Jump to content

Strategie 2016 - Dosah

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2016/Community consultation/Reach and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.Jedna z širokých nejvýznamnějších oblastí, na které se Nadace Wikimedia zaměří v připravovaném výročním plánu je "dosah": naše schopnost přinášet znalosti co největšímu počtu lidí. Věříme, že toto je oblast, ve které Nadace Wikimedia může dokázat největší přínos.

Až budete připravený nebo připravená, klikněte na tlačítko na spodním kraji strany.

Klíčová otázka na téma dosahu

Zatímco informační obsah Wikimedie je v rostoucí míře opakovaně ostatními využívaný, provoz pro projekty Wikimedie klesá od roku 2013. To je tíživý problém, protože čím méně lidí bude prozkoumávat příslušný obsah, tím menší máme naději získat příspěvky a sponzory. Klesající dosah je značným rizikem pro význam a udržitelnost hnutí a způsob, jakým postupujeme, a tím pro naší společnou vizi dosahu ke všem žijícím bytostem.

Co si myslíte o tom, jaká je nejlepší cesta k povzbuzení k využití našich projektů při zachování volného externího užití našeho (informačního) obsahu?

Možné strategické přístupy ke zlepšení dosahu

Dále dole je šest možností, jak by mohla k dosahu Nadace přistupovat. Přečtěte si je, prosím, a vyznačte dvě nebo tři čísla z těchto šesti přístupů, které byste podpořil nebo podpořila. Budeme rádi také, pokud nám sdělíte váš nápad.

První přístup

  • Zvýšit frekvenci využití a počet uživatelů zpracováním zkušeností uživatelů o jejich potřebách - to by mohlo vést k dalším formátům obsahu, vedoucí ke zvýšení snadnosti vyhledávání obsahu Wikimedie, zvýšení jazykového pokrytí atp.

Druhý přístup

  • Zvýšit naše porozumění toho, jak a proč naši uživatelé přicházejí k našim projektům a zůstávají u nich, abychom mohli lépe sloužit jejich potřebám.

Třetí přístup

  • Porozumět tomu, jak se obsah Wikimedie využívá na externích platformách a prozkoumat, jak povzbudit uživatele obsahu k užití projektů Wikimedia.

Čtvrtý přístup

  • Zvýšit povědomí a využití projektů Wikimedie ve dvou zemích jižní polokoule.

Pátý přístup

  • Umožnit dalším používat náš obsah a budovat jejich vlastní produkty vylepšním a zdokumentováním našeho uživatelského rozhraní API (rozhraní pro programování aplikací).

Šestý přístup

  • Zlepšit mobilní aplikacce Wikipedie pro růst využití.

Navrhněte další přístup

  • Máte jiný nápad, kterému bychom mohli dát přednost, abychom pomohli zlepšení dosahu! Napište nám o tom!


align=right Děkujeme vám za přispění vašimi názory při této poradě!