Nápověda:Zamčené stránky

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Help:Protection and the translation is 70% complete.
Outdated translations are marked like this.

Zamčení znemožní velkému množství uživatelů editovat konkrétní stránku. Právo zamknout stránku mají pouze správci. Běžné stránky se většinou zamykají maximálně na tři měsíce. Zamčení se používá u stránek, které slouží ke správě projektů či jsou opětovaně vandalizovány. Často se zamykání používá jako alternativy k blokování.

Portugalská Wikipedie má střední úroveň ochrany mezi oběma výše uvedenými. Pokud je stránka chráněna touto úrovní, mohou ji upravovat, přesouvat, nahrávat a/nebo vytvářet pouze administrátoři a automatičtí správci. Anglická Wikipedie má také dvě mezilehlé úrovně ochrany mezi dvěma předchozími. Jedna je omezena pouze na jmenný prostor šablony, který mohou upravovat pouze administrátoři a editoři šablon. Existuje také "rozšířená potvrzená" ochrana, která se používá tam, kde se polomčení ukázalo jako neúčinné. Tato úroveň ochrany umožňuje editovat všem administrátorům a všem editorům s 30denní praxí a celkovým počtem 500 editací.

Central Notices

See also: CentralNotice

Banners visible through Wikimedia projects are handled by CentralNotice extension. Only Správci centralizovaných oznámení can edit source pages in “CNBanner” namespace; but all autoconfirmed users can edit translation pages. The translations need to be reviewed by an admin before to be widely visible.

Související stránky