Jump to content

Granty:Laboratoř nápadů/Inspirace

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Grants:IdeaLab/Inspire and the translation is 100% complete.
Inspirujte se
O Inspirující kampani

Inspirující kampaně jsou měsícíční akce, které se zaměřují na některé z nejnaléhavějších úkolů pro hnutí Wikimedia. Každá kampaň se soustřeďuje na jedinečné téma a zúčastnit se může kdokoliv.

Po skončení kampaně jsou k dispozici Template:$granty, které tyto nápady promění v kolektivní akci. Pro projekty, které nepotřebují financování, je k dispozici plánovací a logistická podpora.

Co je nynějším tématem?

V této kampani vás vyzýváme k předkládání nápadů na téma jak měřit zdraví vaší editorské komunity.

Zdravé projekty podporují kvalitní tvorbu obsahu, respektující spolupráci, efektivní pracovní postupy a účinné řešení konfliktů. Za nezdravé lze považovat takové vzorce zkušeností, které vedou k frustraci editorů, špatnému udržení editorů, nefunkčním pracovním postupům a nevyřešeným konfliktům.

Wikimediáni jako hnutí vždy měřili aspekty svých komunit. Pravidelně se shromažďují údaje, jako je úroveň aktivity editorů, počet nových uživatelů a počet editorů, kteří si je udrží. Tyto metriky sice poskytují některé užitečné údaje o stavu projektu, ale neposkytují zásadní vhled do problémů a konkrétních oblastí, které je třeba zlepšit.

Potřebujeme shromažďovat údaje, které hodnotí projekty komplexně, jako jsou celkové editační statistiky, ale potřebujeme také měřit menší, specifické okolnosti a procesy, s nimiž se editoři při své práci setkávají.

Pokud máte nápady, jak měřit zdraví komunity, podělte se o ně během probíhající kampaně!

Máte dotazy k této kampani nebo ke kampaním Inspire obecně? Přečtěte si prosím stránku s nejčastějšími dotazy .

Nové nápady
The current Inspire Campaign is closed. You are welcome to continue providing feedback, revising ideas, and moving any ideas that need funding into grant applications. Be sure to review guidance to develop your idea further.

Outcomes

The Inspire Campaign on Measuring Community Health had several successful outcomes, including:

  • Strong participation in a more technical and research-oriented campaign (over 100 submitted ideas, and more than 240 participants who endorsed, commented on, or proposed ideas)
  • Contributors from over 35 different countries – including some emerging communities – had ideas to measure community health represented in this campaign.
  • Direct support of participants through proposal-specific guidance and support on idea talk pages by Community Resources and Trust & Safety teams.
  • Broader support offered to all Inspire Campaign and IdeaLab participants through the development and sharing of guidance on how to develop ideas into concrete plan for implementation.

Some progress so far on ideas from this campaign includes:For information on previous campaigns, please see the campaign archive.


vytvořené nápady: 105
Účastníci: 242
Kolik zbývá dní?: 0