Робоча група з розвитку лідерства/Робоча група

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Leadership Development Working Group/Working Group and the translation is 91% complete.

Робоча група сформувалась у травні 2022 року шляхом відкритого процесу подачі заявок. Заявки анонімно розглянула комісія з членів спільноти (4) та співробітників Вікімедіа (2). Група складається з 16 членів із різних регіонів, спільнот, що мають різний досвід. Члени групи працюватимуть один рік і їх підтримуватиме фасилітатор.

Ім'я Мови Біографія
Vermont англійська та російська У вікімедійних проєктах я дописую як Vermont. Я стюард Вікімедіа, адміністратор і чек'юзер meta-wiki та Вікіпедії в розділі Simple English, а також координатор Merchandise giveaways. Я приєднався до цієї групи для того, щоб на практиці підтримувати розвиток спільноти та лідерства, а також щоб сприяти утриманню та розвитку редакторів відповідно до поточних пріоритетів руху Вікімедіа та його місії.
Flavia Doria (XenoF) португальська (PT, BR), англійська, іспанська Привіт, я Флавія Дорія, бразилійка, живу в Португалії з 2016 року, і беру участь у Русі Вікімедіа від початку 2020 року.

Нині я працюю Послом португаломовної спільноти у Фонді Вікімедіа. Як волонтерка я належу до вікіпедійної групи Wiki Editoras Lx, першої і, можливо, єдиної лусофонної групи, до якої входять лише жінки та небінарні люди, що редагують на тему гендеру. У своїй групі я працюю в кількох напрямах, як-от навчання нових користувачів, організація заходів та сприяння обговоренню в спільноті. На самому початку я одразу ж долучилася до питань, пов'язаних з ухваленням рішень у рамках Руху, питань про важливість долучення маргіналізованих груп нашої спільноти до цих дебатів і питань про те, що без такої інклюзії проєкти Вікімедіа не можуть залишатися актуальними для суспільства.

А ще я комуніколог і журналістка, особливо я цікавлюсь соціальним та політичним аспектом дебатів про інформаційні та комунікаційні технології, а нещодавно опублікувала наукову роботу про гендер та Вікіпедію і сподіваюся робити це частіше.

Тепер, як членкиня Робочої групи з розвитку лідерства, я сподіваюся, що ми зможемо спільно навчитися використовувати наші ресурси, щоб сприяти більшій автономії наших спільнот, особливо тих, що виходять за рамки нашого стандартного середнього профілю користувача. Рада буду знайомству з більшою кількістю людей, зацікавлених у цій дискусії, і з нетерпінням чекаю співпраці з усіма вами!

Francesc Fort (TaronjaSatsuma) каталонська-іспанська, англійська, французька Я Франческ, каталанськомовний редактор з Валенсії.

Тривалий час я був дуже активним редактором, але до 2019 року не брав діяльної участі в роботі міжнародних спільнот. Мене дуже захоплює можливість відкривати і вивчати нові речі про Вікіпедію.

Isaac Olatunde (T Cells) англійська, йоруба та нігерійський піджин Я фахівець з безпеки харчових продуктів і вже понад 8 років редагую Вікіпедію як волонтер, займаюсь розвитком потенціалу нових редакторів, заохочую нових редакторів і допомагаю їм розвиватись у Нігерії. Я співзасновник Групи користувачів Вікімедіа Нігерія (нині благодійна організація в Нігерії) для підтримки волонтерів і продовжую надавати волонтерам і технічну, і адміністративну підтримку.

У розпал пандемії COVID-19 Айзек у партнерстві з Фондом Молескін очолив ініціативу щодо створення у Вікіпедії статей на тему COVID-19 місцевими мовами та випустив відео мовою йоруба, метою якого було навчити людей з недостатньою освітою чи взагалі без неї, як уникнути зараження COVID-19, а також висвітлити, як Вікіпедія допомагає боротися з пандемією. У відео знялися відомі нігерійські кіноактори.

Мене номінували на звання молодого світового лідера на Всесвітньому економічному форумі 2020 року.

Зрозумівши, що мільйонам статей у Вікіпедії не вистачає ілюстрацій у вигляді світлин, я запустив міжнародну кампанію «Статті Вікіпедії вимагають світлин» 2020. її метою було залучити волонтерів під час пандемії COVID-19, так щоби редактори Вікіпедії по всьому світі додавали зображення з Вікісховища до вікіпедійних статей.

