Команда контролю малих вікі

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Small Wiki Monitoring Team and the translation is 100% complete.
Shortcut:
SWMT

Команда контролю малих вікі (англ. Small Wiki Monitoring Team, SWMT) — група вікімедійців, яка, за допомогою IRC та інших інструментів, контролює малі вікі-проекти, усуваючи наслідки вандалізму, спаму і тролінгу. Є декілька ботів, що повідомляють про будь-які підозрілі редагування у вікіпроектах, які контролює SWMT. Якщо хочете допомогти, просто зайдіть на IRC-канал #cvn-swзайти. Ви також можете відредагувати наведений нижче список користувачів, щоб відмітити свою участь.

Визначення терміну «малі»

Термін «малі» в «Команді контролю малих вікі» повинен сприйматись у широкому розумінні. Не дивлячись на те, що IRC-боти повідомляють тільки про зміни у вікі з менш, ніж 10 000 статей, це не означає, що вони «малі» в значенні «незначні»; ми надаємо перевагу контролювати якомога більше проектів, тому ми можемо найефективніше координувати міри проти спамерів і вандалів, які шкодячи багатьом проектам чи одному малому, сподіваються уникнути виявлення.

Тому, будь ласка, не ображайтеся, якщо один із наших учасників відкотить вандалізм у вашому проекті, визначаючи себе в якості члена SWMT; ми тут тому, що піклуємося про ваш проект, а не тому, що ми думаємо, що це закинутий проект.

Як контролювати малі вікі

  1. Відслідковувати нові редагування в малих вікі через IRC або SWViewer. Див. детальніше на стор. Small Wiki Monitoring Team/IRC.
  2. Повідомляти про вандалів і про сторінки, які необхідно вилучити, на стор. Global sysops/Requests.
  3. Відкочувати вандалізм.
  4. Повідомляти про спам посилання для внесення до чорного списку.
  5. Список найменших вікі можна знайти тут.

Глобальні права

Будь-який користувач з гарною репутацією може увійти до складу SWMT. Однак, для цієї роботи можуть бути корисними глобальні права. До них входять права глобальних адміністраторів і права на глобальний відкіт. Зауважте, будь ласка, що очікується, що кандидати на отримання цих прав мають значний досвід у SWMT.

Юзербокс

Членам SWMT пропонується створити глобальну сторінку користувача на Meta, яка показуватиметься на усіх вікі. Розгляньте можливість використання тега Babel та своїй сторінці користувача

Ви можете додати цей юзербокс на свою сторінку користувача, прописавши код {{User SWMT}}:

This user is a member of the Small Wiki Monitoring Team.

Див. також