Kwesta 2014/Tłumaczenie/List z podziękowaniami

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising/Translation/Thank you email 20131202 and the translation is 96% complete.

[ifFirstnameAndLastname] Drogi/Droga [given name], [elseifFirstnameAndLastname] Drogi dobroczyńco, [endifFirstnameAndLastname]

Jesteś wspaniały/wspaniała. DZIĘKUJĘ za Twoje wsparcie dla Wikimedia Foundation, która jest organizacją non-profit utrzymującą Wikipedię i jej projekty siostrzane.

[ifRecurringProblem] Niedawno rozwiązaliśmy mały problem techniczny, który był przyczyną wstrzymania niektórych dotacji okresowych. Udało się nam uruchomić ponownie Twoją dotację, a proces przekazywania funduszy powinien już przebiegać bez zakłóceń. Oczywiście nie obciązymy Twojego konta wpłatami, które zostały pominięte. Dziękujemy za Twoją cierpliwość i wsparcie. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt pod adresem donate@wikimedia.org. [endifRecurringProblem]

Twoja darowizna pokrywa nie tylko koszty związane z Twoim dostępem do Wikipedii, ale również te dla innych czytelników.

Są to ludzie tacy jak emerytowany farmer ze stanu Nowy Jork, który używa Wikipedii, by poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny geologii, czy uczeń z Kuala Lumpur, który analizuje chemię organiczną. I brytyjski mechanik, który po tym, jak złamał kręgosłup podczas wypadku, posługiwał się Wikipedią, by przekwalifikować się na web developera. Lub pracownik służby cywilnej z Finlandii, który przygotował Wikipedię w wersji off-line dla małej szkoły w Ghanie. I mieszkaniec miasta Meksyk, który zabiera swoje córki do muzeów podczas weekendów i używa Wikipedii, by pomóc im zrozumieć wszystko, co tam widzą.

Celem Wikipedii jest zapewnienie dostępu do całości ludzkiej wiedzy osobom z całego świata, i to w ich własnym języku. To całkiem śmiałe przedsięwzięcie, ale można powiedzieć, że przy 30 milionach artykułów w 287 językach, dzięki Tobie i osobom takim jak Ty, zmierzamy ku temu celowi.

W imieniu Wikimedia Foundation i pozostałych pięciuset milionów czytelników i czytelniczek Wikipedii z całego świata: dziękuję. Fakt, że pomagasz pokryć koszty funkcjonowania Wikipedii oznacza, że może pozostać ona wolna od reklam i pozbawiona stronniczości, skupiając się wyłącznie na pomaganiu swoim czytelnikom. Dokładnie tak, jak powinna.

Być może zauważyłeś/zauważyłaś, że w tym roku po raz pierwszy zmieniliśmy naszą zbiórkę w taki sposób, że większość osób zobaczy nasze bannery tylko kilka razy, zamiast widzieć je ciągle przez kilka tygodni. To celowa zmiana: nie chcemy denerwować naszych czytelników i czytelniczek zbyt dużą ilością apeli o wsparcie. Ale oznacza to, że mniej osób dowie się, że jesteśmy organizacją non-profit i że potrzebujemy ich pomocy. Dlatego byłabym wdzięczna, gdybyś mógł/mogła poinformować o tym swoich przyjaciół, przesyłając im tę wiadomość.

Byłabym również szczęśliwa, gdybyś spróbował/spróbowała pomóc nam rozwijać Wikipedię. Wikipedia tworzona jest przez wolontariuszy - dziesiątki tysięcy zwykłych ludzi z całego świata, dokładnie takich jak Ty i ja. Jeśli zauważysz w Wikipedii jakąś literówkę lub błąd, spróbuj je poprawić. Jeśli wiesz coś, co warto byłoby dodać do Wikipedii, zrób to. Dla niektórych osób jest to niezwykle satysfakcjonujące, być może będzie tak również z Tobą.

Jeszcze raz dziękuję. Bardzo wysoko cenię sobie Twoje zaufanie i daję słowo, że Twoja darowizna zostanie dobrze wykorzystana.

Dziękuję!
Sue

Sue Gardner

Dyrektor Wykonawczy
Wikimedia Foundation,

[#donate donate.wikimedia.org]

Niektóre firmy prowadzą programy charytatywne, w ramach których mogą podwoić Twoją darowiznę (tzw. Matching Gifts); sprawdź, czy Twoja firma jest jedną z nich. Możesz śledzić nas na [#twitter Twitterze], [#identica identi.ca] lub [#google Google+], polubić nas [#facebook na Facebooku] i [#blog odwiedzić naszego bloga]. Zapoznaj się też z [#annual raportem Wikimedia Foundation za rok podatkowy 2012-2013], [#plan planem działań na rok 2013-2014] i [#strategic naszym pięcioletnim planem strategicznym]. Możesz również zakupić gadżety Wikipedii na stronie [#shop shop.wikimedia.org].

Dla Twojego użytku: Twoja darowizna o numerze [contributionId] została złożona w dniu [date] w wysokości [amount].

[ifRecurring] Ta wpłata jest częścią darowizny okresowej. Comiesięczne płatności będą pobierane z Twojego konta przez Wikimedia Foundation do momentu, gdy nie poinformujesz nas o chęci rezygnacji. Jeśli chcesz anulować swoją darowiznę okresową, zapoznaj się z naszymi [#recurringCancel prostymi instrukcjami rezygnacji]. [endifRecurring]

Ta wiadomość może służyć jako dowód złożenia przez Ciebie darowizny. Wikimedia Foundation, Inc., jest organizacją non-profit zwolnioną od podatku na podstawie przepisów § 501(c)(3) federalnego kodeksu podatkowego Stanów Zjednoczonych. Nasz adres to 149 New Montgomery St, 3rd Floor, San Francisco, CA, 94105. Numer identyfikacji podatkowej: 20-0049703

Rezygnacja z subskrypcji:

Ponieważ jesteś naszym darczyńcą, chcielibyśmy informować Cię o niektórych przedsięwzięciach społeczności Wikimedia i zbiórkach funduszy. Jeśli jednak nie chcesz otrzymywać od nas takich wiadomości, kliknij na link poniżej, a my usuniemy Twój adres e-mail z naszej listy subskrybentów.

[#unsubscribe Zrezygnuj z subskrypcji]

Pomóż nam [#translate przetłumaczyć] tę wiadomość.