Jump to content

Fundraising 2012/Překlad/Výzva Poongothai

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/Poongothai Appeal and the translation is 100% complete.

1 Když jsem odešla do důchodu, můj syn z obavy, že bych si mohla myslet, že už patřím do “starého železa“, mě seznámil s Wikipedií. Vysvětlil mi, že každý může přispívat, a ukázal mi jak.

Od té doby jsem vytvořila články o kvadratických funkcích, pravděpodobnosti, sloupcových diagramech, grafech a dalších. Celkem jsem udělala 7 000 editací.

Píši v tamilštině, mém oblíbeném a zároveň mateřském jazyce, kterým hovoří 85 milionů lidí po celém světě. Nahrála jsem také více než 6 000 zvukových souborů na Wikislovník jako ukázky správné výslovnosti slov v tamilštině. Více lidí tak může sdílet informace v tomto krásném jazyce.

Jako učitelka a matka jsem byla stále zaneprázdněna. Nyní, když jsem v důchodu a děti jsou již dospělé, můj čas patří jenom mně -- celých 24 hodin! Na Wikipedii teď trávím každý den.

Jsem dobrovolník. Nikdo mě neplatí. Pomoc při editování Wikipedie se ale stala částí mé životní náplně. Přestože nejsem ve třídě, dělám to na čem mi nejvíce záleží: pomáhám nové generaci studentů učit se v jazyce, který miluji.

Každý má něco, co může sdílet. Prosím přispějte částkou 5, 20 nebo 50 dolarů aby mohla Wikipedie vzkvétat.

Bio

Poongothai Balasubramanian žije v Koimbaturu, v Tamilnádu, kde učila mnoho let. Začala editovat Wikipedii v roce 2010. Od té doby vytvořila 250 článků a zaznamenala výslovnosti 6 000 slov. Její uživatelské jméno na Wikipedii je inspirováno jejím oblíbeným románem: Jako zabít ptáčka.