Jump to content

Grants:Project/Rapid/Istanbul Photowalk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
statusFunded
Fatih Ahıskalı/The sights of Istanbul
Vikipedi'de makalesi olan İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini fotoğraflamak, ayrıca Vikipedi'de bulunmayan kayda değer yerleri de fotoğraflayıp, makalelerini oluşturmak.
targettr.wikipedia.org commons.wikimedia.org
start date10 Temmuz
end date30 Temmuz
budget (local currency)2400 TRY
budget (USD)804.500 USD
grant typeindividual
granteeFatih Ahıskalı
contact(s)• fatihemre(_AT_)outlook.com


Please see the sample Photowalk application before drafting your application.

Project Goal

[edit]

Choose one or more of the following goals. You can add or delete goals as needed. You can add details to each goal.

 1. Add or improve content

Project Plan

[edit]

Activities

[edit]

Tell us how you'll carry out your project. Be sure to answer the following questions:
1. How many walks/tours will you organize and how many people on each walk? 20 günlük süre içerisinde en az 5 photo walk a çıkacağım. Her bir gün, farklı bir çekim noktasına gidip daha önceden belirlediğim noktaların çekimlerini yapacağım.
2. What kind of content will the walks focus on? Why is this topic a priority? Üzerinde duracağım ana konu Tarihi ve Turistik yerlerin fotoğraflarını çekmek olacak. Commons.wikimediao.org projesinde yetersiz içeriğe sahip olduğunu düşündüğüm maddeler için yapacağım çekimlerin, vikipedistlere ön ayak olabileceğini düşündüğüm için bu konuya önem veriyorum.
3. What is the plan to ensure images will be used on Wikimedia projects? Yapacağım çekimler, hakkında minimum seviyede görsel bulunan makaleleri öncelik alan çekimler olacağı için, görsellerin kullanılacak makaleleri de önceden belirlenmiş olacak. Ayrıca, bazı görselleri de, tr.wikipedia.org üzerinde yeni oluşturacağım makalelerde kullanacağım.
4. Do participants have the equipment or skills needed to participate and contribute high quality content? If not, how will you support them? Planladığım çekimlerin bazıları için yeterli seviyede ekipmana sahibim. Ancak gece, geniş ve uzun mesafeli çekimler için SLR kamera ve entegre 80-200mm lens kiralayacağım. Fotoğraf çekmek için yeterli yetkinliğe sahibim, destek almam gerektiği takdirde profesyonel desteği ücretsiz sağlayabilecek fotoğrafçılar ile çalışabileceğim.
5. Is there anything else you want to tell us about this project? Bu projenin Türkçe commons.wikimedia.org ile ilgili içerik geliştirmeye ön ayak olacağını düşünüyorum. Amacım, en az 1000 yüksek kaliteli fotoğrafı commons.wikimedia.org a yüklemek ve bu fotoğrafları tr.wikipedia.org projesinde ilgili makaleler ile ilişkilendirmek. Bu yüzden, projenin hem tr.wikipedia.org hem de commons.wikimedia.org içerik katkısının önemli olduğunu düşünüyorum.

Impact

[edit]

How will you know if the project is successful and you've met your goals? Please include the following targets and feel free to add more:

 1. Number of participants: 4 katılımcı
 2. Number of photos uploaded to Wikimedia Commons: 2000 fotoğraf
 3. Number of photos used on Wikimedia projects: En az %40
 4. Number of articles created or improved: 30 makale

Resources

[edit]

What resources do you have? Include information on who is organizing the project, what they will do, and if you will receive support from anywhere else (in-kind donations or additional funding). Bu bir bireysel etkinliktir. Ayrıca kendi masraflarını karşılayabilecek ya da benim karşılayabileceğim herkese açıktır. Herhangi bir finansal desteği yoktur.

What resources do you need? For your funding request, list bullet points for each expense and include a total amount.

 1. 1 adet kiralık kamera (Nikon) 79TL* 5 Gün = 395 TL (Ücret Tablosu: http://www.kiralikfotografmakinesi.com.tr/nikon-d90-dslr-2)
 2. 1 adet kiralık 80-200mm lens (Nikon) 99TL * 5 Gün = 495 TL (Ücret Tablosu: http://www.kiralikfotografmakinesi.com.tr/nikon-80-200-mm-lens)
 3. 3 adet kiralık kamera bataryası (Nikon) 29TL * 3 * 5 Gün = 435 TL (Ücret Tablosu: http://www.kiralikfotografmakinesi.com.tr/nikon-mb-d10-batery-grip)
 4. 1 adet kiralık tepe flaşı (Nikon) 99TL * 5 Gün = 495 TL (Ücret Tablosu: http://www.kiralikfotografmakinesi.com.tr/nikon-sb-800-tepe-flasi)
 5. 1 adet kiralık tripod 49 TL * 5 Gün = 245 TL (Ücret Tablosu: http://www.kiralikfotografmakinesi.com.tr/manfrotto-190x-prob-804-rc2-kafa)
 6. Yeme-İçme masrafı: 27TL * 5 Gün = 135 TL
 7. Yakıt-Yol masrafı: 40TL * 5 Gün = 200 TL

Total = 2400 TL Total = 804.5 USD

Endorsements

[edit]

Community members are encouraged to endorse your project request here!