Jump to content

Tek Kullanıcı Girişi sonuçlandırma duyurusu/Yeniden adlandırma duyurusu

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Single User Login finalisation announcement/RenameUser announcement and the translation is 100% complete.


Tek Kullanıcı Adı (SUL)'nın amacı, her Wikimedia editörünün bir kullanıcı adıyla, onaylanmış bir küresel hesaba sahip olmasını sağlamaktır. Bilebileceğiniz üzere, uzun bir tehirden sonra bu, bürokratlar, kâhyalar ve Wikimedia Vakfı mühendisleri arasında bir çaba olarak yapım aşamasındadır. Bu ayrıca küresel bildirimler ve izleme listeleri gibi vikiler arası araçların gelişimine de imkân tanıyacaktır. Şu anda tek kullanıcı girişini sonuçlandırma projesinin belirlenmiş bir bitiş tarihi yoktur.

Süreç bütün yeniden adlandırma işlemlerini tek bir küresel yeniden adlandırma işlemine döndürmeyi de ihtiva etmektedir. Yerel bürokratların vikideki kullanıcıları yeniden adlandırma yetkisi, 15 Eylül 2014 Pazartesi günü son bulacaktır. Küresel yeniden adlandırıcılar, projelerin ve dillerin bu meydana gelene kadar temsil edilmesini temin etmek için yaratılan bu sürecin içerisindedir. Ben, bize katılmaları için üç hafta önce her bürokrata, bu süreçle ilgili bir mesaj gönderdim ve bir çoğu, grubun bir parçası olmak için başvurularda bulunmaya başladılar. Kâhyalarla birlikte, küresel yeniden adlandırıcılar sık sık küresel bir ad almanın zorlu süreci boyunca çalışan editörlere yardım etmeye yetkili olacaklar.

Son olarak, eğer daha önce yapmadıysanız hesabınızı birleştirmek için şu sayfayı ziyaret edin. Eğer yeniden adlandırmayla ilgili yerel sayfalarınız hâlâ güncellenmeyi bekliyorsa, lütfen bunu yapın ve kullanıcıları ilerideki yeniden adlandırma başvuruları için bu sayfaya yönlendirin. eğer herhangi bir sorunuz varsa, Meta'daki yardım sayfasını okuyabilirsiniz. Ayrıca, mediawiki.org adresinden teknik süreci takip edebilirsiniz. Ek olarak, Meta'dan benimle iletişime geçebilirsiniz. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz.