Grants:MSIG/Approach/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Grants:MSIG/Approach and the translation is 100% complete.

Hareket Stratejisi Uygulama Hibeleri Yaklaşımı (2021-22) üç kritik adımda ilerliyor. Bu adımlar hepimizin 2030'a kadarki Hareket Stratejisi uygulamasına dair ortak hedefimize odaklı kalmamızı sağlar. Hibe tekliflerine kılavuzluk etmesi için, işbirliğini ve geri bildirim derlenmesini genişletmeyi amaçlamaktadır.

Aşama 1 - Topluluk üyelerinin uygulamaya hevesli olduğu girişimleri belirleme

Bu aşamada, hibeler öncelik verilen dört girişime odaklanır:

Bunlar tanımlanmış öncelikler olmakla birlikte, diğer girişimler hakkında teklifler sunabilirsiniz. Bir girişim hakkında en az beş farklı teklif varsa elbette bunları önceliklendireceğiz.

Aşama 2 - Topluluk katılımıyla yeni fikirler bulmak

Farklı topluluklar farklı önceliklere ve bu nedenle bir sonraki aşamada ne yapılacağı hakkında da farklı fikirlere sahiptir. Kendi ihtiyaçlarınız ve öncelikleriniz ve bu zorlukların Hareket Stratejisi Uygulaması yoluyla nasıl ele alınabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyoruz.

Fikirler üzerindeki tartışmalar ve istişareler organize ve koordine etme hususunda biraz çaba gerektirebilir. Hareket Stratejisi ve Yönetimi ekibi, odak girişimleriyle ilgili bu yeni fikirleri tartışan topluluklara ve iştiraklere teknik destek sağlayabilir.

Bu topluluk katılımı yoluyla gelişen fikirler, ek girişimlere ve tekliflere öncelik verilmesine yol açabilir.

Lütfen yeni bir görüşmeye başlamadan önce fikrinizle ilgili mevcut devam eden görüşmeleri kontrol edin.

Aşama 3 - Girişimleri uygulamak üzere planlar geliştirme

Odaklanmış girişimleri ve ortaya çıkan diğer fikirleri uygulamak için planlar geliştirmekle ilgilenen iştirakleri ve gönüllüleri aktif olarak arayacağız. Onlarla birlikte, kendi planınızı göndermenize yardımcı olacak örnekler de üreteceğiz.

Şu ana kadar derlenen tüm fikirlerin bir listesi burada.

Belirli bir tarafın odak noktası olmayan ancak ilginizi çeken girişimler için örnekler görmek isterseniz, gönüllülere ve iştiraklere danışabilirsiniz. İlgilenilen en fazla 5 başvuru olduğunda, bu girişime odaklanacak ve ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olabilecek örnekler geliştireceğiz.