Станом на 2021 рік я співочолюю ініціативу з документування та збереження нігерійських мов, якими не пишуть чи не викладають у школах. На першому етапі було створено понад 50 аудіовізуальних матеріалів. Я адміністратор Вікіпедії мовою йоруба, член Керівного комітету вікі Індаба (WISCOM) та колишній член Грантового комітету з індивідуального залучення та Грантового комітету з проєктів.

Я належу до мало представленої спільноти, і одне з питань, яке часто спадає мені на думку: "Чому африканці не завжди залучені до керівних ролей у русі?" WMF докладає всіх зусиль, щоб залучити африканців, але часто це дуже важко зробити. Можливо, ми зазвичай не висловлюємося під час дискусій щодо політик, або ж не беремо участі в таких дискусіях. Африканці теж учасники руху. Ми маємо прагнути якомога активніше долучатися до дискусій щодо ухвалення рішень. Рух Вікімедіа зростає шаленими темпами, і розвиток лідерства має вирішальне значення для нашої місії. Власне це й мотивує мене увійти до складу робочої групи з лідерства.

Goodness Ignatius (Olugold) англійська, ігбо і хауса (en-5, ig-N, ha-4) Мене звати Ґуднесс Іґнатіус. Я живу в Нігерії, і мій нікнейм у всіх вікі — Olugold. Я членкиня групи користувачів Igbo Wikimedians (IWUG). Я рада ввійти до цієї групи, і я тут, щоб співпрацювати з іншими членами команди, аби підтримати місію групи.
Iván Martínez (ProtoplasmaKid) іспанська, англійська, початковий рівень португальської Я Іван з Мексики, вікімедієць з понад десятилітнім досвідом та редактор іспанського розділу Вікіпедії від 2006 року, а також адміністратор від 2016 року.

Колишній кандидат від BoT 2021 року. Правозахисник і активіст. Я із задоволенням долучуся до покращення руху зі спільними знаннями, щоб поповнити наші колективні знання про лідерство.

Rocío Consales (La Mantis) іспанська Мене звати Росіо Консалес. Вже понад 17 років я беру участь у різних проявах руху Вікімедіа. Я був директором, віцепрезидентом і президентом правління Вікімедіа Чилі. Я увійшов до складу робочої групи, щоб зробити свій внесок в її роботу з досвіду тих уроків, що я засвоїв за ці роки. Маю ступінь філософії в Університеті Чилі та ступінь магістра видавничої справи (видавець) в Університеті Помпеу Фабра з 2020 по 2021 рік. Я видавець, спеціалізуюся на книгах малого формату. Зараз я живу в Люксембурзі.
Donia Domiaty (دنيا) арабська та англійська «Лідерство – це здатність втілювати бачення в реальність». Воррен Бенніс. Я гадаю, що в будь-якій громаді, якщо ми маємо амбіції її розвивати, першим кроком має бути формування лідерів! Мене звати Донья Дом'яті. Я студентка-медик з Єгипту. У лютому 2019 року я вперше долучилася до арабської Вікіпедії. На кінець 2019 року я створила понад 100 статей, більшість із яких на тему медицини. Я взяла участь у двох сесіях віртуальної Вікіманії 2021, одна з них — соло. Я учасниця багатьох груп користувачів, переможниця багатьох конкурсів, а також організаторка багатьох марафонів редагувань і фотоконкурсів, що в межах окремо єгипетської спільноти, що в межах всієї арабської. Хоча мені лише 21 рік і я студентка-медик, я вже маю 3 роки досвіду роботи на чолі груп у рамках вікіпроєктів та поза ними.

Що стосується моєї участі у вікіпроєктах, я створила і керувала Проєктом для редакторів Вікіпедії. Це проєкт, що охоплює всі арабські країни через проведення онлайн-семінарів і марафонів редагувань, щоби заохотити більшу кількість волонтерів брати участь у редагуванні арабської Вікіпедії, та дізнаватися більше про сестринські проєкти. Два попередні роки я керувала проєктом й намагалася робити так, щоб деякі учасники ставали лідерами ініціатив і заходів, пов'язаних з цим проєктом. З іншого боку, у багатьох спільнотах поза спільнотою Вікімедіа мене призначали керівником відділу кадрів у багатьох проєктах у моєму університеті чи за його межами. Тривалий час працюючи HR-менеджеркою, я мала справу з багатьма лідерами в багатьох сферах, й завдяки цьому поліпшила лідерські навички і вміння вести перемовини. Мене саме те й надихнуло, що лідерство — це набута навичка, і кожен може розвинути її, працюючи над собою.

