Jump to content

Fundraising 2011/Jimmy Mail/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Lütfen arkadaşlarınızla paylaşınız

[edit]

Sevgili [name],

Vikipedi'de bağış toplama şöyle işler: Her yıl ihtiyaç duyduğumuz kadar bağışı toplar ve ardından dururuz. Çünkü geçtiğimiz haftalar boyunca bağış yapan Vikipedi okurları ve sen, beraberce bu yıl 31 Aralık itibari ile hedef bağış miktarına ulaşmaya çok yakınız - ama hala oraya erişemedik.

Bu yıl üzerine düşeni gerçekleştirdin. Çok teşekkürler. Ama bize hala yardım edebilirsin. Vikipedi'ye güvendiğini bildiğin bir arkadaşına e-posta yollayabilir ve buraya tıklayarak bize bağışta bulunup amacımıza ulaşmaya yardım etmesini isteyebilirsin. Eğer bu e-postayı okuyan herkes bir arkadaşına bu e-postayı yollamış olsa, bağış toplamayı bugün bitirmemize yeteceğini düşünüyoruz.

Elbette, ikinci kez bağışta bulunmak istersen, seni geri çevirmeyiz ve bağışını buradan yapabilirsin:

[url]

Google'ın bir milyona yakın sunucusu, Yahoo'nun 13.000 kadar çalışanı olabilir. Biz ise, 679 sunucuya ve 95 çalışana sahibiz.

Vikipedi, dünyada en çok ziyaret edilen 5. site ve sunucularımız 470 milyon kişiye her ay milyarlarca sayfa gösterimi ile hizmet vermektedir.

Ticaret iyi bir şey. Reklam da kötü bir şey değil. Fakat bunların ikisi de buraya ait değil. Vikipedi'de olamazlar. Vikipedi özel bir şey. Bir kütüphane veya bir halka açık park gibi. Aklın tapınağı gibi. Gidip düşünebileceğimiz, öğrenebileceğimiz, bildiklerimizi başkaları ile paylaşabileceğimiz bir yer.

Vikipedi'yi kurduğumda, reklamlarla kâr güden bir şirket haline getirebilirdim ama farklı bir şey yapmaya karar verdim. Yıllar boyunca onu düzgün ve sıkı tutmak için çalıştık. Biz görevimizi yerine getiriyoruz, geri kalanını ise size bırakıyoruz.

Bu yıl, Vikipedi'yi korumak ve devam ettirmek için bağış yapmayı değerlendirin lütfen.

Teşekkürler,

Jimmy Wales
Vikipedi'nin Kurucusu