Strategy/Wikimedia Foundation/2016/Community consultation/Knowledge/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2016/Community consultation/Knowledge and the translation is 100% complete.


Однією з широких тематичних областей, на якій Фонд Вікімедіа сфокусується в своєму майбутньому Річному плані, є знання. Знання — це те, чим ми ділимося зі світом. Ми прагнемо до високої якості, розмаїття тієї інформації, яку ми подаємо, а також її доступності для кожного.

Коли будете готові відповісти на запитання, будь ласка, натисніть кнопку внизу сторінки.

Критичне питання щодо знання

Наші волонтери використовують різноманітні джерела та інформацію для створення якісних, всеосяжних робіт. Однак, існують значні нещодавні інновації в методах створення, поширення та отримання знань. Останні технічні досягнення також створюють можливість автоматичного генерування та синдикації контенту.

Який, на Вашу думку, найкращий спосіб для Фонду Вікімедіа адаптуватися до пізнавальних потреб читачів, що постійно змінюються (короткі уривки, різноманітні формати, мови тощо)? І як можна підвищити якість контенту?

Потенційні стратегічні підходи, спрямовані на підтримку знань

Нижче подано декілька підходів, які Фонд Вікімедіа може використати для підтримки знань. Будь ласка, перечитайте ці шість опцій та повідомте нам два-три «номери» підходів, яких Ви підтримуєте найбільше з цих шести. Ми також залюбки вислухаємо Ваші власні ідеї.

Підхід перший

  • Надати прості у використанні інструменти для додавання мультимедійного вмісту та коротких текстів, що було б корисним для користувачів мобільної версії, а також тих, хто виконує швидкий пошук.

Підхід другий

  • Розширювати контент швидшими темпами, запровадивши керовані спільнотою партнерські програми на кшталт GLAM (праця з галереями, бібліотеками, архівами та музеями).

Підхід третій

  • Підвищити якість контенту та його своєчасність, технічно вдосконаливши для наших редакторів можливість створювати, контролювати та опрацьовувати вміст.

Підхід четвертий

  • Вимірювати та скорочувати системні гендерні та інші відхилення в нашому контенті загалом, з окремим підходом для кожного проекту.

Підхід п'ятий

  • Підвищити охоплення в ключових мовних версіях за рахунок інструментів перекладу, а також людської праці.

Підхід шостий

  • Дослідити шляхи масштабування автоматично генерованого, автоматично підтвердженого та автоматично підтримуваного контенту.

Запропонуйте свій підхід

  • Чи маєте Ви якусь іншу ідею, якій, на Вашу думку, треба віддати пріоритет з метою підтримки знання? Повідомте нас!
align=right Дякуємо Вам за те, що ділитеся своїми думками в процесі цієї консультації!