Справжній лідер має хороші комунікативні навички, натхнення, креативність, вміння ухвалювати рішення та багато інших навичок. І нам потрібні люди з лідерськими якостями в усіх спільнотах Вікімедіа.

Matanya іврит та англійська Привіт! Мене звати Матанья Мозес. Я редагую з 2005 року, і роками служив спільноті, виконуючи різні ролі, наприклад, був головою Комітету з розподілу коштів (КРК), а нині я член виборчої комісії. Крім того, я стюард Вікімедіа, адміністратор і чек'юзер Вікі івритом та адміністратор вікісховища. Я працюю управлінцем в глобальній технологічній компанії. Моя головна мета — допомогти нарощувати потенціал і сприяти нашим інноваціям на всіх фронтах — від технологій — через процеси, — до розвитку і зростання людей. Я сподіваюся навчитися якомога більше від інших і поділитися своїм досвідом і навичками з іншими.
Nada Alfarra (Nada kareem22) арабська та англійська Мене звати Нада Альфарра, я лікарка-інтерн з Палестини.

Я членкиня Вікімедіа Левант. Належність до такої активної групи посилює моє прагнення вдосконалювати власні лідерські навички та досвід. Я організовувала семінари, метою яких було документувати роботи левантійських авторів у арабській Вікіпедії та була співорганізаторкою онлайн-семінару Interwiki Women Collaboration 2020. А ще я скерувала кількох новачків у Wikimedia Levant до учасників, щоб ті пояснили, як застосовувати Photoshop для редагування фотографій та завантаження на Вікісховище. Це підсумок мого досвіду як онлайн-координаторки проєкту, метою якого було збільшити розмір арабськомовного цифрового контенту для дітей на 100 оповідань, перекладених з англійської на арабську мову. Я все життя навчаюся, і вірю, що робоча група з розвитку лідерства дасть мені навички, як впливати на людей, щоб вони були більш діяльними, готовими до співпраці, ініціативними. Ця група поєднає мене з однодумцями, серед яких я матиму умови для кращого навчання, а наші колективні зусилля стануть ефективнішими.

Anthony B. Diaz (Kunokuno) Central Bikol, Tagalog, English

I am a Filipino Wikimedian based in Bicol, Camarines Sur. I am known as Kunokuno on Wikimedia projects. I edit on our local language Wikiprojects such as Wikipedia, Wiktionary, and Wikiquote. For now, our local incubator projects are my primary focus. I co-founded Wiki Advocates Philippines, and part of my role is to integrate the Art+Feminism objectives by which I also have the role as a Network Organizer. As one of the group's leaders, I focused on honing the skills of young volunteer members to be future campaign organizers and eventually handle the user group we created. I have been conducting Art+Feminism campaigns for three years to bridge the gap in several Wikimedia projects. Aside from that, I also ran edit-a-thons on our Wiktionary to preserve our local language. I am also a part of the Regional Grants Committee for the ESEAP Region for a year now. I believe that the skills I have acquired as a community organizer and as part of an important committee in the WMF would help me to contribute to the Leadership Development Working Group.

