Jump to content

Fundraising 2010/Lilaroja Appeal/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Lilaroja

[edit]
  • Lütfen okuyun:
  • Kişisel başvuru
  • Vikipedi yazarı Lilaroja
  • Vikipedi yazarı Lilaroja'dan mektup var

Bir dolar, bir aşk notu ve kırık bir kalp.

San Fransisko Vikimedya Vakfı'nın bir gönüllüsü olarak, yıllık bağış kampanyalarında insanların gönderdiği birçok e-posta ve mektup okuyorum.

Hemen anlıyorsunuz ki insanlar sadece paralarını değil, sevgilerini de gönderiyorlar. Azıcık haftalığından bir çocuk seve seve bir dolar bağış yapıyor. Başka bir zarfta, gönderilen çekin yanında VİKİPEDİ'Yİ SEVIYORUUUUUM diye bir not iliştirilmiş. Bazı mesajları ise okumak çok zor.

Ender rastlanılan bir hastalığa yakalanıp ölen bir oğlanın anne ve babasından duyduklarımı hiç unutamam. Çocuklarının hayatını alan hastalıkla ilgili maddenin Vikipedi'de yer alması ve insanları bilgilendirmesi sebebiyle minnetarlıklarını sunmuşlardı.

Vikipedi, kullanıcılarına birçok şey ifade ediyor. Kimbilir sizin bu sihirli toplulukla olan bağınız nedir. Ayda 400 milyondan fazla kişi Vikipedi ve kardeş sitelerini kullanıyor -- bu da dünyadaki internet bağlantısının yaklaşık üçte birine denk geliyor.

Şimdi ise, Vikipedi camiasının heryerinden insanların, 20$, 30€, 4000¥ ya da her ne kadar verilebilirse, bir araya gelip bu ortak girişimciliğin devamının getirmesi ve Vikipedi'yi özgür kılmasının zamanı.

Vikipedi'yi nasıl ki bir bir kelimelerle inşa ettik, bunu bir bir bağışlarla sağlıklı ve başarılı tutabiliriz.

Umarım şimdi Vikipedi'ye sevginizi göndermeyi uygun görürsünüz.

Teşekkürler,

Lilaroja
Oliva, İspanya