Fund drives/2005/Q3 planning/Translations/Fundraising drive letter - cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

(ang) (ar) (ast) (bg) (br) (ca) (cs) (cy) (da) (de) (en) (el) (eo) (es) (et) (fi) (fr) (gl) (hu) (he) (ia) (id) (it) (ja) (ko) (ml) (nap) (nl) (nn) (pl) (pt) (ro) (ru) (sc) (sk) (sl) (sh) (sr) (su) (sv) (th) (tr) (vi) (ua) (wa) (zh) edit


Vědění je síla. Pomozte uchovat ho svobodné.

Nadace Wikimedia a všechny její projekty rostou tempem, o jakém jsme ani nesnili. Jen Wikipedia.org má 800 milionů zobrazení stránek denně, což ji řadí mezi 50 nejnavštěvovanějších serverů na webu. To znamená, že lidé z celého světa se obracejí na naše projekty – Wikipedie, Wikiknihy, Wikinews, Wikcionář, Wikisource, Wikicitáty a Wikimedia Commons – jako na spolehlivý zdroj informací a vědomostí.

Naše projekty pokračují v rychlém růstu, a to díky všem přispěvatelům a uživatelům, kteří věří, že vědění je síla a mělo by zůstat svobodné a volně dostupné. K dosažení tohoto cíle potřebujeme Vaši pomoc. Musíme přidávat stále více serverů, abychom stačili rostoucím požadavkům. Je třeba hradit hostování serverů, cestovní náklady a základní kancelářské a administrativní výdaje. Potřebujeme zásadní změny v softwaru MediaWiki, na kterém běží naše projekty v mnoha jazycích, aby zůstaly rychlé, snadno přístupné a bez reklam.

Obracíme se opět na Vás, abyste nám to pomohli uskutečnit. Vaše finanční příspěvky nám umožňují pokračovat v růstu a zlepšování obsahu. Aby nadace Wikimedia pokryla náklady jen v tomto čtvrtletí, potřebuje více než 200 000 dolarů. Vypadá to jako velká částka, ale i malý příspěvek pomůže – většina příspěvků činí 20 dolarů nebo méně. Příspěvky mohou být v měně dle Vaší volby. V USA a Německu je lze odečíst z daní. Děkujeme Vám za Vaši štědrost!

Jimmy Wales a tým Wikimedia

Přispějte zde
Poznámka: Tato kampaň bude probíhat od pátku 19. srpna do pátku 9. září 2005.