. У випадку контроверсійних побажань Community Tech збалансовує голосування більш консенсусно-орієнтованим оглядом.

Наприклад, це працювало в опитуванні 2015 року: побажання «додати список спостереження користувачів» набрало багато голосів «за», але також і деякі щирі голоси «проти». Community Tech вислухали всі сторони, і прийняли рішення щодо того, чи старатися втілити проект, чи ні.

 
Кожна собака у шапці Санти працює на Community Tech.

…замість того, щоб зайнятися іншими питаннями зі старіших опитувань?

Основною причиною того, чому ми робимо такі опитування щорічною подією, є наше бажання залучити більше людей! Тепер більше людей знають про команду й опитування, і через рік, коли основні побажання вже будуть виконані, ми очікуємо, що люди будуть ще більш зацікавленими й охочими взяти участь в такому опитуванні. Ми хочемо дати шанс кожному висловити нові ідеї.

Ми також хочемо упевнитися, що старіші ідеї все ще актуальні. У міру розвитку програмного забезпечення, потреби користувачів теж не стоять на місці. Інколи справді гарне торішнє побажання уже не таке важливе, або ж його опис стає застарілим. Проведення опитування кожного року допомагає отримати підтвердження того, що саме потрібно спільноті.

Якщо є побажання з опитування минулого року, які на Вашу думку заслуговують другого шансу, дивіться «Чи можна повторно подати пропозицію з попередніх опитувань?» вище.