2012 Bağış Kampanyası/Çeviri/AdrianneW'nun Ricası

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/AdrianneW Appeal and the translation is 100% complete.

1

O koca romanı bitirmek neredeyse bir ömür kadar sürdü; ama sonunda kitaba adeta aşık olmuştum. Beşinci sınıfta, sınıf arkadaşlarımıza seçtiğimiz bir konuyu öğretmemiz istenmişti. Ben on dokuzuncu yüzyıl edebiyatını seçtim.

Bugün, sizin de muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, bir İngiliz dili ve edebiyatı profesörüyüm. Ayrıca Vikipedi'ye Frankenstein'ın yazarı Mary Shelley, Gurur ve Önyargı'nın yazarı Jane Austen gibi kişilerle ilgili maddeleri düzenleyerek katkıda bulunuyorum.

Vikipedi'de yaptıklarımı düşününce, kendimi yalnızca bilgi ekleyen biri olarak değil, bir öğretmen olarak görüyorum. Vikipedi sayesinde herhangi bir dersliğin çok ötesine uzanabiliyorum. Sadece geçtiğimiz ayda Vikipedi'deki Jane Auston maddesi 115.000'i aşkın kez ziyaret edilmiş.

Üniversitemde pek çok kaliteli kaynaklara erişebiliyorum. Ancak çoğu insan bu kaynaklara erişemez; belli bir ücret ödemeleri gerekir. Ben Vikipedi'yi düzenleyerek bu adaletsizliği düzeltmeye yardımcı oluyorum.

Öğrenmeyi seviyorum. Her zaman sevdim. Bu yüzden herkesin öğrenme imkanının olması gerektiğine bu kadar güçlü bir şekilde inanıyorum.

Benimle aynı fikirde misiniz? Eğer öyleyse lütfen Vikipedi'yi destekleme konusunda bana katılın.

Bio

Adrianne'ın araştırmaları 18. yüzyıl İngiliz edebiyatına odaklı.Ayrıca Dijital Öğrenim ve Araştırmada doktora sonrası bir akademisyen olarak, meslektaşlarına Vikipedi'yi sınıflarına entegre etme konusunda yeni yollar bulmada yardımcı oluyor.