Jump to content

Prispievanie 2012/preklad/Výzva MikeC

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/MikeC Appeal and the translation is 100% complete.

1

Ako dieťa som si začal kupovať knižky o muškárení. Doposiaľ som o tomto predmete zhromaždil viac ako 600 kníh. Muškáril som na mnohých miestach po celom svete. Mnohí si myslia že ide o ezoterický šport, ale ja to zbožňujem.

Po vojenskej službe v Leteckých silách USA plných 28 rokov - a precestovaní celého sveta - som odišiel do penzie a presťahoval sa do Montany, kde sa môžem plne venovať muškáreniu a prírode. A keď si práve nevychutnávam úžasnú prírodu, píšem o nej na Wikipédii.

Za túto prácu ma nikto neplatí. Robím ju, pretože som uveril poslaniu Wikipédie : prinášať všetko ľudské poznanie ľuďom na celom svete. Bezplatne.

Wikipédia nie je o zisku, a myslím si, že to je pre ňu jediná možnosť. Nemá akcionárov, ktorých treba ohurovať, ani bankové kontá na bohatnutie. Len tak sa Wikipédia môže držať svojho poslania a princípov. Preto aspoň po troškách prispievam aj ja každý rok.

Dúfam, že tento rok sa ku mne pridáte aj vy.

Bio

Mike Cline vyrástol v južnej Kalifornii, potom sa dal k letectvu USA počas vrcholiacej vietnamskej vojny. Odslúžil 28 rokov a odišiel do penzie ako podplukovník americkej armády v roku 1996. Dnes žije v Montane, kde pracuje ako strategický poradca. Na Wikipédii píše o krajine Montany, o histórii jej prírody a národných parkov. A samozrejme o muškárení, ťažiac z bohatsva svojej knižnice s viac ako 600 zväzkami.