Jump to content

Movement Charter/Drafting Committee/Announcement 2021 07 27/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Movement Charter/Drafting Committee/Announcement 2021 07 27 and the translation is 100% complete.

Trwa nabór na członków grupy roboczej ds. Movement Charter

Zespół Strategii Ruchu ogłasza nabór kandydatów do grupy roboczej ds. Movement Charter. Nabór rozpoczyna się 2 sierpnia 2021 i kończy 14 września 2021.

Grupa będzie liczyła około 15 członków. Oczekuje się, że jej członkowie będą reprezentować różnorodność społeczności całego ruchu. Różnorodność obejmuje .m.in płeć, język, pochodzenia geograficzne i doświadczenie życiowe. Obejmuje to udział w projektach Wikimedia, organizacjach afiliowanych oraz w Wikimedia Foundation.

Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana, aby zostać członkiem grupy. W razie potrzeby zapewnione zostanie wsparcie w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych. Członkowie mogą otrzymać dodatek na pokrycie kosztów uczestnictwa w grupie w wysokości 100 USD za każde dwa miesiące.

Poszukujemy osób, które posiadają następujące umięjętności:

  • Wiedzą jak pracować w grupie. (zademonstrowane wcześniejsze doświadczenie będzie mile widziane)
  • Są gotowi do szukania kompromisów.
  • Skoncentrowania się na wspólnocie, integracji i różnorodności.
  • Wiedzę na temat konsultacji ze społecznościami.
  • Mają doświadczenie w komunikacji międzykulturowej.
  • Posiadają doświadczenie w zarządzaniu w organizacjach non-profit lub społecznościach.
  • Mają doświadczenie w negocjacjach z różnymi stronami.

Grupa rozpocznie pracę w 15-osobowym składzie. Jeśli zostanie zgłoszonych 20 lub więcej kandydatów, odbędzie się mieszany proces wyborów i selekcji przez Wikimedia Foundation. Jeśli zostanie zgłoszonych 19 lub mniej kandydatów, odbędzie się selekcja bez przeprowadzania wyborów.

Czy jesteś w stanie pomóc ruchowi Wikimedia w tej ważnej sprawie? Prześlij swoją kandydaturę tutaj. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami: strategy2030(_AT_)wikimedia.org.