Jump to content

Granty:Začíname

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Grants:Start and the translation is 44% complete.
Outdated translations are marked like this.
Vítajte vo Fondoch nadácie Wikimédia!
Inštruktážne video k Wikimedia Foundation Funds

Nadácie Wikimédie podporuje jednotlivcov a organizácie na celom svete s cieľom zvýšiť rozmanitosť, dosah, kvalitu a množstvo bezplatných vedomostí. Podporujeme rovnosť vedomostí v súlade so strategickým smerovaním hnutia Wikimedia. Naše programy financovania sú zamerané na decentralizované rozhodovanie, regionálne výbory a oslovenie nedostatočne zastúpených komunít.

Náš prístup, zameraný na ľudí, je postavený na princípoch rovnosti a zákaze diskriminácie, na princípoch spolupráce a kooperácie, a na podpore inovácií a vzdelávania. Máme tri programy financovania, ktoré podporujú jednotlivcov a organizácie: Wikimedia Community Fund, Wikimedia Alliances Fund a Wikimedia Research and Technology Fund.

Programy financovania

Komunitný fond je jednotný program s flexibilnou podporou a financovaním pre wikimediántov pracujúcich na rovnosti znalostí v súlade so strategickým smerovaním Hnutia.
Alliances Fund je zameraný na poslanie v nedostatočne zastúpených komunitách, ktoré chcú spolupracovať a rozšíriť našu prácu․
Výskumný a technologický fond na zlepšenie technológie, nástrojov a výskumu s cieľom vytvoriť citlivejšie a prístupnejšie prostredie pre príspevky.
Movement Strategy Implementation Grants support projects that take the current state of a Movement Strategy Initiative and push it one step forward.

The Wikimedia Foundation Funds are supported by the Community Resources team. Our team provides consistent regional support and contributes to the establishment of a learning mindset.

Other funding programs

The Wikimedia Foundation Knowledge Equity Fund is a new US$4.5 million fund created by the Wikimedia Foundation in 2020, to provide grants to external organizations that support knowledge equity by addressing the racial inequities preventing access and participation in free knowledge.

Updates

See also