Steward requests/Miscellaneous/Header/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Steward requests/Miscellaneous/Header and the translation is 88% complete.
Outdated translations are marked like this.
İstek ve öneriler Kâhya istekleri (tr)
Kısayol:
SRM

Bu sayfa, aktif yöneticisi olmayan Wikimedia wiki'leri içindir. Bir kâhya ya da genel sistem yöneticisi tarafından gerçekleştirilecek belirli yönetici işlemleri (sayfa silme gibi) için istekler burada yapılır. Diğer bir deyişle:

  • Yer aldığınız viki'de aktif yöneticileri varsa isteklerinizi o vikideki mevcut sayfalarda dile getiriniz.
  • Yer aldığınız viki'de aktif bir editör topluluğu varsa tartışmalı olabilecek herhangi bir eylemi (gerçek içeriğin silinmesi, korumalı bir sayfanın değiştirilmesi, korunan bir sayfanın yeniden adlandırılması vb.) burada talep etmeden önce yer aldığınız viki topluluğunda fikir birliği olmalı ve bulunacağınız talepte bu fikir birliğine bir bağlantı sağlanmalıdır.
  • Global kilitleme/engelleme talepleri için Kâhya istekleri/Küresel sayfasında talepte bulunun.
  • Boş sayfa, basit spam veya vandalizm gibi tartışmalı olmayan silme istekleri ve vandalları, spam ekleyenleri veya diğer kötü niyetli kullanıcıları engellemeye yönelik tartışmalı olmayan veya acil durum talepleri için küresel sistem yöneticileri sayfasında talepte bulunabilirsiniz.
  • If a consensus is considered required to act, similar principles apply as expressed at Steward requests/Permissions/Minimum voting requirements, and can be used for guidance to how and what should be done at small and medium communities to gain a consensus.

Yeni bir istek eklemek için aşağıdaki biçimi kullanarak bu sayfanın altında (ancak ayrıca bakınız bölümünün üstünde) yeni bir bölüm başlığı oluşturun:

=== Buraya talebin çok kısa açıklamasını ekleyin ===
{{Status|In progress}}
İsteğinizle ilgili ayrıntıları burada verin. --~~~~

İsteğinizin başlığında veya gövdesinde, söz konusu wiki'ye (veya wiki'deki belirli bir sayfaya) bağlantı vermeniz faydalı olacaktır.

Wiki'ler arası vandalizmi bildirirken aşağıdaki şablon, bir kullanıcının tüm Wikimedia içerik wiki'lerine (bunlar sırasıyla giriş yapmış kullanıcılar ve giriş yapmamış kullanıcılar için) bağlantı kurmak için kullanılabilir:

* {{sultool|Kullanıcı adı}}

* {{luxotool|IP adresi}}

Şablon {{LockHide}} de uygun durumlarda kullanılabilir.

OAuth alıcıların onayını istemek için lütfen {{oauthapprequest}} kullanın (kullanmadan önce belgelere bakın).

Eski istekler, son yorum tarihlerine göre arşivlenir.

Cross-wiki requests
Meta-Wiki requests