Запити на коментар/Рівні активності користувачів з розширеними адміністративними правами/Суть

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Outdated translations are marked like this.

Щоб прокоментувати цей запит на коментар, будь ласка, див. основну пропозицію.

Мета

Метою цієї дискусії є визначення моделі настанови, яка буде використовуватись у всіх публічних вікі Фонду Вікімедіа, щодо мінімуму очікуваної активності користувачів з розширеними адміністративними правами і процесу позбавлення цих прав у разі значного періоду неактивності.

Передумови

Стюарди переглянули дані про активність бюрократів і адміністраторів усіх вікі (як щодо редагування, так і адміністративних дій), і виявили певну кількість бюрократів і адміністраторів, які

 • ніколи не користувались своїми правами;
 • можливо, користувались своїми правами в минулому, однак більше не активні у вікі, де вони мають такі права.

Далі, після неофіційного огляду "запитів на перейменування користувачів", виявилось, що у деяких вікі ці дії або не виконуються бюрократами взагалі, або ж через надзвичайно довгий період часу.

Коментар

Щоб було ясно, під "користувачами з розширеними адміністративними правами" у цьому документі маються на увазі

Деякі спільноти ФВМ уже мають основи перевірки користувачів з розширеними адміністративними правами. Прикладами є:

 • мінімальний рівень активності за кількістю редагувань або адміндій;
 • максимальний період неактивності;
 • процедура відкликання або
 • процедура підтвердження.

Зі швидкого огляду стюардами, ті вікі, у яких є методи перевірки, здебільшого використовують перевірку активності за останні дванадцять місяців.

Примітки:

 1. Метою цієї пропозиції не є ні відміна жодних існуючих засобів перевірки у спільноті, ні відміна жодних високих стандартів, що наразі у спільноті існують. Для прикладу, стюарди зараз підтверджуються щорічно усією спільнотою Фонду Вікімедіа, тоді як чек'юзери та приховувачі на даний час мають вищий стандарт, що враховує період активності.
 2. Метою цієї пропозиції не є визначення чи сказання списків вікі чи прав, де мають місце процедури перевірки чи високі стандарти; такі списки будуть динамічними і були б розроблені пізніше. Див. сторінку обговорення для неповного переліку прикладів.

Пропозиція

 1. Визначити період максимальної неактивності.

  Стюарди рекомендують, щоб максимальний період складав два роки[1] неактивності для користувачів з розширеними правами адміністрування, де активність буде класифікуватися як нульові редагування і нульові адміністративні дії у вікі, де надано такі права.

 2. Стюардами буде здійснюватись регулярний аудит розширених адміністративних прав.[2]
 3. Визначити метод звернення до користувачів з правами розширеного адміністрування, обов'язкову відповідь від цих користувачів у відповідних вікі і процес позбавлення прав.

  У тих вікі, де немає формального процесу перевірки розширених прав[3] стюарди або їх делегати будуть

  • сповіщати власників розширених прав, що перевищили максимально допустимий період неактивності (пропозиція 1). Таке сповіщення (сповіщення про максимальну неактивність) буде робитися повідомленням на сторінці обговорення користувача у тій вікі, де йому надано права.
  • Повідомлені користувачі матимуть повідомити своїй спільноті про отримання повідомлення про максимальну неактивність від стюардів, щоб обговорити питання. Згідно з рішенням спільноти, якщо вона забажає залишити деякі або усі з вказаних прав, користувач має звернутись на сторінку Steward requests/Permissions і, пославшись на дискусію, підняту у своїй спільноті, висловити своє бажання продовжити володіння правами та продемонструвати тривалу необхідність залишення цих прав.
  • У випадках, коли стюарди не отримають задовільної відповіді, приблизно через місяць вони будуть оцінювати відгуки і або повернуть рішення назад у локальну спільноту на коментування і перегляд, або розпочнуть позбавлення розширених адміністративних прав. Зберігається мета, щоб кожен процес був рішенням спільноти, підтриманий стюардами.

Примітки

 1. Були зауваження, що один рік може бути краще, а спільнота може обрати довший період часу. Частина рекомендації робиться в світлі низького трафіку у деяких малих вікі.
 2. Пропонується, що аудит буде або річним, або піврічним процесом, визначеним кожним поточним складом стюардів.
 3. Роз'яснення: Усі публічні вікі буде оглянуто в процесі перевірки стюардами. Тим не менше, ні сповіщень, ні усунень не буде проводитись
  • у спільнотах з активним Арбітражним комітетом, напр. англомовна Вікіпедія, оскільки такі проекти можуть самі вирішувати питання неактивності;
  • у спільнотах з активними процесами перевірки, напр. Вікісховище, або
  • у спеціальних вікі, які визначені Фондом Вікімедіа, у тому числі приватних вікі і тих, якими керують відділення.

Cite error: <ref> tag with name "amendment1" defined in <references> is not used in prior text.

Додаткова інформація

Загалом, стюарди обговорювали тему кілька місяців. Проект пропозиції було складено кількома стюардами, і на даному етапі очікується внесок і пропоновані покращення від спільноти.

Якщо буде загальна згода спільноти, ми особливо хотіли б отримати відгук на такі моменти:

 • пропонований період активності
 • пропонована міра активності
 • пропонована методика контактування з неактивними власниками прав і процедура позбавлення прав.

Пропонується, що цей запит на коментар буде відкрито місяць і закрито 21 травня 2013 року.