Legal/CC BY-SA у Facebook

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Legal/CC BY-SA on Facebook and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎español • ‎français • ‎português do Brasil • ‎Кыргызча • ‎українська • ‎العربية • ‎مصرى • ‎中文
Emblem-section.svg Note: This page shares the Wikimedia Foundation’s preliminary perspective on a legal issue. This page is not final - if you have additional information, or want to provide a different perspective, please feel free to expand or add to it.

Please Remember - This Is Not Legal Advice!

  • This page may not be accurate, and may fall out of date over time.
  • The purpose of these pages is to present the Wikimedia Foundation's perspective on an issue. However, because these pages may be edited and updated by the community, they may not continue to represent the viewpoints of the Wikimedia Foundation.
  • The legal team can only represent the Wikimedia Foundation on legal matters, so if you feel you need personal legal advice, please contact a lawyer.
  • Because the legal team represents the Foundation, we cannot provide consultations with community members. Contacting the legal team does not create an attorney-client relationship, or any of the duties that come with such a relationship, such as confidentiality.

For more information on this disclaimer, see here.


Чи можна розміщувати власний або контент Фонду Вікімедіа, який має ліцензію CC BY-SA, у Facebook?

Так. Якщо ви є правовласником вмісту, який ви поширили або збираєтеся поширити під CC BY-SA, ви можете розміщувати його і на умовах FB. Ліцензія CC BY-SA жодним чином не забороняє ліцензувати свою роботу під багатьма (і не сумісними) ліцензіями. Ви просто не можете відкликати ліцензію CC BY-SA. А подальші користувачі мусять використовувати контент під конкретною ліцензією, під якою ви його їм дали. Тому, наприклад, якщо ви надаєте свій контент у FB під CC BY-SA та під їхніми Умовами використання, вони можуть використовувати цей вміст на умовах будь-якої з цих ліцензій.

Чи можна розміщувати створений іншими людьми контент під CC BY-SA у Facebook?

Ні. Якщо ви плануєте повторне використання контенту під CC BY-SA, що створений третьою стороною, ви мусите дотримуватися умов ліцензії CC BY-SA. У Розділі 4 ліцензії CC BY-SA сказано:

Ліцензія, що надається Розділом 3 вище, ясно підлягає і обмежується такими умовами:

a. Ви можете поширювати або публічно відтворювати роботу лише на умовах цієї ліцензії.

Якщо ви розміщуєте будь-який вміст у FB, ви погоджуєтеся з їхніми Умовами використання і ліцензуєте цей вміст під цими Умовами. На момент написання цього тексту, Розділ 2 Умов використання FB містив таке:

Для вмісту, який підлягає захисту прав інтелектуальної власності, наприклад, фото чи відео (ІВ-вміст), ви ясно надаєте нам такий дозвіл, що підлягає вашим налаштуванням приватності і застосунку: ви надаєте нам неексклюзивні, передавані, суб-ліцензовувані, вільні від роялті, дійсні в усьому світі права на використання будь-якого ІВ-вмісту, який розміщуєте у або пов'язано з Facebook (ІВ-ліцензія). Ця ІВ-ліцензія закінчується, коли ви вилучаєте свій ІВ-вміст або свій обліковий запис, якщо тільки ваш вміст не був поширений іншими, і вони його не вилучили.

Розміщуючи контент під CC BY-SA, створений третіми особами, під Умовами використання FB, а не умовами ліцензії CC BY-SA, ви порушуєте ліцензію CC BY-SA. Також може йтися про порушення умов використання FB, де йдеться, що «Ви є власником усього вмісту та інформації, яку розміщуєте у Facebook…».

Чи можна розміщувати контент, що містить торгові марки?

Можливо. Це значно складніше запитання. Якщо строго дотримуватися розділу Умов використання FB, зацитованого вище, то відповідь буде «ні». Згідно з тою дуже невизначеною і широкою ліцензією, ви даєте FB дозвіл на використання торгових марок Фонду у будь-який бажаний їм спосіб, включно з суперництвом із Фондом чи їхню діяльність у ролі наших афіліатів. І якщо йдеться про торгові марки третьої сторони, то у вас навіть немає права на таку ліцензію погоджуватися.

З іншого бооку, з практичної точнки зору, маловірогідно, що FB буде використовувати торгові марки Фонду у такий спосіб. І дозвіл для FB використовувати торгові марки не означає, що будь-хто в FB може їх використовувати. Лише FB.

Якщо ви переймаєтеся про вміст, де є не виключно торгові марки, а просто вони там теж з'являються (наприклад, фото з офісу, де у кадрі видно кулю-пазл на стіні), такі зображення цілком можуть бути поширені під CC BY-SA або будь-якою іншою ліцензією авторських прав. Навіть якщо Фонд не заявляє про свої авторські права на ці зображення ми заявляємо права на торгові марки, що містяться на зображеннях. Це означає, що повторний користувач може використати зображення із торговими марками, але не зможе використати самі торгові марки, не порушивши закон про торгові марки.

Будь ласка, зверніть увагу, що якщо ви не є працівником чи законним представником Фонду Вікімедіа, ви не можете використовувати жодну з торгових марок Фонду, окрім тих, що дозволені Політикою Фонду щодо торгових марок, без отримання письмового дозволу. Якщо ви хочете використовувати торгові марки Фонду або маєте запитання щодо того, чи ваше використання знаходиться в рамках Політики щодо торгових марок, будь ласка, напишіть листа на trademarks -at- wikimedia.org.

Посилання