Jump to content

אסטרטגיה/תנועת ויקימדיה/2017/מעגל 2/גישה ישירה/הצטרפות

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Cycle 2/Reach/Apply and the translation is 100% complete.

ויקימדיה היא חלק ממערכת אקולוגית גדולה יותר של שותפים וארגונים, שמקדמים את עתיד הידע החופשי. אנו עובדים עם מוסדות חינוך, GLAMs (גלריות, ספריות, ארכיונים ומוזיאונים), שותפים טכנולוגיים, ארגונים חברתיים וארגוני זכויות דיגיטליות, וממשלות.

כאשר אנו עובדים יחד, ההשפעה שלנו גדלה. מומחים וארגונים השותפים למשימה שלנו להפצת ידע חופשי יכולים לתרום לדיון שלנו על העתיד של ויקימדיה. הקולות שלהם יעזרו לנו למצוא את הדרך שלנו ולשפר את שיתוף הפעולה שלנו בעתיד.

מה את/ה יכול/ה לעשות

האם אתם רוצים לכלול שותפים מקומיים, מוסדות או מומחים בדיון שלכם על העתיד של ויקימדיה? צוות ויקימדיה 2030 רוצה לעזור.

 1. הזמינו מומחים/שותפים לדיונים בשלוחה שלכם: צרפו שותפים לאירועים המתוכננים שלכם לגבי אסטרטגית התנועה, על מנת להכיל את נקודת המבט שלהם אודות ויקימדיה.
 2. דברו עם מומחים מקומיים ושותפים: צרפו מומחים מקומיים ושותפים לדיון אודות ויקימדיה 2030 באמצעות ייזום שיחות אחד על-אחד ושיתוף המסקנות מהן בהמשך. אנו מספקים תבניות והדרכות לקראת שיחות בלתי פורמליות אלו, וכן מקום לפרסם את המסקנות מאותן השיחות על גבי מטא-ויקי.
 3. הגישו בקשת מימון לקיום אירוע עם שותפים: אנו נעניק מענקי אסטרטגיה קטנים לטובת שלוחות ויקימדיה לשם ארגון אירועים (ארוחה או מפגש) עם שותפים מקומיים או מומחים על מנת לדון בעתיד של ויקימדיה. אם אתם מעוניינים, אנא הגישו בקשה לפחות שבועיים מראש בטרם קיום האירוע. אם בקשתכם תתקבל, נשתף איתכם מדריכי אירוע ודיון. התאריך האחרון להגשת בקשות הוא ה-15 ביולי 2017.
  • בקשו מענק אסטרטגי (לכל היותר 1,500$, כתלות בעלויות ובצרכים)
  • מדריך דיון למפגש עם שותף
  • תבנית דוא"ל לצורך הזמנה אישית לאירוע, מתחת
  • שלחו את סיכום האירוע ל- jmorrison(_AT_)wikimedia.org

יש לכם שאלות? אנא פנו לדף השיחה!

שאלות נפוצות

שיחות עם מומחים ושותפים מקומיים

למה כדאי לדבר עם מומחים ושותפים מקומיים?
אחת המטרות של צוות ויקימדיה 2030 היא לאפשר לתנועה שלנו להתחבר לאנשים שיש להם מומחיות בעלת ערך, אך עדיין לא הייתה להם הזדמנות לתרום לתהליך האסטרטגיה של ויקימדיה. השיחות האלו, בהנהגת חברים מכל רחבי הקהילות שלנו, ייתנו לנו הזדמנות לקשר אנשים אלו לתנועת ויקימדיה למשך שנים רבות.
עם מי כדאי לדבר?
אנחנו רוצים לשמוע מאנשים שתובנותיהם יעזרו לנו להגדיר את הכיוון האסטרטגי של התנועה. הם צריכים להיות חכמים, בעלי ידע ונלהבים לגבי מה שהם עושים, וגם בנוגע למשימה שלנו: פרופסורים באוניברסיטה, מדענים, מומחי טכנולוגיה, גורמים העוסקים במדיניות במרחב האינטרנטי, ומנהיגים של תנועות השפעה חברתיות.
כיצד לבקש מאנשים להשתתף?
להלן תבנית דוא"ל בה תוכלו להשתמש כדי להזמין מומחים מקומיים ושותפים להשתתף בשיחה. אתם יכולים להתאים אותה ולשנות אותה לפי הצורך.
מה כדאי לשאול בפגישה?
יצרנו מדריך לדיון, הכולל שאלות בהן ניתן להשתמש. אתם מוזמנים גם לשאול את כל השאלות שאתם רוצים על העתיד של ויקימדיה.
איך ניתן לשתף את הרשמים מהשיחות?
תוכלו לשתף איתנו את מה שלמדתם באמצעות טופס זה. היינו שמחים גם לקבל תמונות, הקלטות אודיו/סרטוני וידאו, איורים, וכו' במסגרת השיחות. זכרו כי אתם יכולים למלא את הטופס בשפה שלכם. אין צורך לתרגם שום דבר! תנו ביטוי לחוש היצירתי שלכם :)

