Ініціатива зі здоров'я спільноти/Часткові блокування/Опис для використання в локальних спільнотах

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Команда з розробки програмного забезпечення у Фонді Вікімедіа, яка працює над проектом щодо часткових блокувань, шукає вікі, охочі використати стабільну версію нашого нового інструменту. Ставши вікі етапу раннього тестування, ваші думки та відгуки прямо вплинуть те, чи змінюватимемо ми цей інструмент.

Як працюють часткові блокування

В інструменті «Заблокувати користувача», розташованому на сторінці Special:Block (Спеціальна:Заблокувати), з'явиться нова опція, що дозволятиме адміністратору встановити блокування як «часткове». Решта інструменту виглядатиме й працюватиме як раніше, дозволяючи встановити тривалість та причину блокування.

 • Частково можна заблокувати як користувачів, так і IP-адреси.
 • Коли обрано часткове блокування, адміністратор може обрати до 10 сторінок, від редагування яких заблокувати користувача, а також/чи цілі простори назв.
 • Заблокувати користувача від редагування сторінки, що не існує («червоного посилання») буде неможливо, але якщо користувача заблоковано від редагування сторінки, її вилучено, а потім відновлено, то блокування лишатиметься в силі.
 • Коли блокування встановлено, журнал вказуватиме чи блокування часткове, чи стосується всієї вікі. Якщо блокування часткове, запис журналу включатиме список сторінок та просторів назв, включених до блокування.
 •  Коли користувач спробує відредагувати сторінку, від якої його заблоковано, він побачить повідомлення, що вкаже йому, що вони її не можуть редагувати, але що вони не є заблокованими на інших сторінок. Це повідомлення також покаже причину блокування, його тривалість, а також адміністратора, що його наклав.

Речі, які має показати тестування

 1.  Який ліміт кількості сторінок, від яких можна заблокувати користувача є прийнятним? У першій версії він рівний 10, але це число може бути будь-яким.
 2.  Як записувати часткові блокування до журналу таким чином, щоб зберегти баланс між необхідністю чіткості та деталізованості та читабельністю.
 3. Чи повинне з'являтись сповіщення якщо хтось редагуватиме сторінку користувача, або обговорення користувача частково заблокованого дописувача?
 4.  Яких функцій поки не вистачає та їх потрібно доробити?
 5.  Чи є у вікі адекватний опис процесу, за яким адміністратори можуть зрозуміти як встановлювати часткові блокування?
 6.  Чи достатньо правил та настанов щодо того, коли адміністратор може накладати часткові блокування?

Як ви можете залишити відгуки

Будь ласка, вкажіть нам куди дивитись на вашій локальній вікі, щоб побачити запитання та відгуки.

Ми раді отримувати відгуки електронною поштою, якщо вам є що порадити приватно. Ви можете зв'язатись зі мною за адресою spoore(_AT_)wikimedia.org.