Стратегія/ Фонд Wikimedia/2016/ЧаПи щодо процесу

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2016/Process FAQ and the translation is 100% complete.


Йдеться про стратегію руху Вікімедіа чи стратегію Фонду Вікімедіа?

Йдеться про стратегію Фонду Вікімедіа. 2010 року спільнота та Фонд працювали спільно для того, аби розробити стратегічний план для всього руху Вікімедіа, який мав включати як стратегію (цілі) так і тактику (методи досягнення цих цілей). Ми вважаємо, що цілі, визначені в стратегіях на 2010-2015 рр. все ще дійсні та релевантні. На 2016 рік ми розробляємо стратегію для Фонду Вікімедіа, зосереджуючись на його ролі в межах ширшого руху Вікімедіа. Тактика в межах стратегії Фонду Вікімедіа на 2016-2017 рр. буде озвучена в Річному плані.

Звідки походять визначення цих зон фокусу?

Три зони фокусу (доступність, спільнота, знання) походять з твердження, яке описує бачення Вікімедіа — «Уявіть собі світ, в якому кожна людина може вільно ділитись знаннями всього людства».

  • Доступність має на меті зробити так, що б кожна людська істота мала змогу, за бажання, ділитися знаннями та стати частиною нашого руху.
  • Наші спільноти є ядром нашої сили, джерелом вмісту та проектів, які просувають наше бачення.
  • Знання — це те, чим ми ділимося зі світом. Ми прагнемо високої якості, розмаїття тієї інформації, яку ми збираємо та подаємо, а також доступності цієї інформації для кожного.

Ці три області узгоджуються зі стратегічними пріоритетами, окресленими у стратегічному плані на 2010-2015 рр. для руху Вікімедіа та, як і потенційні підходи для кожної з таких областей, додатково вдосконалювалися протягом останніх 15 місяців консультацій та ітерацій зі співробітниками, спільнотою та тих, хто підтримує Вікімедіа.

Чому саме такий процес?

Ми хочемо зробити так, щоб процес окреслення стратегії відбувався спільно зі спільнотою, що узгоджувалося б з нашими цінностями та практиками. Нам також треба завершити процес вибору стратегії для Фонду якомога швидше, аби ми вписалися в строки, відведені для Річного плану на 2016 рік, та змогли узгодити стратегії нашої команди та департаменту із загальною стратегією. Ті підходи, які ми віддзеркалюємо тут, репрезентують широке мислення. Хоча ми зможемо втілити в життя лише незначну кількість цих підходів у нашому річному плані, нам хочеться отримати уявлення про те, які саме підходи отримають найбільше Вашої підтримки, а також дізнатися, чи є ще якісь альтернативні думки щодо того, яким чином можна зосередитися на вказаних тематичних областях. Ми сподіваємося, що цей процес дасть кожному можливість висловитися та долучитися до подальшої розробки початкових ідей, які ми вже встигли зібрати протягом попередніх консультацій.

Що далі?

Перша стадія консультації в процесі розробки стратегії триватиме з 18 січня по 15 лютого. Відгуки, які ми отримуватимемо протягом цієї консультації будуть підсумовуватись та узагальнюватись співробітниками ФВМ та нашим консультантом зі стратегії, а найважливіші свіжі ідеї, так само як і початковий стратегічний напрямок, 22 лютого будуть представлені спільноті для подальшого обговорення. 29 лютого ми опублікуємо остаточний проект, зміни до якого будуть внесені вже 4 березня. Цей проект стане Річним планом Фонду Вікімедіа на 2016 рік, який буде представлений Комітетові з розподілу коштів не пізніше ніж 1 квітня.