Ogłoszenie o finalizacji wprowadzania kont uniwersalnych

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Single User Login finalisation announcement and the translation is 100% complete.
Other languages:
Aby poznać najświeższe wiadomości na temat postępu prac, zobacz mw:SUL finalisation.

Zespół programistów Wikimedia Foundation zmienia sposób funkcjonowania kont użytkowników; jest to część pracy mającej na celu dostarczenie nowych i lepszych narzędzi (np. powiadomień międzyprojektowych). Aby umożliwić te zmiany, użytkownik powinien mieć identyczną nazwę konta we wszystkich projektach. Pozwoli to na udostępnienie nowych funkcji ułatwiających edytowanie i dyskutowanie, a narzędziom udostępni bardziej elastyczne uprawnienia użytkowników. Jednym ze wstępnych warunków jest to, że nazwy kont poszczególnych użytkowników muszą być unikatowe na wszystkich 900 projektach Wikimedia.

Niestety niektóre konta nie mają unikatowych nazw we wszystkich naszych wiki, będąc w konflikcie z innymi kontami o tej samej nazwie. Aby zapewnić możliwość wykorzystania wiki Wikimedia przez wszystkich tych użytkowników, zmienimy nazwy części z ich kont tak, by zawierały na końcu znak ~ oraz nazwę ich wiki. Będzie to miało miejsce w kwietniu 2015. Przykładowo nowa nazwa konta użytkownika szwedzkiego Wikisłownika posługującego się kontem o nazwie „Przykład”, o ile będzie podlegać zmianie, będzie nosić nazwę „Przykład~svwiktionary”.

Wszystkie konta będą nadal działały jak poprzednio i wciąż będą im przypisane ich dotychczasowe edycje. Jednak użytkownicy, których nazwy zostaną zmienione (skontaktujemy się z nimi indywidualnie), będą musieli używać nowych nazw kont przy logowaniu.

Możliwość lokalnej zmiany nazwy użytkownika została zlikwidowana, by zapewnić, że nie zostaną one przy okazji odłączone od kont globalnych. Użytkownicy mogą poprosić o zmianę nazwy konta na stronie GlobalRenameRequest na swojej lokalnej wiki lub poprosić o kolejną zmianę nazwy tutaj na Meta, jeśli nowa nazwa nie będzie im się podobać.

Zobacz też