Jump to content

Bağış/Tercüme/Teşekkür e-postası 20131202

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising/Translation/Thank you email 20131202 and the translation is 100% complete.

[ifFirstnameAndLastname] Sayın [given name], [elseifFirstnameAndLastname] Değerli bağışçımız, [endifFirstnameAndLastname]

Muhteşem bir şey yaptınız! Vikipedi ile kardeş projelerini yürüten ve kâr amacı gütmeyen Wikimedia Vakfını desteklediğiniz için ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

[ifRecurringProblem] Kısa zaman önce, aylık periyodik bağışları duraklatan küçük bir teknik problemi giderdik. Tekrarlı-bağışınızı yeniden aktif hale getirdik ve işlemleriniz bundan sonra her zamanki gibi devam edecek. Yanlışlıkla atlanmış olan aylar için sizden bağış talebinde bulunmayacağız. Desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen donate@wikimedia.org adresine yazmaktan çekinmeyin. [endifRecurringProblem]

Bağışınız, sadece sizin Vikipedi kullanımınızın maliyetini değil, başka kullanıcılarınkini de karşılıyor.

Örneğin, yukarı New York bölgesinde yaşayan bir çiftçinin gübre hakkında bilgi toplamasına; Kuala Lumpur'daki bir öğrencinin, organik kimya üzerine yaptığı çalışmalara; bir İngiliz makine mühendisinin, bir kazada belini sakatladıktan sonra internet sitesi dizaynına başlamasına; Finlandiya'daki memurun, Gana'da küçük bir okul için çevrimdışı Vikipedi versiyonu hazırlamasına veya Meksika'daki bir babanın, hafta sonunda küçük kızlarını müzeye götürdükten sonra orada gördüklerini Vikipedi sayesinde kızlarına anlatabilmesine yardımcı oldunuz.

Vikipedi'nin amacı, insanlığın tüm bilgilerini bir araya getirip, bunu dünyadaki her insana kendi dilinde sunmaktır. Elbette bu kolay bir iş değil ama 30 milyon madde ve 287 dili kapsayan bu görev, sizlerin yardımları sayesinde tamamlanmaktadır.

Wikimedia Vakfı ve yarım milyar Vikipedi okuyucusu adına teşekkür ederiz. Vikipedi'nin işleyebilmesi için bağış yapmanız, Vikipedi'nin reklamsız, tarafsız ve sadece kullanıcılarına yardım odaklı kalmasını sağlıyor. Aynen olması gerektiği gibi.

Bu yıl, bağış kampanyamızı biraz değiştirdiğimizin farkına varmış olabilirsiniz. Kullanıcıların çoğu bağış afişlerimizi, geçmişte olduğu gibi haftalar boyu görmek yerine, kampanya boyunca sadece bir kaç kez görecek. Bu değişikliği kasıtlı olarak yaptık, zira okuyucularımızı sürekli bağış isteyerek rahatsız etmek istemiyoruz. Ancak bu değişiklik nedeniyle daha az sayıda insan kâr gütmeyen bir vakıf olduğumuzdan ve onların yardımlarına ihtiyacımız olduğundan haberdar olabilecek. Dilerseniz, arkadaşlarınıza bu e-postayı ileterek, onları da bu durumdan haberdar edebilirsiniz.

Vikipedi'nin oluşturulmasına yardımcı olmak için aramıza katılırsanız çok memnun oluruz. Vikipedi 'tamamen' gönüllüler tarafından, dünyanın her köşesinden on binlerce sıradan insan tarafından yazılmaktadır. Vikipedi sayfalarında bir yazım hatası veya küçük bir yanlış görürseniz, lütfen düzeltin. Eğer eklemeye değer herhangi bir şey biliyorsanız, lütfen ekleyin. Belki bu uğraşıyı bir çokları gibi siz de son derece tatmin edici bulursunuz.

Tekrar teşekkür ederiz. Bize olan güveninize minnettarız ve size buradan söz veriyoruz: paranızı çok dikkatli şekilde ve iyi işlerde kullanacağız.

Teşekkürler,

Sue Gardner
Yönetici Direktör,
Wikimedia Vakfı
[#donate donate.wikimedia.org]

Birçok işveren, yaptığınız bağışı ikiye katlayan, işveren katkı payını uygulamaktadır. Lütfen firmanızın kurum ikramiye programını kullanıp kullanmadığını kontrol edin. Bizi, [#twitter Twitter], [#identica identi.ca] veya [#google Google+] üzerinden takip edebilir, [#facebook Facebook] ve [#blog bloğumuz] üzerinden beğenebilirsiniz. [#annual Wikimedia Vakfı 2012-13 yıllık raporu], [#plan Wikimedia Vakfı 2013-2014 yıllık planı] ve [#strategic Wikimedia Vakfının beş yıllık stratejik planına] erişebilirsiniz. Ayrıca, Wikipedia ürünlerini artık [#shop shop.wikimedia.org] adresinden satın alabilirsiniz.

Bilginize: [date] tarihli ve [contributionId] numaralı bağışınız, [amount] kadardır.

[ifRecurring] Bu bağış tekrar eden aboneliğiniz gereğince yapılmıştır. Wikimedia Vakfı, sizden bize durdurma isteği gelene kadar her ay hesabınızdan para çekecektir. Ödemeleri durdurmak isterseniz, lütfen [#recurringCancel kolayca iptal talimatları]na bakın. [endifRecurring]

Bu mektup bağışınızın bir tescilidir. Bağışınız karşılığında size, kısmen veya tamamen, hiçbir ürün veya hizmet satılmamıştır. Wikimedia Foundation, Inc. 501(c)(3) gereğince Amerika Birleşik Devletleri'nde vergiden muaf, kâr amacı gütmeyen bir yardım kuruluşudur. Adres: 149 New Montgomery, 3rd Floor, San Francisco, CA, 94105. A.B.D. Vergiden muaflık numarası: 20-0049703

Ayrılma tercihi:

Bağışta bulunan biri olarak sizi topluluk etkinlikleri ve bağış toplantıları hakkında bilgilendirmeye devam etmek isteriz. Yine de bu gibi e-postaları bizden almamayı tercih ederseniz, lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayın ve sizi listeden çıkaralım.

[#unsubscribe Aboneliği iptal et]

Lütfen bu e-postanın kendi dilinize [#translate çevrilmesine] yardımcı olun.