Jump to content

Meta:Revizoři

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Meta:CheckUsers and the translation is 100% complete.
Zkratka:
WM:CU
Tyto stránky poskytují informace o revizorech na této Meta-Wiki. Zásady naleznete v pravidlech pro výkon práv revizorů .

Informace

Uživatelé s přístupem k nástroji checkuser (nazývaní revizoři) jsou jednotlivci jmenovaní komunitou, kteří mají přístup k omezeným technickým informacím o uživatelích za řady omezených okolností uvedených v Pravidlech revizora . Tento nástroj se používá zejména k boji proti vandalismu, ke kontrole zneužití více účtů a k omezení narušení projektu. Musí být použito pouze k zabránění poškození projektu. Nástroj nesmí být použit pro politickou kontrolu, vyvíjení tlaku na editory nebo jako hrozba proti jinému editoru v obsahu sporu. Musí existovat platný důvod pro kontrolu uživatele. Upozorňujeme, že alternativní účty nejsou zakázány, pokud se nepoužívají v rozporu s pravidly (například ke zdvojenému hlasování nebo ke zvýšení zřejmé podpory jakékoli dané pozice).

Jmenování

Meta-Wiki kandidáti jsou jmenováni komunitním hlasováním na Meta:Requests for adminship. Uživatelé, kteří jsou ochotni požádat o práva revizora, musí být ve věku nejméně 18 let a musí být také zletilí podle právních předpisů země, kde žijí. Kandidáti musí být obeznámeni se Zásadami revizora , Zásadami ochrany osobních údajů , s Podmínkami použití a s Přístupem k neveřejné informační politice a musí být ochoten je respektovat a dodržovat. Po volbě budou úspěšní kandidáti povinni podepsat Dohodu o zachování důvěrnosti pro neveřejné informace dříve, než bude možné jim uživatelská práva přidělit.

Aby byla volba úspěšná, musí kandidát dosáhnout nejméně 70–80% poměru hlasů pro a proti, a musí získat nejméně 25 hlasů pro. Volby budou otevřeny nejméně jeden celý týden, než mohou být uzavřeny. V hraničních případech mohou byrokraté hlasování prodloužit, aby bylo možné ujasnit, zda bylo dosaženo konsensu.

Žádosti o kontrolu uživatele pro tuto Meta-Wiki

Žádosti o informace revizí na této wiki lze podat na Meta:Requests for CheckUser information.

Uživatelé s oprávněním revizora

Aktuálně

Na této wiki mají práva revizora tito uživatelé :

Dříve

Následující uživatelé měli v minulosti na této wiki přístup CheckUser:

Graf

editovat

User:Superpes15User:XaosfluxUser:MinoraxUser:HasleyUser:VermontUser:SotialeUser:AjraddatzUser:TelesUser:TrijnstelUser:VituzzuUser:BillinghurstUser:BarrasUser:TiptoetyUser:MardetanhaUser:MarcoAurelioUser:Mike.lifeguardUser:Magister MathematicaeUser:SpacebirdyUser:HerbythymeUser:LarUser:Pathoschild

Související stránky