Jump to content

Fundraising 2011/Brandon Letter/fa

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

حس می‌کنم مشغول نوشتن خط اول آگهی درگذشتم هستم.

فکر نمی‌کنم در آینده چیز دیگری به مهمی آنچه در حال حاضر برای ویکی‌پدیا انجام می‌دهم در زندگی‌ام وجود داشته باشد. ما نه‌تنها یک دانشنامه ساخته‌ایم، بلکه در حال تلاش برای آزادی مردم هستیم. هنگامی که ما به دانش آزاد دسترسی داشته باشیم، انسانهای بهتری خواهیم بود. ما درک می‌کنیم که جهان بزرگتر از ماست، و بردباری و درک را یاد گرفته‌ایم.

ویکی‌پدیا پنجمین وبگاه پربازدید در جهان است. من روی چیز غیرانتفاعی کوچکی کار می‌کنم که آن را روی وب نگاه می‌دارد. ما تبلیغات انجام نمی‌دهیم زیرا این کار استقلالمان را قربانی می‌کند. این وبگاه یک ابزار تبلیغاتی نیست و هرگز نباید باشد.

کار ما به خاطر کمک‌های مالی خوانندگان ماست که ممکن شده‌است. آیا شما برای محافظت از ویکی‌پدیا ۵ یا ۱۰ یا ۲۰ دلار، یا هر مقدار دیگری که در وسعتان است، کمک می‌کنید؟

من در بنیاد ویکی‌مدیا کار می‌کنم چرا که همهٔ وجودم به من می‌گوید که این کار درستی است. من در شرکت‌های فن‌آوری بزرگی کار کرده‌ام. روی ساختن چیزهای مسخره‌ای کار کرده‌ام که برای دزدیدن پول آن‌هایی که از آن بی‌خبرند، ساخته شده‌است. گاه خسته از محل کار به خانه برمی‌گشتم.

ممکن است این را ندانید، اما بنیاد ویکی‌مدیا با کارکنان بسیار کمی فعالیت می‌کند. بیشتر آن ده وبگاه برتر، ده‌ها هزار نفر کارمند و بودجه‌های عظیم دارند. ولی چیزی که آن‌ها تولید می‌کنند بخش کوچکی از چیزی است که ما با امکانات ناچیزمان تولید می‌کنیم.

وقتی که به ویکی‌پدیا کمک می‌کنید، دارید از دانش آزاد در سراسر جهان پشتیبانی می‌کنید. شما نه‌تنها برای فرزندان و نوادگانتان چیزی به میراث می‌گذارید، بلکه در حال ارتقای مردمی در سراسر جهان هستید که به این گنجینه دسترسی دارند. شما از این مطمئنید که یک روز دیگران هم چنین خواهند کرد.

متشکرم.


براندون هریس
برنامه‌نویس، بنیاد ویکی‌مدیا