Jump to content

Fundraising 2011/Jimmy Letter 004/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

İşte bu.

Sadece bir kaç gün kaldı.
Sadece bir kaç saat kaldı.

Vikipedi'nin devamı ve korunması tüm dünyadan insanların bir araya geldiği zamana geldik.

Eğer bunu okuyan herkes 10 $ bağışlasaydı, bağış toplamayı bugün bitirebilirdik. Elbet herkes bağış yapmayabilir veya yapmayacak. Bu da sorun değil çünkü her sene yeterince insan Vikipedi'ye küçük bağışlar yapmakta. Lütfen sizde 5, 20, 50 $ veya bize yıl sona ermeden önce amacımıza ulaşabilmek için yapabildiğinizce yardım edin.

Google'ın bir milyona yakın sunucusu, Yahoo'nun 13.000 kadar çalışanı olabilir. Bizse, 679 sunucuya ve 95 çalışana sahibiz.

Vikipedi vebde 5. sıradaki sitedir ve her ay 470 milyon farklı insana -milyarlarca sayfa gösterimi ile- hizmet verir.

Ticaret iyidir. Reklamın da kötü bir tarafı yoktur. Ancak ikisi de buraya ait değil. Vikipedi'de olamazlar. Vikipedi özel bir şey. Bir kütüphane veya bir halka açık park gibi. Aklın tapınağı gibi. Gidip düşünebileceğimiz, öğrenebileceğimiz, bildiklerimizi başkaları ile paylaşabileceğimiz bir yer.

Vikipedi'yi kurduğum zaman, ona reklam afişleri ekleyip kâr amaçlı bir firma haline getirebilirdim, ama farklı bir şey yapmaya karar verdim. Yıllar boyunca onu düzgün ve sıkı tutmak için çalıştık. Biz görevimizi yerine getiriyoruz, geri kalanını ise size bırakıyoruz.

Bu yıl, Vikipedi'yi korumak ve devam ettirmek için bağış yapmayı değerlendirin lütfen.

Teşekkürler,

Jimmy Wales
Vikipedi'nin Kurucusu