Globální blok rozsahu IP adres poskytovatele Orange (2015)

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Global block of Orange ranges (2015) and the translation is 100% complete.
Globální blok IP rozsahu posyktovatele Orange Polska (2015)

Informace o zablokování

15. sprna 2015 byl podruhé v posledních třech letech zablokován na dobu jednoho roku rozsah dynamických IP adres služby Neostrada, patřící k Orange Polska. Důvodem tohoto zablokování jsou neustálé vandalismy čítající například ničení a mazání obsahu encyklopedických článků, meta stránek, stránek uživatelů, trollování, urážení uživatelů a trestné výhrůžky vůči nim, propagování nacismu a glorifikování válečných zločinců. Protože jsme na naše žádosti o zásah operátora nedostali žádnou reakci a jelikož nemáme žádný jiný způsob, jak tento problém jinak řešit, rozhodli jsme se zablokovat možnost editace všech projektů Wikimedia pro všechny neregistrované uživatele tohoto poskytovatele připojení.

Celkem bylo zablokováno 524 228 IP adres patřících službě Neostrada. Stejně jako v roce 2012 je toto zablokování globální - to znamená, že neregistrovaní uživatelé nemohou editovat kteroukoliv jazykovou verzi Wikipedie nebo jiný projekt Wikimedia.

I přes tento blok mají ovlivnění uživatelé možnost nadále editovat projekty Wikimedia, musí si ovšem založit uživatelský účet. Abyste si mohli účet založit, musíte kontaktovat kteréhokoliv administrátora nebo napsat e-mail na adresu info-ban-pl@wikimedia.org. V tomto e-mailu, prosíme, napište zvolené uživatelské jméno; systém Vám zpátky pošle automaticky vygenerované uživatelské heslo, které si později můžete změnit ve vašem Nastavení.

Pokud si myslíte, že toto zablokování je neodůvodněné, a chtěli byste si stěžovat, informujte, prosíme, o tomto problému svého poskytovatele připojení.

Kontakt na administrátory Wikipedie

Kontakt na poskytovatele připojení

Orange Polska S.A.
Al. Jerozolimskie 160
02-326 Warszawa
Stránka s informacemi o firmě