Community Wishlist Survey 2021/Invitation/mk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Community Wishlist Survey 2021/Invitation and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Hausa • ‎Nederlands • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎català • ‎español • ‎français • ‎hrvatski • ‎italiano • ‎magyar • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎suomi • ‎svenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎саха тыла • ‎српски / srpski • ‎українська • ‎עברית • ‎العربية • ‎فارسی • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ਪੰਜਾਬੀ • ‎தமிழ் • ‎ไทย • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

Испитување на желбите на заедницата 2021

Magic Wand Icon 229981 Color Flipped.svg

Испитување на желбите на заедницата 2021 сега е отворен! Со ова испитување, заедниците решаваат на што треба да работи екипата „Техника на заедницата“ во текот на следната година. Препорачуваме секому да поднесува свои предлози со рок до 30 ноември, или пак да коментира на постоечките предлози со цел да ги подобриме. Заедниците ќе гласаат меѓу предлозите 8 декември и 21 декември.

Екипата „Техника на заедницата“ го насочува своето внимание кон алатките за искусни викимедијанци. Предлозите можете да ги пишувате на било кој јазик, а ние ќе ги преведеме. Ви благодариме и со нетрпение чекаме да видиме што сте предложиле!