Jump to content

Kâhyalar/2016 Seçimleri/Yönergeler

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Stewards/Elections 2016/Guidelines and the translation is 76% complete.
Outdated translations are marked like this.
Bu sayfa Kahya Seçimlerinde aday olmak isteyen veya oylamayla ilgilenen kullanıcılara rehberlik etmektedir. Aşağıdaki her ilgili bölümü okuyunuz.

Seçmenler

Before you vote, you must:

  • have an account;
  • not primarily use the account for automated (bot) tasks;
  • have made at least 600 edits globally (on all Wikimedia wikis) before 01 November 2015;
  • have made at least 50 edits globally (on all Wikimedia wikis) between 01 August 2015 and 31 January 2016.

(Siz otomatik olarak yukarıdaki şartları kontrol edebilirsiniz.)

Adaylar için, "evet", "hayır" veya "tarafsız" şeklinde bir kez oy kullanabilirsiniz. Daha sonra oyunuzu değiştirmeniz gerekirse, onay almalısınız.

To vote, view the vote page of the candidate, through either clicking the link from their statement page or clicking any of the yes/no/neutral options from the main hub page. From there, right below the candidate statement is a "vote" button - press it, select your vote, enter an optional rationale and submit your vote. Your vote will be added right away, and your eligibility will be checked after.

Stewards/Confirm/2016 üzerinden bütün kullanıcılar eş zamanlı çalışan kahya onaylarına yorum yapmakta serbesttir.

Çeviriler

Ayrıntılar için lütfen kâhya seçim çeviri portalına bakınız.

Katılımcılara öneriler

  • Siz adaylara sorularınızı sorabilirsiniz. Lütfen aday başına en fazla 2 ilgili soru gönderin ve mümkün olduğunca kısa tutun.
  • Sen oyunu açıklayan kısa bir (en fazla bir veya iki satır) ifadeni ekleyebilirsin. Uzun sohbetler (başkalarının oylarına yanıtlar), tartışma sayfasına taşınmış olabilir, diğer katılımcıların nerede olduğunu bilmesi için kısa bir not ekleyin.
  • Bazı kullanıcılar engellenmiş CentralNotice sahip, ayrıca oylamaya katılmak ilginizi çekebilir diye diğer kullanıcıları bilgilendirebilirsiniz.

Adaylar

Ön koşullar

Kendinizi aday göstermeden önce dikkatle tüm bu metni okuyunuz. Eğer aşağıdaki önkoşulları sağlamıyorsanız otomatik olarak diskalifiye edileceksiniz.

Before applying for stewardship, you must:

  • agree to abide by the policies governing steward access, checkuser access, oversight access, and privacy;
  • have a user account, which you have used actively for at least six months on at least one public Wikimedia Foundation project;
  • hold or have held administrator rights on at least one public Wikimedia Foundation project for a period of at least three months.

Also, because steward work can lead to legal consequences and involvement (see the checkuser and oversight policies), you must:

Kahyalar tercihen birkaç dil bilmelidir, çünkü kahya işleri farklı dillerdeki vikileri içerir fakat bu bir gereklilik değildir. Onların da oldukça yaygın bir temeli mevcut olmalıdır. Kahyaların izinleri politikalarla sınırlıdır; örneğin aktif olan projeler üzerinde çıkar çatışmalarını önlemek, onları izlemek ve kahya istek sayfasında yardım için teşvik edilir bu işler için kahya erişimlerini kullanamazsınız.

İnaktif kahyaların yetkileri kaldırılacak.

Sign the confidentiality agreement