אירוח אירועים עם מומחים מקומיים ושותפים

מהי המחויבות שלי?
אנו מבקשים מכולם לשתף את מה שלמדו במסגרת הדיון האסטרטגי הרחב. כמו כן, אנו מבקשים מכם למלא שאלון לאחר האירוע כדי לחלוק מי היו המשתתפים ומה הועלה בשיחה. באופן אידאלי, תוכלו גם לספק תמונה אחת או יותר מהאירוע שלכם.
איזה סוג של אירוע עלינו לקיים?
אם ההצעה שלכם תתקבל, נשתף איתכם מדריך לאירוע ולדיון, כולל תבנית אירוע לדוגמה. אנו ממליצים על שתי תבניות של אירועים: (1) ארוחת ערב (או ארוחה אחרת) עם שיחה מובנית על העתיד של ויקימדיה, או (2) מפגש עם שיחה מובנית. אנו שמחים גם לשקול פורמטים אחרים.
כמה אירועים שונים ימומנו?
אין לנו מספר מדויק. אנו נספק מימון לאירועים רבים ככל שנוכל!
כמה כסף יוענק?
המענקים יוענקו על בסיס העלות המשוערת שנקבעה בין השלוחות לבין צוות האסטרטגיה של ויקימדיה 2030.
אילו הוצאות יכוסו?
צוות ויקימדיה 2030 יכסה מזון, משקאות וחומרים אחרים שיידרשו לאירוע. אנו מצפים שהתקציב לכל אירוע יהיה בסביבות $500 - $1,500, בהתאם לעלויות ולצרכים המקומיים.
האם נוכל להזמין שותפים רשמיים בלבד?
לא. ניתן גם להזמין ארגונים שאולי תרצו לשתף איתם פעולה בעתיד, או מומחים שיהיו להם תובנות מעניינות לגבי העתיד שלנו.
כיצד צוות ויקימדיה 2030 יחליט מי יקבל מענק?
אנו נעריך את ההצעות השונות על בסיס סדר הבקשות. אנו ננסה להסכים לכל מי שמעלה הצעה מלאה, עד שנגיע למספר המרבי של אירועים שאנו יכולים לתמוך בהם. יוצאים מן הכלל כוללים אזורים בהם כבר ביצענו אירועי אסטרטגיה בשיתוף עם חברי הקהילה. אם ברצונכם לדעת האם אתם זכאים, אנא פנו לג'ולייט ברברה ב-jbarbara@wikimedia.org.
מדוע רק השלוחות מוזמנות להשתתף?
אנו מכירים בכך שהשלוחות אינן החברות היחידות בתנועה של ויקימדיה שיש להן שותפים. אנו פונים לשלוחות במיוחד משום שהן לעיתים קרובות יוצרות שותפויות מקומיות, ויכולות להחזיר ערך לקהילות ויקימדיה. אם אתה עורך אינדיבידואל וברצונך לארח אירוע, מומלץ ליצור קשר עם השלוחה המקומית שלך על מנת להביע את התעניינותך בהצעה. אנו נשקול הצעות שהועלו בשיתוף פעולה בין שלוחות ובין חבר קהילה בודד, במידה וניתן יהיה להעביר את המימון ישירות לשלוחה.

תבנית דוא"ל כדי להזמין מומחים מקומיים ושותפים לשיחה

[שם] היקר,

האם תהיה מוכן לנהל שיחה של שעה עם [שם השלוחה] על מנת לדון בעתידו של הידע החופשי במשך 15 השנים הבאות?

ויקימדיה היא תנועה שמטרתה לחלוק ידע חופשי עם כל אדם ברחבי העולם. כיום, אנו פועלים לקראת חזון זה על ידי תמיכה בוויקיפדיה ובפרויקטים נוספים של ידע חופשי, בעזרתם של כמעט 100,000 מתנדבים ברחבי 290 שפות ברחבי העולם. השנה, ויקימדיה מארגנת דיאלוג אסטרטגי גלובלי על מנת להגדיר את התפקיד העתידי של ויקימדיה בעולם, ולפתח אסטרטגיה שיתופית לשם מילוי התפקיד הזה. אנו מראיינים קבוצה נבחרת של אנשים וארגונים מרכזיים ברחבי העולם, ומעוניינים שגם אתה תיכלל ביניהם.

אנא עדכן אותנו אם תהיה מעוניין לפנות זמן כדי לדבר איתנו. אנו מעריכים את זמנך.

תודה וכל טוב,

[שם]

תבנית דוא"ל כדי להזמין שותפים לאירוע מקומי

[שם] היקר,

אנו מזמינים אותך להשתתף ב[הכנס סוג של אירוע] ולהצטרף אלינו בדיון על עתידו של הידע החופשי. [שם השלוחה] מקיימת את האירוע בתאריך [הוסף תאריך] ב[הוסף זמן] ב[הוסף מיקום]. האירוע יימשך בערך [הוסף # שעות].

[$link11 ויקימדיה] היא תנועה שמטרתה לחלוק ידע חופשי עם כל אדם ברחבי העולם. כיום, אנו פועלים לקראת חזון זה על ידי תמיכה בוויקיפדיה ובפרויקטים נוספים של ידע חופשי, בעזרתם של כמעט 100,000 מתנדבים ברחבי 290 שפות ברחבי העולם. השנה, ויקימדיה מארגנת דיאלוג אסטרטגי גלובלי על מנת להגדיר את התפקיד העתידי של ויקימדיה בעולם, ולפתח אסטרטגיה שיתופית לשם מילוי התפקיד הזה. אנו מראיינים קבוצה נבחרת של אנשים וארגונים מרכזיים ברחבי העולם, ומעוניינים שגם אתה תיכלל ביניהם.

אנא יידע אותנו אם תהיה מעוניין להשתתף. [הוסיפו מידע לגבי עד מתי להגיב, ופרטים נוספים]

תודה וכל טוב,

[שם]