Jump to content

Fundraising 2011/Jimmy Letter 001/sk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Som dobrovoľník.

Za svoju prácu na Wikipedii nedostávam žiadne peniaze, a rovnako sú na tom tisícky ostatných dobrovoľných autorov a editorov. Keď som Wikipediu zakladal, mohol som z nej spraviť ziskovú spoločnosť s reklamnými bannermi, ale rozhodol som sa spraviť to inak.

Obchod je v poriadku. Reklama nie je čertovo kopýtko. Ale nepatrí sem. Nie do Wikipédie.

Wikipedia je niečo zvláštne. Je ako knižnica, alebo verejný park. Je ako chrám pre našu myseľ. Je miestom, kam všetci môžeme chodiť premýšľať, učiť sa, zdieľať naše vedomosti s ostatnými. Je to unikátny ľudský projekt, prvý svojho druhu v histórii. Je to humanitárny projekt s cieľom poskytnúť slobodnú encyklopédiu každej jednej osobe na tejto planéte.

Každej jednej osobe.

Ak by každý, kto číta tento list, daroval 5 dolárov, mohli by sme našu kampaň dnes ukončiť. Ale nie každý prispeje. A to je v poriadku. Každým rokom prispieva dostatok ľudí. Keď tento cieľ dosiahneme, kampaň zastavíme. Sme malou organizáciou a v priebehu posledných rokov som tvrdo pracoval, aby som nás udržal takými, akí sme. Plníme naše poslanie a prekážky prekonávame.

Na to, aby sme mohli našu činnosť vykonávať bez reklamných prostriedkov, potrebujeme Vás. Ste to Vy, kto udržiava tento sen pri živote. Ste to Vy, kto vytvoril Wikipédiu. Ste to Vy, kto verí, že stojí za to mať miesto tichej reflexie a vzdelávania.

V tomto roku prosím zvážte poskytnutie príspevku $5, $20, $50, alebo čiastky, ktorú poskytnúť môžete na to, aby ste mohli Wikipédiu chrániť a udržiavať.

Ďakujem,

Jimmy Wales

Zakladateľ Wikipédie