Ryu Cheol (Ryuch) Korean and English I'm RYU Cheol but my friends call me Cheol, my given name. I have been an editor on English Wikipedia and Korean Wikipedia since 2003. In my real life, I am a software engineer at a research institute in Korea. I co-founded Wikimedia Korea and I am a member of the board. I participated the Wikimedia Movement Strategy process by joining Product and Technology Working Group. I hope I can contribute to guide the grass-root editing communities to have better leaderships.
Jan Lukas Hobrock німецька та англійська Привіт всім, мене звати Ян! Я живу в Німеччині, де наразі вивчаю біохімію. Понад рік я був тренером м'яких навичок у кількох студентських НУО; зараз я прагну зробити це хобі професією і реалізувати деякі зі своїх ідей. Отож, коли я прочитав про робочу групу з розвитку лідерства, я відразу ж подав заявку, бо бачу у підготовці лідерства величезний потенціал для руху. Я радий приступити до напрацювання думок про те, як ми могли б забезпечити нарощування потенціалу.
Erokhin англійська та російська Єрохін є учасником Руху Вікімедіа понад 12 років. Упродовж 5 років був членом Вікімедіа Росія. Як один з учасників Wikimedia RU, я організував і провів кілька вікі-експедицій і вікі-турів Росією та іншими країнами. Я спілкувався з різними органами державної влади, органами місцевого самоврядування, комерційними та некомерційними організаціями та приватними особами, щоб вони передали свої ресурси під вільну ліцензію та розширили свою інтеграцію з Вікіпедією. Насамперед я працюю над проєктами Вікімедіа російською мовою, а також мовами народів Росії та колишнього Радянського Союзу. Маю бажання і час розвивати рух Вікімедіа в Північній Азії та Центральній Азії, а решта додасться. Мене мотивує можливість вдосконалювати та розвивати свої навички та компетенції для кращої участі в Русі Вікімедіа, щоб бути кориснішим та ефективнішим для спільноти та Фонду Вікімедіа.
Nitesh Gill пенджабі, гінді, англійська Мене звати Нітеш, і мій нікнейм Nitesh Gill. Я живу в Пенджабі (Індія). Здобуваю ступінь доктора філософії з пенджабської літератури. Від 2015 року я активно редагую пенджабську Вікіпедію. Я контактна особа групи користувачів Вікімедійці Пенджабі та адміністратор пенджабської Вікіпедії. Я брав участь у багатьох заходах і сам їх проводив. А ще я очолюю і координую кілька проєктів на волонтерських засадах. Нині я намагаюся зосередитися на тому, щоб інші люди, які довгий час є вікімедійцями, вийшли наперед і самі стали лідерами. Саме це я роблю у своїй спільноті. Коли я дізнався про цю робочу групу, я прочитав про неї і хочу стати її частиною. Група має потенціал заохочувати людей, щоб вони проявляли ініціативу заради власних спільнот чи людей. Я вірю, що відіграватиму значну роль у цій групі.
M. Rafiul Bahar Rafi (Mrb Rafi) бенгальська та англійська Маючи кількарічний досвід польових робіт у Русі Вікімедіа в Південній Азії, я відчуваю спонуку уніфікувати процес заохочення та сприяння лідерства в русі. Це конче потрібно для забезпечення стійкості руху; особливо це стосується недостатньо представлених спільнот, це може змінити ситуацію в цілому. Процес розвитку лідерства може різнитися в залежності від соціально-географічного контексту будь-якої цільової спільноти Вікімедіа. Мені дуже цікаво дізнатися про різні спільноти Вікімедіа з усього світу та тісно співпрацювати з ними, щоб визначити масштаби та процеси для розвитку лідерства там. Саме через це я вирішив увійти до складу Робочої групи з розвитку лідерства.

Попередній член

Ім'я Мови Біографія
Gnangarra англійська та ньюнга Вікімедієць з 2006 року, творець ініціативи «Вікісховище:Якісні зображення» та умов, які було прийнято як основні вимоги до зображень.

Адміністратор на Вікісховищі, вийшов на пенсію з доброю репутацією адміністратора англомовної Вікіпедії після 13 років служби. Два роки був на посаді президента Вікімедіа Австралія і 4 — на посаді віцепрезидента. Різні терміни працював у VRT, брав участь у розробці ESEAP та COT для скасованої Вікіманії 2020 року, а потім COT для Вікіманії 2021, створив для цього стипендійний процес. Очолив розробку Вікіпедії мовою ньюнґа, провів низку семінарів, виступив з багатьма промовами, в тому числі на національному радіо і телевізійних шоу. Моя мета нині — передати свої знання іншим, заохотити нових лідерів взяти на себе відповідальність і вести рух у майбутнє.

Imelda Brazal (Brazal.dang) тагальська, (центральна) бікольська мова, англійська Мене звати Імельда, я вікімедієць-волонтер з Філіппін. Я увійшов до складу цієї групи, щоб ділитися своїм досвідом (організатора і редактора різних Вікіпроєктів) у набутті спільного розуміння того, що таке лідерство і як ми можемо використовувати це спільне визначення, щоб поліпшити редагування та організацію досвіду кожного волонтера у всьому Рухові, особливо у спільнотах країн Східної та Південно-Східної Азії.